Вирощування петунії з насіння в домашніх умовах: посадка, догляд, сорти

Як виростити розсаду петунії за місячним календарем


Вирощування петунії в домашніх умовах - як виростити розсаду

 

Вирощування петунії з насіння в домашніх умовах: посадка, догляд, сорти

 

Петунія — це дуже красива квітка, яку багато хто вирощує у себе на ділянці. Це чудо природи прикрашає наші садові клумби, даруючи хвилини радості, під час милування. Існує величезна кількість сортів і гібридів петунії, які відрізняються між собою кольором, розмірами та іншими показниками. Сьогодні ми поговоримо про вирощування петунії в домашніх умовах.

Петунія — рослина багаторічна, проте в кліматичних умовах України взимку вона замерзає, а викопувати і заносити в холодну пору року кущі додому хоче далеко не кожен. Тому в Україні найчастіше вирощують петунію, як однорічну. Зацвітає петунія в рік посадки, тому її можна виростити самостійно через розсаду. Деякі купують готову розсаду, але це дорого.

Петунія рослина пізня, тому вирощувати її потрібно тільки через розсаду.

У цій статті ми розповімо Вам як виростити розсаду петунії за місячним календарем. Терміни посадки будуть спиратися на місячний календар пересадки 2020 року.

Що нам для цього знадобиться?

  • Насіння петунії.
  • Ємкості для посадки.
  • Яєчна шкаралупа або дрібні камінчики для дренажу.
  • Дернова земля, родючий ґрунт, пісок, деревна зола.
  • Марганцівка.

Дуже важливо правильно визначити термін посадки. Петунію садять в березні.

Вибір ємкості для розсади петунії

Вирощування петунії в домашніх умовах

Посадка петунії на розсаду справа не складна. Найголовніше — це дотримуватися всіх агротехнічних правил, які ми Вам сьогодні й розповімо. Почнемо з вибору ємкості.

З цим взагалі не повинно виникнути ніяких проблем. Для посадки розсади петунії підійде будь-яка невелика і неглибока ємкість. В якості ємкості можна використовувати торф’яні горщики, які продають в магазині для городників, обрізання пляшки та інші подібні речі. У нашому випадку — це звичайна обрізана пластикова пляшка.

 

 

Читайте також: Місячний посівний календар огородника на 2020 рік Україна

Перед посадкою в ємкостях необхідно виконати отвори для того, щоб йшла зайва волога. На дно потрібно насипати невеликий шар каміння або яєчної шкаралупи для забезпечення додаткового дренажу.

Підготовка ґрунту для вирощування петунії з насіння

Як виростити розсаду петунії

Петунія любить родючий ґрунт з нейтральною кислотністю. Можна піти двома шляхами — купити готовий ґрунт для петуній в магазині або зробити самостійно. Купуючи ґрунт в магазині не можна бути впевненим у тому, що він якісний.

Приготувати ґрунт для розсади петунії дуже просто. Беремо звичайну дернову землю з городу і додаємо в неї поживний ґрунт на основі торфу (можна купити в магазині) в пропорції 1: 1, потім слід додати трохи деревної золи і річкового піску. На 10 літрів ґрунту слід додати 0,5 склянки золи і 3-4 склянки річкового піску.

Читайте також: Посадка тюльпанів навесні в грунт

У ґрунті, що вийшов міститься велика кількість мікроорганізмів і не всі вони корисні для наших майбутніх рослин, тому ґрунт необхідно продезінфікувати. Для цього робимо слабо-рожевий розчин марганцівки і поливаємо. Ґрунту потрібно дати настоятися протягом 1-2 днів. Після цього його можна розсипати по ємкостях.

Технологія вирощування петунії — детальний опис з фото

Технологія вирощування петунії

Посів петунії на розсаду має кілька особливостей. У петунії дуже маленьке насіння і працювати з ними не дуже зручно. Найкраще висипати насіння на листок паперу і зігнути його наполовину.

Перед посівом необхідно добре зволожити ґрунт за допомогою пульверизатора. Вода повинна бути тепла. Найкраще використовувати талу воду.

Читайте також: Догляд за розами навесні

Висипати насіння на листок паперу і зігнути його наполовину. На великій відстані один від одного посадити петунію не вийде. У будь-якому випадку, потім потрібно буде пікірувати.

Зверху насіння можна не засипати взагалі. Воно дуже маленьке і через шар ґрунту може просто не прорости. В кінці посадки накриваємо наші посіви плівкою або поліетиленовим пакетом. Це збереже вологу всередині ємкості до самих сходів.

Сприятливі дні для посадки петунії на розсаду в 2020 році

Сприятливі дні для посадки петунії на розсаду в 2020 році

Для того, щоб визначити термін посадки, багато спираються на місячний календар. Коли ж будуть сприятливі дні для посадки петунії за місячним календарем 2020?

  • Лютий: 24-28 числа.
  • Березень: з 1 по 5, з 11 по 13, 16-17 і 21 числа.

Відео: посадка петунії на розсаду в 2020 році

Отже, вирощування та посадка петунії в ґрунт — справа нескладна. Головне — дотримуватися основних правил і не лінуватися. Сподіваємося, що наша стаття допоможе Вам довго насолоджуватися гарними, запашними квітками прекрасної петунії. Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво, і доглядайте за своїм садом правильно.

 

Вирощування петунії з насіння в домашніх умовах: посадка, догляд, сорти