Як доглядати за кімнатними розами в домашніх умовах? опис з фото

Догляд за кімнатною трояндою: пересадка, обрізання, поливання.


Як доглядати за кімнатними розами в домашніх умовах? фото

 

Як доглядати за кімнатними розами в домашніх умовах? опис з фото

 

Останнім часом все більш популярними і затребуваними квітами стають кімнатні рози. Вони не тільки доповнюють і прикрашають колекцію домашніх квітів, але також не створюють особливих складнощів у догляді. Звичайно, троянда завжди відрізнялася витонченістю і якимсь шармом, але трапляється так, що рослина не цвіте. Причиною стають невідповідні умови. Тема цієї статті — кімнатна троянда: догляд в домашніх умовах. Фото і наші рекомендації допоможуть Вам створити найбільш ідеальні умови для вирощування цієї ефектної рослини.

Кімнатна троянда: догляд в домашніх умовах. фото

Кімнатна троянда: догляд в домашніх умовах. фото

Кімнатна троянда — основні характеристики

Для початку зазначимо, що догляд за трояндою, яка посаджена на дачній ділянці, істотно відрізняється від догляду за домашньою рослиною. Тому не варто вважати, що Ви все знаєте і зможете без особливих зусиль виростити квітку на своїй території.

Читайте також: Догляд за трояндами

Якщо Ви придбали саджанець троянди в магазині і принесли його додому, не варто прагнути відразу його пересадити. Квітці потрібен певний час для повної адаптації. Для цього рекомендується поставити її на східне або південне вікно і поливати добре відстояною водою. Пересаджувати в новий горщик через 2 місяці.

Кімнатна троянда - основні характеристики

Кімнатні рози не люблять:

  • Занадто сухе повітря і прямі сонячні промені.
  • Частий полив холодною водою.
  • Присутність на кроні поганих паростків, стебел і пагонів.
  • Якщо неправильно поводитися з кореневою системою.
  • Холод і протяги.
  • Присутність інфекційних захворювань і атаку шкідників.

Як же доглядати за кімнатної розою, щоб вона прекрасно цвіла, радувала своїми яскравими і пахучими квіточками? Для цього Вам знадобитися трохи — наші знання і трохи ваших зусиль.

 

 

Китайська кімнатна роза - основний догляд

Китайська кімнатна роза — основний догляд

Найголовніше — не дати рослині загинути відразу після покупки. Таке трапляється досить часто і призводить до розчарування квітникаря. Поки троянда адаптується до нового місця, варто максимально уберігати її від протягів і холоду. Також краще поставити її в затемнений кут, ніж під промені ультрафіолету.

Догляд за кімнатною трояндою:

Ґрунт. Який грунт підходить для рослини? Поживний і пухкий. Таку землю можна придбати в спеціалізованих магазинах або ж приготувати своїми руками. Для цього необхідно змішати дерновий грунт, перегній і пісок. Також додається невелика кількість комплексного добрива.

Догляд за кімнатною трояндою: фото.

Горщик. Важливим фактором в оптимальному цвітінні рослини є розмір горщика. Він повинен бути невеликим і підходити під сформувавшуся кореневу систему квітки. Занадто велику ємкість використовувати не рекомендується, оскільки тоді вся волога буде застоюватися в пустотах грунту, утворюючи там грибок і плісняву. Як приготувати горщик до пересадки кімнатної троянди? Якщо ємкість вже використовувалася раніше, подбайте про те, щоб дно було ретельно очищено від старого грунту, оскільки в ньому можуть залишитися інфекції і личинки шкідників.

Догляд за кімнатною розою

Обов’язково потрібно зробити дренажну систему, яка може складатися з керамзиту або крупного щебеню. Для відводу води потрібно створити зливний отвір.

Полив. Основний показник нестачі вологи — сухість листя квітки. Як тільки Ви помітите таке на своїй рослині, потрібно негайно діяти і намагатися вносити воду регулярно. У сильну спеку рослину можна навіть поливати кілька разів на день. Вода не повинна бути холодною і дуже жорсткою.

правильний полив рози

Добриво. Вносити додаткове харчування рекомендується два рази на місяць, але тільки в період активної вегетації троянди. Які підгодівлі слід використовувати? Мінеральні і органічні у вигляді коров’яку. Слід однак враховувати, що коров’як — переносник небезпечних шкідників, тому дозволено застосовувати тільки добре висушений продукт.

добрива для кімнатних рослин

Обрізка. Взимку відбувається обрізка кущів кімнатної троянди. Потрібно видаляти зіпсовані, надломлені гілки, а також пожовклі листочки.

обрізка рози

Отже, правильний догляд за кімнатною розою в домашніх умовах, фото і цінні поради допоможуть Вам виростити красиву, здорову рослину, яке буде прикрашати Ваш будинок і радувати яскравим цвітінням.

Відео: Як доглядати за домашньою розою — Все буде добре

 

Як доглядати за кімнатними розами в домашніх умовах? опис з фото