Вирощування перців і баклажанів у відкритому грунті

Як вирощувати перець та баклажани в домашніх умовах


Відео: Вирощування перців і баклажанів у відкритому грунті

 

Вирощування перців і баклажанів у відкритому грунті

 

Вирощування перців і баклажанів починається з вирощування якісної розсади. Сьогодні ми поговоримо власне про саме вирощуванні цих культур у відкритому ґрунті.

Потрібно почати з того, що дуже важливо виростити потрібну розсаду саме до моменту її пересадки в грунт, а це середина-кінець травня для нашої середньої смуги.

І в цьому році, особисто у мене з цим збігом сталася помилка. Справа в тому, що насіння як зазвичай я посіяла в лютому місяці, але розсаду вирощувала з додатковим освітленням в кімнаті зі світловідбиваючими щитами. Тому моя розсада вже в кінці квітня була готова до висадки, а це означає, що їй цілий місяць довелося нудитися в тісних стаканчиках. Тому враховуйте цей момент при вирощуванні розсади.

Після висадки у відкритий грунт розсада дуже довго приживалася, і я спочатку не тішила себе надією отримати хоч якийсь урожай.

Але виконуючи всі умови правильного вирощування перців і баклажанів, хоч і пізній, але урожай відбувся.

Як вирощувати перець та баклажани у відкритому грунті

 

 

  • А умови такі — це родючий грунт, який так люблять як перці, так і баклажани, багатий компостом, яку я створила в своїх теплих грядках.
  • Правильна висадка розсади, для баклажанів — це відстань не менше 50 см. В шаховому порядку, а для перців можна скоротити до 40 см.
  • Правильний полив, тому що обидві культури дуже вологолюбні. Але поливати їх слід часто (2-3 рази на тиждень), але не так рясно як томати, а саме лійка на 3-4 куща.
  • Обов’язкове мульчування грунту, особисто я в цьому році замульчувала сіном.

Як вирощувати перець та баклажани у відкритому грунті

Ну і звичайно правильне формування, а саме видалення всього жовтого листя і всіх нижніх пагонів, що ростуть до перших зав’язів і великих розгалужень. В результаті у Вас частина стебла висотою від 15 до 20 см. має задерев’яніти. Далі стежимо, щоб зав’язалася певна кількість плодів, для баклажанів це 8 максимум 10, а для перців це 12-16 в залежності від величини плодів. Всі інші квіти і зав’язі видаляються, також видаляються деякі пасинки, які не несуть на собі плодів. В результаті у Вас повинен бути кущ розгалужений на 5-6 великих гілок несуть на собі по 1-2 плоди.

Як вирощувати перець та баклажани в домашніх умовах

До моменту дозрівання, особливо у баклажан нижня частина як би оголюється від листя і залишається потужна облиствена верхівка, а всі плоди знаходяться в нижній частині, тим самим вони швидше дозрівають і менше піддаються хворобам.

Звичайно, в цей раз я роблю загальний опис всіх моментів вирощування, але сподіваюся, що на наступний рік виростити розсаду до потрібного терміну і більш детально розповісти про ці дві прекрасні культури.

Відео:Вирощування баклажанів і перців

На цьому все, наша стаття про те як вирощувати перець та баклажани у відкритому ґрунті підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Вирощування перців і баклажанів у відкритому грунті