Як і чим годувати курей несучок щоб вони добре неслися: норми та режим

Раціон для курей- несучок: норми годування


Раціон для курей- несучок: норми годування

 

Як і чим годувати курей несучок щоб вони добре неслися: норми та режим

 

Домашні кури — дуже неспокійне господарство. Але самі метушливі з них — несучки. Здається, що вони постійно хочуть їсти, їм чогось не вистачає, а при найменших змінах або порушеннях в харчуванні, відразу припиняють нестися. Скільки корму потрібно давати курці-несучці в день — це важливе питання. Відповідь на нього не може бути однозначною. Кількість і склад сумішей із зерна, які потрібні молодицям, відрізняється від необхідного несучкам солідного віку через різницю в фізіології.

 Чим годувати курей-несучок, щоб краще неслися

Правильне годування курчат дуже важливе для вирощування здорового поголів’я. Не останню роль при цьому має створення правильного раціону, а також вибір якісних комбікормів. Тому харчування потрібно приділяти особливу увагу на кожному етапі розвитку птиці. Більше ви можете прочитати в нашій статті.

Скільки корму повинна з’їдати несучка в день

Раціон несучок, вирощуваних промисловим чином, і курей, що містяться в домашньому господарстві, відрізняється кардинально.

Кросів яєчних порід, нещадно експлуатованих на птахофабриках, годують строго нормовано. В меню вводять синтетичні добавки і дешеві концентровані корми, щоб скоротити собівартість, але зберегти несучість на високому рівні. У домашніх умовах несучки харчуються по-іншому.

Курей-несучок годують натуральними продуктами, добірним зерном, забезпечуючи вигул, хороші умови, і нерідко стикаються з відсутністю яєць.

Вся проблема в тому, що необхідно знайти оптимальний баланс: несучка не повинна переїдати, інакше вся енергія спрямовується на формування жирової тканини, а не яйця. Однак залишити її голодною означає швидко виснажити природні резерви несучості і всього організму.

Вважається, що несучок потрібно годувати двічі на день, даючи по 120-150 г корму на кожну курку. Досвідчені птахівники при годуванні засікають час: даючи необмежену кількість їжі, прибирають її залишки через 30-40 хв. У зимовий час, при холодній зимівлі, кількість збільшують приблизно на 15-20%. Тому що курка витрачає багато енергії на збереження тепла.

Скільки корму повинна з'їдати несучка в день - фото.

Норми годівлі відрізняються для несучок різного віку. Зокрема, для високопродуктивних кросів яєчних порід прийняті такі:

 1. У віці до 2-х місяців відбувається активне зростання. Курочкам потрібно максимально калорійний корм (до 290 кКал в 100 г). У цьому віці їм потрібно з’їдати до 20% сирого протеїну, 4% клітковини, а також такі важливі для закладки майбутньої несучості елементи як кальцій (1,1%), фосфор (0,8%), натрій (0,2%).
 2. До 4 міс. відбувається формування кісткових тканин, наростає м’язова маса, закладається резерв несучості. Калорійність корму знижується до 260 кКал / 100 г. Протеїну потрібно близько 15%. Клітковини з 4 міс. і до кінця життя не менше 5%. Кальцію 1,2%. Фосфору і натрію в кормі повинно бути не менше 0,7 і 0,2% відповідно. Їх питома вага залишається практично незмінною на інших етапах життя.
 3. Початок несучості, як правило, відбувається до 5 міс. Курці потрібно більше енергії — до 270 кКал, збільшується кількість протеїну до 16%, а також стежать, щоб кальцію було не менше 2,2%.
 4. Остаточне формування організму у несучок спостерігається до 11 міс. У цей період енергетична цінність корму залишається на попередньому рівні, а кількість сирого протеїну збільшується до 17%, кальцію — до 3,6%.
 5. З року годування несучок трохи змінюється. Поживність корму знижують до 260 кКал, кількість сирого протеїну — до 16%, фосфору — до 0,6%. А кальцію потрібно більше — до 3,8%. Надлишок поживних елементів спричинить ожиріння і зменшення кількості яєць.

 

 

Раціональна годівля курей-несучок

Кількість корму і його склад обов’язково наводиться в рекомендаціях по утриманню кожного конкретного кросу. Домашня курка обходиться дорожче в плані змісту. Тому систему годування доведеться формувати індивідуально.

У будь-якому випадку, рецептура концентрованих кормів для несучок ґрунтується на наведених нормах годівлі. Комбікорми різних марок складаються в розрахунку на максимальну харчову цінність 100 г продукту з використанням кукурудзи, вівса, пшениці, сої, соняшникової макухи, м’ясо-кісткового або рибного борошна, інших компонентів і добавок. Якість комбікормів буває різна. Щоб забезпечити збалансоване годування для курки доведеться перепробувати кілька марок.

Самостійно вивірити таке співвідношення важко. Адже навіть всередині одного виду зерна, наприклад пшениці, енергетична цінність і співвідношення основних поживних елементів відрізняється. Однак існують приблизні рецепти для приготування зерносуміші в домашніх умовах.

