Яблуня Малинівка (Суслепійська): опис сорту, фото, посадка та відгуки


Яблуня Малинівка (Суслепійська): опис, фото, посадка, відгуки

 

Яблуня Малинівка (Суслепійська): опис сорту, фото, посадка та відгуки

 

Сорт яблуні Малинівка — це поширений представник сімейства Рожеві в садівництві, який користується популярністю вже тривалий час. Відноситься дерево до видів літнього дозрівання. Сорт має кілька підвидів.

Історія селекції яблуні Малинівка

Сорт прийнято відносити до старовинних. Яблуні Малинівка були знайдені на території сучасної Естонії, в місці під назвою Суслепа. Інформація про них датується 18 століттям.

Перший опис сорту склав французький помолог Лерой. Існує кілька теорій, які не отримали підтвердження, що яблуня Малинівка була виведена у Франції. Інші джерела вважають її батьківщиною Персію.

Важливо! Суслепійське, Суйслепер або Суйлеп — це аналогічні назви яблуні Малинівка.

Опис сорту яблуні Малинівка з фото

Немає точних даних, чи є дерево гібридом або ж сорт був отриманий природним шляхом за допомогою запилення. Перед придбанням саджанця яблуні слід вивчити його характеристики, щоб забезпечити дереву оптимальні умови.

Часто сорт Суслепійський садять з метою отримання врожаю, хоча у нього існують різновиди, що володіють декоративними властивостями.

Опис сорту яблуні Малинівка з фото

Зовнішній вигляд плодів яблуні Суслепійська

Для сорту характерний середній темп розвитку: протягом життя він не виростає вище 3-5 м. Залежить висота від кліматичних умов: в південних регіонах яблуні більш масивні.

Крона у формі кулі, ширина варіюється від 3,5 до 4 м. Гілки темного забарвлення, підняті вгору. Всі пагони яблуні Малинівка міцні, з помірним ворсом і листовими пластинами середнього розміру. Колір їх насичено-зелений. Поверхня кожного листа глянсова, злегка зморщена і має пушок. По краях листових пластин зазубреності, а біля основи короткий черешок. Цвітіння починається в кінці травня: утворюється на пагонах безліч біло-рожевих бутонів.

Опис сорту яблук Малинівка: плоди середніх розмірів, вага кожного з них варіюється від 80 до 160 м. По фото і відгуками відомо, що садівники стикаються з різнокаліберним врожаєм, на одному дереві формуються як великі, так і дрібні фрукти.

Всі яблука спочатку мають зеленуватий відтінок, який поступово змінюється на жовтий колір. Стиглі плоди покриті яскраво-червоними смужками рожевого кольору по типу штрих-коду.

Шкірка у яблук Малинівка тонка, з невеликим нальотом воску. Під нею можна розгледіти точки зеленуватого кольору. Усередині м’якоть білого відтінку. Відразу під шкіркою можна розгледіти рожевий відтінок.

М’якоть з дрібнозернистими включеннями. Насіннєві камери середні за розміром, плоскі, коричневого кольору. Зовні яблука Малинівка нагадують злегка сплюснуту кулю з невеликою ребристістю.

Зовнішній вигляд плодів і дерева Суслепійська

Смак яблук сорту Суслепійська

Зміст різних речовин в яблуках:

 • тітріруєма кислота — до 0,7%;
 • цукор — до 9,8%
 • пектин — до 12,2%
 • аскорбінова кислота — до 9,2 мг в 100 г;
 • Реактивні речовини — до 116 мг в 100 р

Більшість людей вважає смак яблук гармонійним, соковитим, з яскраво-вираженою кислинкою м’якоть, залишає солодкий післясмак.

Термін життя

При гарному догляді яблуня Малинівка зберігає життєздатність протягом 35-40 років. Терміни варіюються з урахуванням кліматичних особливостей, догляду, перенесених захворювань.

Регіони вирощування яблуні сорту Суслепійська

І хоча сорт Малинівка поширений повсюдно, особливості догляду за нею варіюються з урахуванням регіону. У країнах з холодним кліматом яблуня Суслепійська потребує укриття на зиму, культивується з метою отримання врожаю. У середній смузі сорт Малинівка часто зустрічається як декорація в ландшафтному дизайні. Клімат в Україні і місцевості, де був отриманий сорт, схожі, тому там дерево можна вирощувати без особливих агротехнічних прийомів.

Регіони вирощування яблуні Суслепійська

Врожайність

Сорт Малинівка не є рекордсменом по врожайності. З одного дерева збирають до 50 кг плодів. Молоді дерева радують яблуками щорічно, але в міру дорослішання, плодоношення стає рідше.

