Хризантема кімнатна. Догляд в домашніх умовах при вирощуванні

Домашня хризантема в горшку


Хризантема кімнатна. Догляд та вирощування в домашніх умовах

 

Хризантема кімнатна. Догляд в домашніх умовах при вирощуванні

 

Хризантема — одна з найпопулярніших квіток, яку можна вирощувати як на дачі, так і в горщику. Для зростання в кімнатних умовах ідеальним варіантом будуть низькорослі сорти. Придбати їх можна в спеціалізованих магазинах. Такий вид хризантем вирощують штучним способом в спеціальних оранжереях, а за допомогою сильнодіючих препаратів зупиняють ріст рослини, надаючи йому декоративний вигляд. Хризантема кімнатна не вибаглива, але для цього їй необхідний правильний догляд в домашніх умовах.

Якщо Ви самостійно купуєте хризантему, слід звернути увагу на кілька основних моментів:

  1. Переконайтеся, що квітка міцна, щільна. Стовбур повинен мати здоровий зовнішній вигляд.
  2. Листки правильно вирощеної і не хворої рослини мають яскраве, насиче забарвлення, без наявності будь-яких шкідників.

Читайте також: Добрива для кімнатних рослин в домашніх умовах

Якщо в будинку є ще й інші рослини, дуже важливо влаштувати хризантемі, так званий, карантин на кілька тижнів. Такий захід дозволить їй не заразитися від інших квіток і адаптуватися до нових домашніх умов.

 

 

домашня хризантема в горшке

Хитрощі догляду за хризантемою в домашніх умовах

Освітлення

Слід берегти квітку від попадання прямих сонячних променів. Ідеальним буде місце на помірно освітленому підвіконні, який можна затемнити в разі занадто спекотного дня.

Температура

Хризантема чудово себе почуває з низькою температурою. Найбільш оптимальними вважаються 10-13 градусів. Звичайно, вона буде рости і при кімнатній температурі, проте якщо вона перевищує 18 градусів, можуть виникнути проблеми: квітка почне жовтіти, бутони відпадати, а листя опадати.

Полив

Коріння вимагають постійної вологи, тому рекомендується ретельно стежити за вологістю ґрунту. Поливати необхідно 2-3 рази в тиждень, краще ввечері, щоб до сходу сонця, вся волога вбралася. Дозволено купання і обприскування, але тільки без фанатизму.

Пересадка хризантем

Види кімнатних хризантем - фото.

Види кімнатних хризантем

Пересаджується хризантема точно так же, як і багато інших рослин: молодняк — щороку, дорослі — з періодичністю через рік. Єдина вимога для грунту — щоб він не був надмірно кислим, а так, можна сміливо брати землю, що знаходиться під вікном або в саду. Звичайно, не завадить додавання торфу або перегною, але це — не принципово важливо.

Розмноження

Квітку прийнято розмножувати живцями або поділом куща. Цей метод самий універсальний і особливих вимог до нього немає. В один горщик можна посадити кілька живців.

Дивіться відео: Вирощування хризантем в домашніх умовах — Все буде добре

Саме цвітіння припадає на жовтень місяць і може тривати навіть до середини січня. Відцвілі квітки рекомендується видаляти, а саму рослину, після закінчення цвітіння, поставити в темне, прохолодне місце для відпочинку. У цей час хризантема буде активно готуватися до нової хвилі розмноження і цвітіння. Тільки важливо не забувати її поливати. Сподіваємося, що наша стаття допоможе Вам доглядати за кімнатною хризантемою в домашніх умовах.

 

Хризантема кімнатна. Догляд в домашніх умовах при вирощуванні