Вирощування зелені в домашніх умовах

Вирощування петрушки та кропу у відкритому ґрунті


Вирощування зелені:петрушки та кропу у відкритому ґрунті

 

Вирощування зелені в домашніх умовах

 

Вирощування зелені: петрушки та кропу у відкритому ґрунті

Самий мінімальний набір пряної зелені на городі складається з двох рослин — кропу і петрушки. Якщо кріп здатний рости зовсім самостійно, то вирощування петрушки у відкритому ґрунті буде найбільш продуктивним при гарному догляді, частих поливах і знешкодженні хвороб.

Необхідні інструменти і матеріали:
  • Колоїдна сірка
  • Лапник
  • Бордоська рідина
  • Торф
  • Компост
  • Добрива
  • Плівка
  • Тирса

Вирощування кропу у відкритому ґрунті

Якщо Ви хоча б один рік висаджували кріп і дозволили кільком рослинам утворити парасольки і насіння, на наступний сезон прополюйте грядки обережніше — напевно, серед сходів бур’янів Вам будуть траплятися й перші паростки кропу. Таке хаотичне вирощування зелені в відкритому ґрунті не варто обмежувати — кріп абсолютно не конфліктує з городніми культурами. Хіба що слід проривати дуже густі зарості пряної рослини. Єдине — не рекомендується висаджувати кріп на місці, де росла селера.

Вирощування кропу у відкритому ґрунтіВисівати насіння кропу можна при перших сонячних променях — їм достатньо всього декількох градусів тепла. Рослина переносить і півтінь, але від сонячних променів його пахуче листя буде ще ароматніше. В ідеалі ґрунт під кріп повинен бути нейтральним і удобреним органікою (5 кг компосту на 1 кв.м ) і мінеральними компонентами (на 1 кв.м 200 г суперфосфату і 100-150 г калійної солі).

 

 

Якщо хочете прискорити появу паростків, витримуйте їх два дні в розчині деревної золи.

Висівають насіння кропу на глибині 2 см, для зручності проробляють невеликі траншеї. Після появи сходів їх слід прорідити. Гарний урожай зелені буде при частому поливі — у такому випадку листочки будуть м’якими і
соковитими. Вирощування кропу у відкритому ґрунті зводиться до усунення бур’янів, розпушування ґрунту і нечастого поливу. Залиште декілька кущиків для розвитку парасольок, і на наступний рік природа зробить все за Вас.

Відео про вирощування кропу в домашніх умовах

Вирощування петрушки у відкритому ґрунті

Вирощування петрушки у відкритому ґрунтіГоловна помилка, яку може зробити городник при плануванні городу — висіяти петрушку після зонтичних попередників. До таких відноситься морква, кмин, кінза, кріп, аніс. До решти рослин вона байдужа.

Ділянку для пряних рослин слід підготувати ще з осені, ретельно перекопавши ґрунт і додавши на кожен квадратний метр по 5-6 кг перегною.

Петрушка відноситься до холодостійких рослин, тому висівати її можна
з ранньої весни. Насіння загортають на глибину до 1 см і ущільнюють дошкою
або накочують. Сухе насіння буде сходити кілька тижнів, а от якщо їх промити в гарячій воді, сходи з’являться вже через тиждень. Щоб насіння не постраждало від висушування ґрунту, накрийте грядку плівкою.

Відео про вирощування петрушки

Вирощування зелені у відкритому ґрунті — що любить петрушка?

Кілька разів за сезон можна підгодовувати петрушку азотними добривами. Регулярний полив, видалення бур’янів і розпушування ґрунту — стандартний набір операцій, який необхідний при вирощуванні петрушки в відкритому ґрунті.

Не забувайте проріджувати посіви, особливо у випадку з кореневими сортами. Спекотна погода пригнічує ріст рослин, але при цьому в листочках більш інтенсивно накопичуються ефірні масла.

Петрушка легко перезимує під сніговим покривом, якщо ж зима безсніжна, накрийте ділянку лапником, торфом або тирсою. Глибокої осені можна також провести підсів сухим насінням.

Вирощування зелені:петрушки та кропу

Іржа, борошниста роса, пероноспороз, біла плямистість, ранній опік, бура гниль — ці захворювання вражають і петрушку. Як тільки Ви помітили будь-які невластиві зміни на листках і стеблах, слід провести обприскування зеленої маси 1% розчином бордоської рідини. Від борошнистої роси рятує колоїдна сірка, також 1% розчин, яким двічі обприскують рослини.

Вирощуючи петрушку та кріп на своїй ділянці, Ви отримаєте зелену, чисту і найголовніше якісну  рослину до сімейного столу. На цьому все, наша стаття «Вирощування зелені:петрушки та кропу у відкритому ґрунті» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Вирощування зелені в домашніх умовах