Як навесні обробити полуницю від шкідників

Чим обробляти полуницю весною від шкідників


обробка полуниці навесні від хвороб і шкідників

 

Як навесні обробити полуницю від шкідників

 

Як навесні обробити полуницю від шкідників

Полуниця — назва ягоди лісової суниці, прийнята в побуті. Полуниця є однією з найулюбленіших ягід і дітвори, і дорослих. Вона володіє яскравим зовнішнім виглядом, солодким смаком і приємним ароматом. Полуниця однаково смачна і в своєму первісному вигляді, і в якості варення, джемів, в замороженому стані. Ягоди полуниці використовують як допоміжний лікарський засіб при лікуванні гіпертонії, екземі, недокрів’ї. Розроблено чимало дієт на основі цієї ягоди. Вона також широко застосовується в косметології. Справедливо вважається, що полуниця, вирощена на дачній ділянці, найсмачніша. Щоб виростити хороший урожай смачних, великих і солодких ягід, за ними потрібно доглядати. До одного з етапів догляду відноситься обробка полуниці навесні від хвороб і шкідників. Що ж можна використовувати?

 Обробка полуниці від хвороб і шкідників  — діючі засоби

Найкраще використовувати натуральні, неотруйні препарати. Фахівці рекомендують віддавати перевагу тим речовинам, які не заподіють шкоди рослині, ґрунту і організму людини.

Кращі способи обробки полуниці

  • Йод. Від грибкового ураження листя полуниці (плямистість, темні бурі плями), рятує обприскування водним розчином йоду з розрахунку 15 крапель на 10 літрів води. Обробку рекомендують проводити 2-3 рази до цвітіння.

Обробка полуниці йодом

 

 

  • Мідний купорос. В основному він застосовується для обробки ґрунту і його підживленні. Застосовувати мідний купорос слід дозовано — не більше 5 грам на одне відро води. Для обробки листя полуниці навесні, досвідчені садівники рекомендують застосовувати не чистий мідний купорос, а в пропорції з вапном (1: 1). Такий склад називають бордоською сумішшю. Вона надає більш м’який вплив. Потрібно розвести по 150 грамів мідного купоросу і вапна в одному відрі води. Для того щоб не випадав осад, потрібно в одній п’ятилітрової ємності розвести мідний купорос, а в інший, такий же — вапно. Потім перелити вапняний розчин в 10 літрове відро, і постійно помішуючи палицею, влити туди невеликий цівкою розчин мідного купоросу.

Обробка полиниці мідним купоросом

Читайте також: Обробка полуниці навесні 

  • Сечовина. Для обробки листя і обприскування застосовують сечовину. Така процедура підгодує полуницю і допоможе значно підвищити врожайність. Підживлення проводиться з моменту появи перших молодих листочків, і є найбезпечнішою. Для її приготування, необхідно 15 грам сечовини додати в ємність з 5 літрами води і цим розчином обприскати листя. Можна приготувати й інший склад, розвівши в 10 літрах води, одну столову ложку рідкого коров’яку. Туди ж, можна покласти сульфат амонію (1 столову ложку). На кожну рослину допускається застосування до одного літра розчину.

Обробка полуниці сечовиною

Радимо прочитати: Посадка полуниці навесні

  • Марганцівка. Ранньою весною, через два — три тижні після сходження снігу, кожен кущик полуниці потрібно полити гарячим (близько 65 градусів) темно — вишневим розчином марганцівки. Це допоможе додатково убезпечити рослини і ґрунт від зараження хворобами, і допоможе знищити шкідників. Гарячий розчин марганцівки допоможе боротися з таким шкідником, як слюнявка — пенніц. Для того щоб позбавити кущики полуниці від борошнистої роси, листя потрібно обприскати слабким розчином марганцівки.

весняна обробка полуниці марганцівкою

  • «Фітоспорін». Його використовують навесні для того, щоб знищити збудників хвороб, що знаходяться в ґрунті і опалому листі. Головний компонент препарату — жива бактерія «Bacillis subtilis», яка очищає ґрунт від шкідливих мікроорганізмів. «Фітоспорін» можна придбати у вигляді пластини або порошка. За інструкцією (зазвичай 1 частина препарату і дві частини води) засіб готується в окремій ємності (наприклад, пляшці) і зберігається в прохолодному місці. У міру необхідності, одна ложка розчину додається на відро (10 літрів) води. Застосувати приготований водний розчин, потрібно відразу ж поки не загинула бактерія, так як вона здатна жити лише при високій концентрації складу. «Фітоспорін» не тільки захистить рослини від хвороб, але і підгодує їх.

Обробка полуниці Фітоспоріном

Отже, обробка полуниці навесні від хвороб і шкідників — важливий етап, завдяки якому вдається отримати багатий врожай соковитих, смачних ягід. Сподіваємося, вам знадобляться наші поради. Залишайтеся з нашим сайтом і ваш город буде в повному порядку, а ваш будинок затишним!

Відео:  Як лікувати полуницю від хвороб народними засобами

 

Як навесні обробити полуницю від шкідників