Вирощування помідорів у теплиці взимку — догляд за томатами в теплиці

Типличне вирощування помідорів


Вирощування помідорів у теплиці. Відео

 

 

Вирощування томатів у теплиці

Помідори. Для того щоб на вашому столі цілий рік перебували свіжі овочі, їх потрібно вирощувати в теплиці. А ось якими саме овочами заповнити стіл залежить тільки від того якого типу буде теплиця. Багато господинь особливу увагу приділяють томатам, які не просто виростити не тільки в теплиці, а й на звичайному ґрунті.

Підготовка теплиці, для того, щоб посадити помідори

Для початку потрібно підготувати теплицю, якщо вона у Вас виконана з полікарбонату, то великих зусиль і сил на підготовку приділяти не доведеться, потрібно буде тільки протерти стінки і переконатися в тім, що вентиляційна система в порядку. Але якщо ваша теплиця плівкова, то вам доведеться підтримувати в парнику оптимальну температуру, для цього плівка повинна бути в два шари.

Між шарами потрібно зберігати відстань до трьох сантиметрів, яка не дасть холоду проникати всередину. Зовнішній шар потрібно міняти мінімум раз на місяць, так як плівка може лопатися через погані погодні умови. І в теплиці обов’язково повинна працювати вентиляційна система, фірточки повинні бути на даху та з боків.
Особливу увагу при посадці помідорів потрібно приділити вирощуванню розсади помідорів та вибір грунту.

Грунт може бути родючим тільки тоді, коли рослина росте і плодоносить щороку. При тепличному вирощуванні грунт можна зробити такий, який хочете ви самі, і доглядати за ним по своїм принципам.

 

 

Який потрібний грунт щоб вирощувати помідори?

Який потрібний грунт щоб вирощувати помідори

Для того щоб підготувати ґрунт необхідно зняти верхній шар, товщиною до десяти сантиметрів, тому що в ньому знаходяться всі грибки і мікроорганізми. Після цього весь грунт потрібно продезінфікувати, для цього потрібно приготувати розчин, що складається з десяти літрів води і столової ложки мідного купоросу.

Для гарного врожаю томатів потрібні мікроелементи та інші вітаміни. Також грунт у теплиці потрібно постійно підживлювати. Для підготовки розсади відбирається тільки добре насіння, за винятком хворобливих, порожніх або пошкоджених. Для того щоб бути впевненим на сто відсотків що насіння зійде краще придбати продукцію від відомих виробників.

Сіяти насіння в теплицях зі скла або полікарбонату потрібно на початку березня, або наприкінці лютого, а в плівкових теплицях на початку другої декади березня.

Найоптимальніша висота яку мають помідори — це тридцять сантиметрів, вище рослину брати не потрібно, тому що його легко можна пошкодити при пересадці і тоді замість того, щоб розвиватися кореневій системі, всі сили помідори будуть віддавати, на відновлення стебла. А якщо брати рослини меншої довжини, то вони будуть кволенький, і навіть при гарному догляді не зможуть прижитися на жодний з ґрунтів.

Хтось говорить, що при посадці рослина повинна стояти строго вертикально, хтось же дотримується тієї думки що вона має бути під нахилом. Присипати рослину землею потрібно до рівня перших листочків. Якщо ж Вам належить робота з перерослою розсадою, то ямка повинна бути в два рази більше звичайної, а коли рослину помістити туди, то до кінця присипати землею її не потрібно. Тільки після того як кущ приживеться в ґрунті можна досипати землі. Поливати рослину вперше можна не раніше ніж на дванадцятий день.

Підживлення розсади помідор

Також між кущиками потрібно дотримуватися відстані, яка має бути трохи більше ніж півметра. Якщо ж цього не дотримуватися, то кущ розростеться і знизиться врожайність або рослині буде тісно.

Доглядати за плодами помідору не так вже й складно. Весь догляд включає в себе прополку і розпушування ґрунту, полив, підживлення, пасинкування, підв’язку і захист від шкідників. При невиконанні будь-якого пункту можна і не отримати врожаю, так як цей перелік догляду є комплексним.

Також роботи з догляду можна спростити. У парник можна провести крапельну систему, і вологими томати стануть і без вашої допомоги. Також можна постелити солому, завдяки якій прополкою і розпушуванням ґрунту потрібно буде займатися рідше.

Після всього цього можна тільки чекати урожай помідорів. Якщо ж ваші овочі вирощувалися взимку, то під час збору врожаю інтервал повинен бути рівний двом дням, а якщо восени, то збирати плоди необхідно щодня. Зривати ж дозрілі томати потрібно дуже акуратно. Багато дачників збирають плоди, тільки коли вони трохи почервоніли, за рахунок цього інші томати можуть набрати більшу вагу. Зберігати помідори потрібно в ящиках, при цьому обернувши кожен овоч папером.

Відео: Технологія вирощування помідорів у теплицях

Шановні читачі ми щиро сподіваємося, що прочитавши нашу статтю про вирощування помідорів у теплиці, Ви отримали нову інформацію а також визначилися для себе як саме будете вирощувати томати у теплиці. Рекомендуємо переглянути рубрику теплиця де Ви зможете прочитати багато цікавих статей.

 

Вирощування помідорів у теплиці взимку - догляд за томатами в теплиці

 

Leave a comment