Важливо! Пік урожайності відзначають на 8 році життя дерева. При сприятливих погодних умовах і гарному догляді можливий збір рекордного числа яблук: до 80 кг з дерева.

 

 

Стійкість яблуні Малинівка до морозів

Яблуня Малинівка добре переносить низькі температури. Дерево зберігає життєздатність при морозах вище — 30 ° C. Гірше яблуня росте і плодоносить, якщо в літній період температура вище + 40 ° C.

Стійкість яблуні Малинівка до захворювань і шкідників

Імунітет сорту Малинівка залежить від погодних умов, в регіонах з частими опадами можливе ураження паршею, борошнистою росою або гниллю. З шкідників небезпечні для яблуні зелена тля і листовійка.

Паршу легко визначити: на листових пластинах і плодах з’являються болотного відтінку плями, які з часом темніють і розтріскуються. Спочатку хвороба вражає молоде листя яблуні, але поступово поширюється по всьому дереву. Плоди при ураженні паршею опадають, листя скручуються і всихають.

Борошниста роса здатна завдати серйозної шкоди не тільки врожаю, але і самому дереву, вона вражає і пагони, і квіти, і листя. Якщо хвороба з’явилася в період дозрівання плодів, то будуть вражені і яблука. Уражені частини яблуні Малинівка покриваються білим нальотом, листя скручуються, квіти деформуються.

Стійкість до захворювань і шкідників яблуні Малинівка

Запідозрити плодову гниль на сорті Малинівка можна ще в зимовий і весняний період, на стовбурі присутні поздовжні тріщини з виразками, у молодих деревець шкірка лущиться.

Яскраві ознаки гнилі видно в період дозрівання, яблука псуються прямо на гілках. Їх шкірка покривається жовтуватими або білими плямами, швидко поширюються по всьому плоду. М’якоть поступово стає коричневою, розм’якшується і пахне спиртом. Останнім етапом гнилі є поява концентричних кіл, що складаються з грибних спор.

На жаль, останнім часом фермери, та й прості садівники все частіше стикаються з проблемою попелиці на яблуні. В нашій статті, ми дамо Вам кілька корисних порад, які допоможуть вам вирішити цю проблему. Зі статті Ви дізнаєтесь: Що собою являє тля, коли з’являється попелиця, як боротися з тлею?

Період цвітіння і термін дозрівання

Бутони з’являються на дереві на третьому тижні травня і пізніше. І хоча перші яблука Малинівка можна спробувати вже через 3 роки після посадки, повноцінне плодоношення починається на 8-10 році життя сорту.

У деяких регіонах, в залежності від підвиду, яблука починають дозрівати вже в червні. Більшість садівників збирають урожай в липні-серпні.

Важливо! Під час дозрівання яблука схильні до передчасного обпадання.

Транспортування і лежкість яблуні Малинівка

Запилювачі яблуні Малинівка

Яблуня Малинівка самобезплідна, щоб отримати урожай, необхідно висаджувати поруч з нею інші сорти. Оптимальними обпилювачами, чий термін цвітіння збігається з сортом Суслепійська, — це Грушівка московська, Папировка і Макінтош.

Транспортування і лежкість яблуні Малинівка

Шкірка у яблук Малинівка дуже ніжна, легко пошкоджується. Це негативно позначається на їх транспортабельності і лежкості. Навіть при сприятливих умовах збереження плодів не перевищує 3 тижнів. Часто в місцях пошкодження шкірки м’якоть швидко темніє і набуває неприємного запаху, що робить яблуко непридатним для вживання.

Підвиди яблуні сорту Малинівка

Яблуня Малинівка — це не один сорт. Існують кілька підвидів, що мають відмінні риси. При виборі саджанця рекомендується врахувати дану особливість.

Декоративна яблуня Малинівка

Підвид прийнято відносити до високорослих дерев. За фото і відгуками яблуня Малинівка здатна досягати 7-8 м у висоту. Опис крони: овальна або пірамідальна, штучним шляхом можна трансформувати її в «пальметто», використовуючи обрізку.

На пагонах прикріплені темно-зелені, глянцеві листові пластини. Квіти у декоративного підвиду яблуні Малинівка яскраво-рожеві, багатошарові. Їх розмір досягає 3-5 см в діаметрі.

Декоративна яблуня Малинівка

Плоди дрібні, овально-довгасті, пурпурного забарвлення. Смак у них терпкий, кислуватий. Під час цвітіння бутони всипають все дерево і виділяють потужний аромат, залучаючи комах.

