Як доглядати за фіалками в домашніх умовах

Фіалки кімнатні догляд


Як доглядати за фіалками в домашніх умовах

 

Як доглядати за фіалками в домашніх умовах

 

При щоденному догляді в домашніх умовах, фіалка цвіте практично цілий рік, з невеликими перервами. Основними факторами, які впливають на правильний ріст і розвиток фіалок є тепло, вода, повітря і поживні речовини в ґрунті.

Фіалки догляд за ними

Оптимальна температура для утримання фіалок — 18-25 градусів. Вночі можливе зниження на 5 градусів. Обов’язково потрібно оберігати рослину від охолодження і протягів. Провітрюючи приміщення, краще переносити фіалки в іншу кімнату, бо різка зміна температури може затримати розвиток.

Не менш важливий фактор у догляді за фіалками — освітлення.

Інтенсивність освітлення повинна становити близько 10-12 годин на добу. Але не варто забувати про те, що різні сорти по-різному реагують на світло. Ті рослини, у яких товсте, темно-зелене листя, можуть витримати і більш яскраве освітлення, ніж їх побратими з більш блідим кольором листя.

Визначити наскільки правильне освітлення, можна подивившись на листя фіалки.

 • Якщо у сенполії багато квіток і листя насиченого кольору, значить світла достатньо.
 • Якщо листя тягнуться вгору на довгих черешках, значить освітлення мало.
 • Коли листя бліде і закручується вниз, то світла занадто багато.

Фіалки догляд за ними

Взимку, кількість часу природного освітлення скорочується. Тому квітникар-колекціонер, може скористатися штучним освітленням. Для цього можна скористатися люмінесцентними лампами. Краще, щоб ламп було дві. Одна лампа була жовтого кольору, інша блакитнуватого.

При умовах штучного освітлення сенполії швидше ростуть, формують правильну, пишну і красиву розетку.

Додатково освітлення бажано давати з листопада по лютий. Однак, якщо в літній час квіти не отримують достатньої кількості світла через особливості місцевості (непрохідність світла через чагарники або дерев біля вікна), можна висвітлювати сенполії цілий рік.

Важливо пам’ятати, що при недоліку світла, фіалка не буде утворювати бутонів, і, зрозуміло, цвісти.

Умови догляду за фіалкою: Вологість повітря і правильний полив

Умови догляду за фіалкою: Вологість повітря і правильний полив

Важливо пам’ятати, що через воду фіалка отримує кисень, який їй необхідний для нормального росту і розвитку. Поливати рослину потрібно рівномірно, не допускаючи при цьому пересушування кореневої системи, але і не створюючи зайвої вологості землі.

При надлишку води сенполія починає загнивати, тому вода повністю витісняє повітря, а коли води мало, коріння швидко висихають. Тому необхідно постійно перевіряти вологість землі.

У домашніх умовах найкраще поливати фіалку з лійки з вузьким і довгим носиком. Направляти лійку необхідно під листя сенполії.

 

 

Ідеальна вода — дистильована, повинна бути кімнатної температури або, не більше ніж, на 5 градусів вище або нижче температури приміщення. Використання занадто холодної або гарячої води сприяє появі на листках жовтих плям, які не проходять. Якщо на стінках горщика є білий наліт, значить вода містить багато солі, а це шкідливо для коренів рослини.

Умови догляду за фіалкою: правильний полив

Квітникарі-любителі досить часто користуються поливом сенполій з піддона. Для цього необхідно налити в піддон води і занурити в нього горщик з розеткою. У горщику обов’язково має бути дренажний отвір. Таким чином, фіалка зможе сама брати необхідну кількість води.

Поливають фіалку 1-3 рази на тиждень, однак інтенсивність поливу може мінятися від різних факторів: температура повітря в квартирі, матеріал горщика, різне освітлення, цвітіння фіалки. Квітучі сорти вимагають більше вологи. У глиняних горщиках волога випаровується швидше, ніж у пластикових.

Важливим фактором при зростанні є вологість приміщення в якому цвіте сенполія.

Сухе повітря шкідливе для фіалки — рослина, попросту, почне гинути. Якщо в кімнаті, де цвіте сенполія вологість повітря невелика, можна штучно її підняти. Для цього потрібно обприскати теплою водою повітря поверх рослин. Однак, будьте обережні — в період цвітіння, неприпустиме попадання води на суцвіття.

