Вирощування картоплі за голландською технологією

Голландський спосіб вирощування картоплі на дачі


Вирощування картоплі за голландською технологією

 

Вирощування картоплі за голландською технологією

 

Голландська технологія вирощування картоплі

Картопля культивується здавна. Близько двохсот тисяч квадратних кілометрів найродючіших ґрунтів у світі щорічно відводиться під її посадку. Рослину справедливо вважають панацеєю від багатьох проблем людства. Бульба унікальна як продукт харчування, який містить у великих кількостях крохмаль, білки, амінокислоти, вітаміни. Картопля цінна здатністю плодоносити навіть в умовах посухи. Для отримання гарантованої врожайності найбільш ефективне вирощування картоплі за голландською технологією, що дозволяє сортові картоплі повністю розкрити свій потенціал.

Як обрати сорт картоплі для посадки

Картоплю люблять усі, тому попит на неї зростає швидкими темпами. Загальне визнання сприяє появі найширшого асортименту високоврожайних сортів, які щороку поповнюються новинками. Щорічно селекціонери виставляють нові, досконаліші сорти. Виберіть з них найбільш популярні — Аносту, Санте, Рів’єру, Карреру, Дафне, представлені нідерландською компанією «Агріко», а також новинки Реєстру 2014 року — Кріспер, Леді Ленору, Дідо, Леді Анну, Роял. Зупиніться на найцікавіших — Алладін, Маргариті, Метро, сателіт, Сетанта. Всі вони активно протистоять будь-якій інфекції.

Поставлені із Нідерландів сорти картоплі, щорічно представляються на демонстраційних полях, де фермери -професіонали знайомляться з різними методиками вирощування картоплі і найбільш цінними її якостями. Таким чином, є можливість придбати вже перевірені та рекомендовані фахівцями сорти голландської селекції.

Споживача, де основною культурою в його підсобному господарстві є картопля, привертають сорти з поліпшеними якостями, товарним виглядом, здоровим посівним матеріалом, ультраранним дозріванням, наближеною до ідеалу врожайністю, несприйнятністю до картопляним вірусам, стійкістю до хвороботворних хвороб та грибів, тривалим терміном зберігання, приємною смаковою гаммою.

 

 

Ці властивості притаманні більшості сучасних голландських сортів, що традиційно викликають у картоплярів зацікавленість. Переважно це столові сортотіпи з відмінним бульбоутворенням.

Однак, тільки вирощування картоплі за голландською технологією з регулярними поливами і підгодівлями гарантує високу врожайність.

Особливості вирощування голландської картоплі

Вирощування картоплі голландська технологія

На жаль, вирощуючи картоплю, неможливо відмовитися від частих обробок фунгіцидами. Така тактика дозволяє зберігати гарний товарний вигляд бульб навіть при тривалому зберіганні.

Хоча картопля, як культура, зовсім не вибаглива, виберіть посадкову ділянку завчасно. Уникайте перезволожених і заболочених земель. З осені проведіть розмітку, навесні скопайте ділянку, вирівняйте, намітьте лунки, підніміть грядку на 30 см.

Перед посадкою бульби обробляють мікроелементами і обов’язково пророщують. При пророщуванні бульб потрібно створити умови, що не дозволяють паросткам витягуватися.

Найбільш оптимальна посадка в теплу землю, при цьому в кожну лунку кладуть заздалегідь приготовлену суміш добрив, додають сечовину і висаджують картоплю. Можна додати препарат, який відлякає ґрунтових шкідників.

Тепер ваша ділянка виглядає рівно, з правильно зорієнтованими рядами.

Щоб Ваші труди принесли відчутну користь присадибному господарству необхідно своєчасно рихлити ґрунт, дотримуватися рекомендованої глибини посадки, своєчасно вносити азотні, калійні і фосфорні добрива, дотримуватися ширину міжрядь, формувати високі гребені. Професійні агрономи рекомендують не обмежуватися одним сортом — для отримання гарантованого врожаю варто вибрати два-три найбільш продуктивних.

Після проростання картоплі просапайте міжряддя від бур’янів, розпушіть землю, почніть формування грядок.

Через кілька днів проведіть повторне підгортання, сформувавши більш високі грядки, в яких буде дозрівати наш урожай.

Також необхідна хімічна обробка посадок від шкідників. Застосовуйте гербіциди, безжально викопуйте і спалюйте хворі кущі.

Міняйте посадковий матеріал, точно виконуйте всі рекомендації, що значно зменшить ризик зараження картопляними хворобами.

Зібравши урожай, відберіть бульби з врожайних рослин, просушіть на сонці для розвитку соланіну і помістіть на зберігання в сухий льох.

Не закладайте разом насіннєвий матеріал різних сортів, що відрізняється за термінами дозрівання.

Голландська технологія вирощування картоплі відео

У багатьох аграрних регіонах вирощування картоплі за голландською технологією повністю механізовано. Фрезерний культиватор зі стандартною шириною насадок 70-90 см одномоментно формує гребені і обробляє ґрунт фунгіцидами. Щоб убезпечити бульби від ураження фітофторозом рекомендується скошувати бадилля за два тижні до збору врожаю. Для викопування картоплі в багатьох господарствах використовують картоплезбиральні комбайни. Такий підхід дозволяє в рази скоротити трудовитрати. Ну а в присадибному господарстві для полегшення формування грядок нагоді річний плуг.

На цьому все, наша стаття  «Вирощування картоплі за голландською технологією» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Вирощування картоплі за голландською технологією