Агротехніка вирощування розсади баклажан в домашніх умовах

Як посадити баклажани на розсаду в 2021 році


Відео: вирощування розсади баклажан з насіння, підготовка до посадки

 

Агротехніка вирощування розсади баклажан в домашніх умовах

 

Багато власників дачних ділянок надають перевагу покупній розсаді баклажанів вирощену власними руками. Так вони можуть бути повністю впевнені в її високій якості і здобутті гарного врожаю. В сьогоднішній статті Ви дізнаєтеся все про вирощування розсади баклажан в домашніх умовах та, як повинна відбуватися посадка баклажанів на розсаду?

Як підготувати насіння баклажанів до посадки

Якщо вирощування баклажанів буде відбуватися в теплиці, то посадку можна планувати на початок-середину лютого, а якщо у відкритому грунті — на першу половину березня. Підготовчі заходи слід починати приблизно за два тижні до посадки. Перш за все, до них відноситься перевірка схожості насіння, яку слід здійснювати наступним чином:

  • Загорнути по десятку насіння кожного сорту в тканину і опустити у воду кімнатної температури на добу.
  • Дістати тканину і викласти на тарілку, яку слід розташувати в теплому місці.
  • Якщо на шостий день половина насіння дала паростки, значить, вони годяться для посадки.

Читайте також: Коли садити насіння баклажанів на розсаду в 2021 році

Безпосередньо перед посадкою насіння баклажанів обробляють два рази:

1. Півгодини розчином марганцівки,
2. Добу теплим розчином гумату натрію.

Баклажан: вирощування розсади з насіння.

Перед посадкою варто перевірити схожість насіння баклажанів

Після обробки насіння промивають, обертають тканиною і змочують чистою водою. Через кілька діб вони повинні прорости. Для того щоб розсада добре прийнялася після пересадки на постійне місце, насіння бажано загартувати. Робити це слід строго за такою схемою:

 

 

  • 2 діб тримати під впливом температури + 2oС,
  • на 2 дня оточити теплом (+ 18oС),
  • 2 дня знову тримати в холоді.

Тепер можна сміливо переходити до наступного етапу — посадці насіння на розсаду.

Як посадити і виростити розсаду баклажанів

Як підготувати грунт для розсади?

Розсада баклажанів буде добре себе почувати, якщо надати їй грунтосуміш, що складається з перегною і дернової землі або торфу. Можна додати невелику кількість тирси. Обов’язковою вважається збагачення субстрату золою і суперфосфатом.

Як проходить посів насіння на розсаду?

Для того щоб насіння баклажанів добре проросли, їх потрібно сіяти в прогрітий грунт і поливати теплою водою. Напівсантіметровий шар повинен покривати їх після посадки. Їх слід висівати рядами, залишаючи між ними відстань в 5 см. Бажано, щоб між сіянцями в ряду дотримувалася дистанція 2 см. При температурі 15oС сходи з’являться через тиждень. Збільшенню схожості насіння посприяє укриття ящика поліетиленовою плівкою.

Розсада баклажан. Вирощування та догляд.

Між насінням залишаємо 2 см, між рядами — 5 см

Як забезпечити розсаді баклажан належний догляд?

Після того як над поверхнею ґрунту з’являться паростки, температуру повітря потрібно довести до рівня, що перевищує 22oС. Важливо, щоб вночі вона не опускалася нижче 16oС. Розсада стане знесиленою, якщо буде відчувати брак світла. Він потрібен їй як мінімум 12 годин на добу. Забезпечити такі умови можна тільки шляхом створення додаткового освітлення. Поливати молоді паростки допустимо тільки теплою водою. Раз в тиждень радять здійснювати підгодівлю кальцієвою селітрою (1 ст. л. На 10 л).

Коли проводити пікіровку розсади баклажан?

Час для розсаджування сіянців в окремі стаканчики настає, коли на ній з’являються два перших справжніх листочка. Цієї миті доведеться чекати близько місяця. Багато досвідчених дачників вважають, що краще обійтися без пікіровки, щоб не пошкодити ніжні корінці розсади.

Вирощування розсади баклажанів фото.

Пікіровка може пошкодити розсаді баклажан

Як розсаду баклажанів посадити на постійне місце?

Для забезпечення гарної врожайності під розсаду баклажанів потрібно відвести ділянку з легким родючим грунтом. При посадці між рядами прийнято утворювати 50-сантиметрові проміжки, а між окремими рослинами в ряду залишати 40 см. Дуже важливо переносити кожну рослину з цільною земляною грудкою.

Відео: Як сіяти насіння баклажанів на розсаду

Посадка баклажанів на розсаду — педантичне заняття, але без нього отримати гідний урожай з цієї культури не вийде. Це правда, що баклажани, або по народному «сині», не належать до числа невибагливих городніх рослин, але їх щирим цінителям це зовсім не перешкода. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Агротехніка вирощування розсади баклажан в домашніх умовах