Колоновидна яблуня Малинівка

Яблуню вирощують, використовуючи колоновидну підщепу. Для цього залишають один центральний стовбур без бічних пагонів. Дана особливість дає перевагу при зборі врожаю і полегшує догляд. Висота Колоновидного сорту Малинівка не перевищує 2-3 м.

Ризька Малинівка

Сорт відрізняється міцною імунною системою, його вирощують на карликовій підщепі. Ризька Малинівка добре переносить морози, виростає не більше 3 м у висоту.

Яблука у сорту дрібні або середні за розмірами, яскраво-червоного кольору, м’якоть усередині біла, але має прожилки червоного відтінку, що надає їй рожевий вид. Стиглі плоди непогано переносять транспортування, солодкі, добре підходять для варення і компотів.

Перші яблука дозрівають до середини вересня, але не опадають, залишаючись на гілках до заморозків.

Червонолистна Малинівка

Відмітна особливість даного підвиду — це незвичайні, кармінного відтінку листя. Дерево невибагливе, успішно протистоїть багатьом захворюванням і шкідникам.

Червонолистна яблуня Малинівка

Садівники часто використовують сорт для декоративної мети: плоди у яблуні дрібні, кислі, терпкі. І хоча плоди їстівні, їх смакові якості не приваблюють садівників, тому урожай просто утилізують.

Плюси і мінуси вирощування яблуні Малинівка

До переваг сорту відносяться:

 • зовнішня привабливість плодів;
 • приємний кисло-солодкий смак яблук.

До недоліків яблуні Малинівка відносяться:

 • погана лежкість і транспортабельність фруктів;
 • середній рівень врожайності.

Більшість садівників віддають перевагу яблуні Малинівці як перевіреному старовинному сорту.

Зовнішній вигляд плодів і дерева яблуні Малинівка

Посадка і догляд за яблунею сорту Малинівка

Місце під сорт Малинівка має добре висвітлюватися сонцем. Рясне плодоношення можливо, якщо земля буде родючою, а грунтові води розташовані далеко від поверхні грунту.

Якщо у саджанця відкрита коренева система, то їх рекомендується переносити у відкритий грунт навесні, в березні або квітні. Саджанець із захищеними корінням можна висаджувати і восени, у вересні або жовтні, але до настання заморозків.

Технологія посадки:

 • за 3 тижні до процедури готують яму, зберігаючи між саджанцями відстань в 4 м;
 • на дно ями укладають пісок і щебінь як дренаж, розподіляють шар родючої землі, вбивають кол посередині;
 • деревце поміщають в яму, розправляють коріння, засипають землею і формують пристовбурні кола;
 • рясно поливають яблуню Малинівка і мульчують навколо неї землю.

Посадка і догляд за яблунею сорту Малинівка

Це забезпечує опору саджанцю, який легко може зламатися під дією природних катаклізмів.

Догляд за сортом Суслепійська стандартний: весняна обрізка, профілактична обробка від шкідників, полив і підгодівля, підготовка до зими.

При нормальних погодних умовах полив яблуні Малинівка не потрібно. У посушливі ж періоди слід зволожувати грунт: не менше 20-40 л на одне дерево.

Сорт Суйслепійська схильний до загущення, тому не слід нехтувати обрізанням. Скелетні гілки повинні бути розташовані на відстані один від одного. Під час формування обрізки проводять і санітарну: видаляють пошкоджені або засохлі пагони.

Важливо! Навесні і восени слід здійснювати підгодівлю сорту Малинівка. Сприятливо реагує дерево на гній, пташиний послід або зольний розчин.

Збір і зберігання яблуні Малинівка

Збір і зберігання

Достигають яблука не одночасно, схильні до осипання, тому рекомендується переробляти урожай відразу після збору. Шкірочка плодів дуже ніжна, легко пошкоджується, тому їх рекомендується складати в дерев’яні ящики з прошарками з паперу або соломи.

Важливо! Більше 3 тижнів зберігати яблука не слід.

Висновок

Сорт яблуні Малинівка — це старовинна, але популярна культура, улюблена садівниками. У неї дуже гарні плоди, саме дерево невибагливе і морозостійке. Урожай рекомендується переробляти відразу, він не підлягає зберіганню і транспортуванню.

Відео: Посадка яблуні Малинівка у відкритий грунт

Ще більше цікавої та корисної інформації про ваш сад та город ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Яблуня Малинівка (Суслепійська): опис сорту, фото, посадка та відгуки