Поливають фіалку 1-3 рази на тиждень

Потреба фіалки в поживних речовинах дуже висока.

Влітку удобрювати квіти потрібно 1 раз на два-три тижні, взимку 1 раз на місяць. При покупці добрива, необхідно уважно ознайомитися з інструкцією.

Ростуть фіалки в невеликих горщиках і земля в них швидко виснажується, тому для правильного росту дуже важлива підгодівля. Сенполії потребують азот, калій, фосфор, магній, кальції й сірку.

Удобрювати краще часто, але слабким розчином. Ніколи не потрібно підгодовувати сухі рослини, це може піти на шкоду кореневій системі. Перед підгодівлею, земля повинна бути вологою.

Фіалки кімнатні догляд

Існують різні види підгодівлі фіалок.

 • Шляхом додавання добрива в лійку, поливаючи квітку зверху. При цьому способі потрібно стежити, щоб добриво не потрапило на листя.
 • Інший спосіб — через піддон. Цей спосіб дуже зручний, якщо в наявності велика кількість рослин.
  Але не варто забувати, що неправильна підгодівля може завдати шкоди. Тому краще «не догодовування», ніж переборщити з добривами, інакше вони можуть «недорозвинутися» і бутони на стадії набрякання зів’януть.

Щоб фіалка мала гарний і свіжий вигляд, колекціонери промивають листочки під слабким струменем теплої води. Це необхідно робити дуже обережно, так як вода може потрапити на суцвіття і погубити квітку.

Догляд за фіалками в домашніх умовах

Квітникарі часто використовують цей прийом перед черговою виставкою. Однак цим не варто захоплюватися.

Догляд за фіалками в домашніх умовах

Кожен квітникар сам визначає догляд за фіалками, але обов’язковою умовою для всіх фіалок є оптимальне освітлення, температура близько 20 градусів (плюс-мінус), живильний пухкий субстрат з хорошою аерацією, якісне добриво і всяке інше.

Даємо фіалці добре підрости і сформуватися в сильну розетку. Якщо Ви тільки що пересадили фіалку, то з підгодівлею почекайте місяць-півтора — в ґрунті достатньо поживних речовин. Далі підгодовуємо добривом для розвитку листя з превалюванням азоту.

Одночасно не даємо розвиватися пасинкам, їх відразу ж видаляємо, знищуючи тим самим бічні точки зростання. Квітконоси, які з’являються навіть найменші регулярно видаляємо. Коли розетка стане дорослою і матиме чимало листя їй дозволяють цвісти.

Видаляємо востаннє квітконоси, навіть крихітні і підгодовуємо фосфорним добривом — двічі, з інтервалом у два тижні. Одночасно додаємо світло і подовжуємо світловий день. У таких умовах квітконоси починають рости з самої верхівки, майже з точки зростання розетки. Інтенсивно ростуть молоді листочки на верхівці і тут же в їх пазухах закладаються квітконоси.

Різні умови освітлення і довжина світлового дня може давати дуже різні результати. І звичайно залежить від сортності фіалки.

Догляд та утримання Сенполії:

Догляд та утримання Сенполії:

 • Листя блідо-зеленого кольору, значить фіалка замерзає. Необхідно поміняти місце проживання;
 • Листя у сенполії не надто густе, необхідно обприскати поверх рослини теплою водою;
 • Якщо потрібно затримати цвітіння, то кімнатну рослину фіалку рясно поливають і створюють підвищену вологість повітря;
 • Чергуйте підгодівлю рослини з мінеральними речовинами;
 • Для кращого росту і рясного цвітіння, фіалку корисно 2-3 рази на рік поливати слабким (злегка рожевим) розчином марганцівки.

Відео: Фіалки кімнатні догляд

Для вирощування здорової і квітучої рослини досить дотримувати відповідні правила догляду за фіалкою, і тоді сенполія буде радувати Вас своєю красою практично цілий рік. Догляд за Фіалками в домашніх умовах доступний навіть початківцям. Залишайтеся з нашим сайтом і ваші кімнатні рослини будуть у повному порядку, а ваш будинок затишним!

 

Як доглядати за фіалками в домашніх умовах