Технологія вирощування пекінської капусти у відкритому ґрунті

Вирощування пекінської капусти в домашніх умовах


Технологія вирощування пекінської капусти в домашніх умовах

 

Технологія вирощування пекінської капусти у відкритому ґрунті

 

Не так давно на овочевих прилавках з’явився новий товар, що становить тепер конкуренцію білокачанній капусті — пекінська капуста (рідну назву — петсай). За змістовності корисних речовин вона абсолютно не поступається звичайній капусті. Ознайомившись з темою «пекінська капуста: вирощування і догляд» кожен, поважаючий себе дачник обов’язково спробує виростити цю культуру на своєму клаптику землі.

Існує кілька причин для вирощування пекінської капусти:

  • У звичайних кліматичних умовах можна без проблем зібрати два врожаї. Третій урожай можна отримати при наявності теплиці або певного досвіду дачника. Огородник може сам вибирати підходящі сорти і відповідний час для їх посадки: ранні — дозрівають за 6-8 тижнів, середні — 8-9 тижнів і пізні — до 11 тижнів;
  • Середня температура для нормального росту — від 15 до 20С, що робить можливим культивування в різних регіонах країни;
  • Ніжний смак, що надає пекінської капусті особливу популярність при приготуванні різноманітних страв.

Оптимальні умови для вирощування пекінської капусти в домашніх умовах

пекінська капуста технологія вирощування в домашніх умовах

При посадці петсая необхідно враховувати час посадки. Світловий день, що перевищує 13 годин спонукає рослину до цвітіння і викиданню стрілки. Тому оптимальний час для посадки пекінської капусти — рання весна або друга половина літа. Крім того, слід враховувати оптимальний для розвитку рослини температурний режим — 15 — 20 С. Яскраве сонце і висока температура (понад 25 С) можуть швидко погубити урожай.

Не варто боятися легких заморозків — як правило, пекінська капуста гідно витримує перші заморозки до — 4С. Єдиний мінус від такого похолодання — викидання рослиною стрілки. До речі, така ж реакція капусти спостерігається при температурі вище 25 С.

 

 

Не радять садити петсай на місці, де росли хрестоцвіти — білокачанна або інші види капусти, редиска, редька. Справа в тому, що шкідники, властиві для цього роду рослин, обов’язково залишаються в ґрунті і можуть сильно нашкодити пекінській капусті.

Коренева система капусти досить слабка, що передбачає необхідність її висаджування в багатий перегноєм грунт. Кислотність ґрунту повинна бути на рівні рН 7, щоб рослина не боліла килою.

Добрива для пекінської капусти, що краще застосовувати

Після осіннього збирання врожаю для підготовки ґрунту під весняну посадку петс в грунт треба внести суперфосфат і аміачну селітру. Вегетація у пекінської капусти проходить швидко, а це означає, що рослина потребуватиме посиленої підгодівлі. Два рази на місяць грунт під капустою бажано збагачувати розведеним коров’яком або мінеральними речовинами.

Азотні добрива вносять не більш двох разів за умови попереднього збагачення ґрунту під зимову перекопування. При посадці капусти в другій половині літа потрібно врахувати, що процес зав’язування качанів може бути порушений через добрива азотом. Тому, підгодівлю у вересні не вносять.

Читайте також: Кращі ранні сорти білокачанної капусти

Мінеральні добрива повинні бути повністю засвоєні рослиною. А це означає, що петсай можна підживлювати не пізніше ніж за 10-12 днів до збирання врожаю.

Способи культивування пекінської капусти

Пекінську капусту можна вирощувати двома способами — через розсаду або насінням.

Посадка насіння

Вибираючи насіння слід врахувати, що для весняної посадки слід вибирати листові сорти, для літнього культивування — качані сорти.

Отже, для ранніх сортів капусти насіння прийнято сіяти в кінці квітня на початку травня. Для сортів, які сіють у другій половині літа оптимальний час — кінець липня, але не пізніше, ніж середина серпня.

Посів матеріалу здійснюється двома способами: стрічково-рядковим і посівом в лунки по кілька насінин. Обидва способи припускають подальше проріджування і видалення слабших сходів на користь подальшого розвитку більш живучих.

Насіння заглиблюють в грунт на пару сантиметрів. Весняна посадка передбачає захист молодих сходів від можливих заморозків, оскільки ніжні листочки загинуть від низької температури. Перші листочки здадуться впродовж тижня. Проріджування можна проводити два рази для кращого росту і достатнього простору для кожної рослини.

Висадка розсади пекінської капусти

Висадка розсади пекінської капусти у грунт

Розсадний спосіб скорочує час для отримання врожаю до 4-5 тижнів. Разом з тим, цей спосіб більш трудомісткий, оскільки передбачає пересадку розсади пекінської капусти з горщиків або касет. Варто також пам’ятати, що коренева система дуже слабка, тому будь-яке пошкодження кореня при пересадці в грунт призведе до загибелі розсади. Відстань між висадженою розсадою також має бути в межах 30 см.

Вирощування пекінської капусти в теплиці відбувається приблизно за вищеописаною схемою. Відсутність в теплиці таких несприятливих факторів, як заморозки або надлишкові опади дозволяють вирощувати капусту цілорічно. Однак, підтримка оптимальних умов освітленості і температурного режиму може бути економічно виправданою тільки в промислових масштабах.

Відмінний ніжний смак, порівняльна простота вирощування та отримання декількох урожаїв в році — вагомі причини для того, щоб зайнятися вирощуванням цієї культури.

Відео: Як виростити пекінську капусту на городі

На цьому все, наша стаття «Технологія вирощування пекінської капусти» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Технологія вирощування пекінської капусти у відкритому ґрунті