Вирощування зелені в домашніх умовах
Вирощування петрушки та кропу у відкритому ґрунті


Вирощування зелені: петрушки та кропу у відкритому ґрунті
Самий мінімальний набір пряної зелені на городі складається з двох рослин — кропу і петрушки. Якщо кріп здатний рости зовсім самостійно, то вирощування петрушки у відкритому ґрунті буде найбільш продуктивним при гарному догляді, частих поливах і знешкодженні хвороб.
Необхідні інструменти і матеріали:
- Колоїдна сірка
- Лапник
- Бордоська рідина
- Торф
- Компост
- Добрива
- Плівка
- Тирса
Вирощування кропу у відкритому ґрунті
Якщо Ви хоча б один рік висаджували кріп і дозволили кільком рослинам утворити парасольки і насіння, на наступний сезон прополюйте грядки обережніше — напевно, серед сходів бур’янів Вам будуть траплятися й перші паростки кропу. Таке хаотичне вирощування зелені в відкритому ґрунті не варто обмежувати — кріп абсолютно не конфліктує з городніми культурами. Хіба що слід проривати дуже густі зарості пряної рослини. Єдине — не рекомендується висаджувати кріп на місці, де росла селера.
Висівати насіння кропу можна при перших сонячних променях — їм достатньо всього декількох градусів тепла. Рослина переносить і півтінь, але від сонячних променів його пахуче листя буде ще ароматніше. В ідеалі ґрунт під кріп повинен бути нейтральним і удобреним органікою (5 кг компосту на 1 кв.м ) і мінеральними компонентами (на 1 кв.м 200 г суперфосфату і 100-150 г калійної солі).
Якщо хочете прискорити появу паростків, витримуйте їх два дні в розчині деревної золи.
Висівають насіння кропу на глибині 2 см, для зручності проробляють невеликі траншеї. Після появи сходів їх слід прорідити. Гарний урожай зелені буде при частому поливі — у такому випадку листочки будуть м’якими і
соковитими. Вирощування кропу у відкритому ґрунті зводиться до усунення бур’янів, розпушування ґрунту і нечастого поливу. Залиште декілька кущиків для розвитку парасольок, і на наступний рік природа зробить все за Вас.
Відео про вирощування кропу в домашніх умовах
Вирощування петрушки у відкритому ґрунті
Головна помилка, яку може зробити городник при плануванні городу — висіяти петрушку після зонтичних попередників. До таких відноситься морква, кмин, кінза, кріп, аніс. До решти рослин вона байдужа.
Ділянку для пряних рослин слід підготувати ще з осені, ретельно перекопавши ґрунт і додавши на кожен квадратний метр по 5-6 кг перегною.
Петрушка відноситься до холодостійких рослин, тому висівати її можна
з ранньої весни. Насіння загортають на глибину до 1 см і ущільнюють дошкою
або накочують. Сухе насіння буде сходити кілька тижнів, а от якщо їх промити в гарячій воді, сходи з’являться вже через тиждень. Щоб насіння не постраждало від висушування ґрунту, накрийте грядку плівкою.
Відео про вирощування петрушки
Вирощування зелені у відкритому ґрунті — що любить петрушка?
Кілька разів за сезон можна підгодовувати петрушку азотними добривами. Регулярний полив, видалення бур’янів і розпушування ґрунту — стандартний набір операцій, який необхідний при вирощуванні петрушки в відкритому ґрунті.
Не забувайте проріджувати посіви, особливо у випадку з кореневими сортами. Спекотна погода пригнічує ріст рослин, але при цьому в листочках більш інтенсивно накопичуються ефірні масла.
Петрушка легко перезимує під сніговим покривом, якщо ж зима безсніжна, накрийте ділянку лапником, торфом або тирсою. Глибокої осені можна також провести підсів сухим насінням.
Іржа, борошниста роса, пероноспороз, біла плямистість, ранній опік, бура гниль — ці захворювання вражають і петрушку. Як тільки Ви помітили будь-які невластиві зміни на листках і стеблах, слід провести обприскування зеленої маси 1% розчином бордоської рідини. Від борошнистої роси рятує колоїдна сірка, також 1% розчин, яким двічі обприскують рослини.
Вирощуючи петрушку та кріп на своїй ділянці, Ви отримаєте зелену, чисту і найголовніше якісну рослину до сімейного столу. На цьому все, наша стаття «Вирощування зелені:петрушки та кропу у відкритому ґрунті» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!