Визначити відповідність корму основним потребам несучки можна за інтенсивністю несучості і її зовнішнім виглядом. Нестися курка буде без перебоїв, а її пір’я буде рівномірно блищати. В цілому курка повинна виглядати охайно і вести себе активно.

Приблизний раціон для курей-несучок

Приблизний раціон для курей-несучок

Основу харчування курей-несучок повинні складати концентровані корми: дроблене або цільне зерно, зерносуміші або комбікорм. Годування можна побудувати виключно на них, за умови балансу і достатності всіх поживних елементів, вітамінів, мінералів і амінокислот. Однак якщо урізноманітнити меню курки соковитими і зеленими кормами, травою, овочами, мішанками, тертими коренеплодами, можна отримати максимально смачні і по-справжньому домашні яйця.
Рецептура концентрованих кормів для дорослих курей-несучок може бути різною.

Наприклад:

 1. Пшениця (12), подрібнена або цільна кукурудза (45), соняшниковий шрот, макуха і зерно ячменю (7), горох (8), рибне, м’ясо-кісткове, трав’яне борошно, дріжджі (по 4-5), сіль (0, 3), черепашник, крейда або вапняк (7) — в процентному співвідношенні до загальної маси;
 2. Пшениця (430) і її висівки (80), кукурудза і ячмінь (по 220), макуха, овес і горох (по 160), крейда, м’ясо-кісткове, рибне борошно (по 50), дріжджі (30) — у грамах. Загальна кількість розрахована для 10 несучок в день.

У домашніх умовах курочок годують двічі на день. У проміжках між основними прийомами їжі їм в необмеженій кількості рекомендується давати доступ до соковитих кормів: їх калорійність мінімальна, а вітамінно-мінеральний склад забезпечить несучкам природний імунітет.

Взимку при зниженні температури змісту крім зерна і комбікорми курям дають мішанки. Як правило, їх готують на основі відвареної картоплі і тертих коренеплодів. Рекомендується давати мішанки з ранку або вдень, а ввечері — комбікорм або зерно.

Комбікорми для курей-несучок

Є обмеження на деякі продукти в харчуванні несучок, які краще взагалі не давати:

 1. Сире м’ясо. Небезпечно зараженням глистами і інфекційними захворюваннями.
 2. Цитрусові.
 3. Буряк. Він має проносний ефект. Бурякове бадилля дають в обмеженій кількості.
 4. Гіркі, пекучі, гострі або занадто солоні продукти.
 5. Сиру картоплю, а також зелену або пророслу, яку не можна давати навіть вареною, вона може викликати отруєння.
 6. Полин, амброзію, бадилля пасльонових.

Потрібно забезпечити постійний доступ несучок до свіжої води. Її міняють щодня, так як кури забруднюють поїлку залишками корму, а це сприяє зростанню хвороботворних бактерій. Обов’язково давати пісок або гальку, щоб забезпечити переварювання кормів в шлунку. Особливості травлення курей такі, що без гастролітів засвоюваність кормів буде на порядок нижче. Це означає, що їх потрібно більше.

Необхідні підгодівлі для курей несучок щоб добре неслися

Незалежно від того, наскільки збалансований корм вам вдасться скласти, несучкам потрібні підгодівлі. Особливо у весняний період при природному збільшенні світлового дня і, отже, несучості і восени, перед погіршенням погодних умов.

Годування курей несучок в домашніх умовах

Рекомендується додавати в щоденний корм премікси, які забезпечують потребу курей в найважливіших мікроелементах і амінокислотах, а з водою пару раз на рік споювати вітамінні комплекси. У преміксах містяться кальцій, фосфор, натрій, а також амінокислоти, які не синтезуються в організмі курей: метіонін, лізин, цистин.

Крім них премікси служать джерелом аргініну, валіну, триптофану, треоніну, гістидину, лейцину, ізолейцину, фенілаланіну. Їх наявність в кормах забезпечує максимальну несучість і природне здоров’я несучки. Дозування потрібно дотримуватися згідно рекомендацій виробника.

Авітаміноз у домашніх курей явище досить рідкісне, так як вони мають в якості добавок до раціону зелені і соковиті корми. Проте, два рази на рік несучкам випаюють полівітамінний комплекс. Це зміцнює їхню імунну систему і підвищує опірність негативним факторам зовнішнього середовища.

Здорова і сита несучка знесе багато смачних і корисних яєць. Головне — не перестаратися, складаючи її раціон. Для новачків має сенс скористатися готовими кормами, а згодом, набивши руку і отримавши досвід, можна починати експерименти з зерном і зерносуміші, самостійно складаючи меню і визначаючи необхідну кількість добавок.

Відео: Норми підгодівлі курей-несучок щоб добре неслися

Ще більше цікавої та корисної інформації про ваших курей ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua.

 

Як і чим годувати курей несучок щоб вони добре неслися: норми та режим