Риболовля в лютому – яка риба ловиться зимою в 2022 році

Коли і яку рибу ловити в лютому місяці


Риболовля в лютому

 

Риболовля в лютому – яка риба ловиться зимою в 2022 році

 

Істинний рибалка не втрачає часу даром: і в холод, і в відлигу він прагне на водойму. Навіть в мертвий сезон, яким вважається рибалка в лютому, справжні рибаки завжди повертаються з уловом. Ось в чому і заключається риболовля в лютому місяці.

Яку рибу і як ловити в лютому

Лютий — не особливо радує стабільним уловом, за що і отримав визначення – глухої зими:

  • теплолюбні карась, вугор, лин в цей час дрімають, зарившись в мул;
  • соми і коропи відсиджуються в зимувальних ямах;
  • більш активні щука, окунь, плотва, йорж, краснопірка, піскар, лящ, судак – хоч і не впадають в анабіоз, але ведуть себе інертно.

Особливості рибалки в лютому

Риболовля в лютому дуже залежить від ситуації з кисневим голодуванням, ситуація може посилюватися активним гниттям водоростей, яке під щільним льодом може привести до замору. Визначити, чи  почався замор у річці або озері, досить легко:

  • вода заповнена мертвими водяними комахами;
  • живець швидко загинув;
  • темніють водорослі.

Рибалка в лютому

Коли найкраще ловити рибу в лютому в 2022 році

Риболовля в лютому сильно залежить від метеорологічних умов. Тому корисно знати деякі прикмети, що вказують на прийдешню зміну погоди.

  • якщо птиці облюбували верхівки дерев — то ймовірні похолодання, нижні гілки — потепління;
  • рано починають співати півні — теж до тепла;
  • собаки катаються по снігу — до снігопаду, а то і до хурделиці (саме час для лову плотви).

Риболовля в лютому і вплив погоди

Риболовля в лютому буде успішною, якщо протягом 2-3 діб стояла тиха і безвітряна погода без снігопадів і хуртовин з помірними морозами не нижче -10 С °, якщо при тривалій відлизі не було опадів, якщо вдень тепліше, ніж вночі, то саме час відправитися на рибалку – риба буде клювати.

А в разі, коли погода різко змінюється, атмосферний тиск піднімається і опускається   більше ніж на 5 мм ртутного стовпчика за день або ніч, а за добу — більше ніж на 10 мм, якщо розігралися магнітні бурі, якщо одночасно посилюється мороз і вітер, змінюється напрямок вітру, — краще залишитися вдома: риба або зовсім клювати не буде, або буде клювати дуже неохоче, так, що ви швидше замерзне, ніж зможете похвалитися перед домочадцями уловом.

Читайте також: Календар кльову риби для України на 2022 рік

Яку рибу ловити в лютому

Варто зазначити, що рибалка в лютому все ж може принести відмінні результати, якщо правильно обрати місце. Помітно поліпшується клювання в проточних водоймах і річках, а на озерах закритого типу, особливо трав’янистих і тих, які заростають, в цей час може бути повне затишшя. У лютому, як уже зазначалося, стомлені нестачею повітря риби підходять до усть річок, що впадають у великі водойми. Це частіше всього плотва, ялець, підлящик. таку рибу доцільно ловити поплавковою вудкою біля берега і на мормишку. А до кінця місяця, якщо погода тривалий час залишалася сприятливою, на містких водоймах починаються передвесняні великі маневри.   Приходять в активний рух косяки лящів і судаків.

 

 

У другий половині лютого пожвавлюється і інша риба, залишаючи свої зимові стоянки. В гирла річок, що впадають у великі водойми, підходять плотва і підлящики, які добре ловляться на поплавкову вудку і мормишку. Помічено, що плотва краще клює при слабкій заметілі і снігопадах. В останній декаді лютого за сприятливої погоди починається пересування великого ляща і судака. Успіх лову цієї риби залежить від вдало обраного місця.

Риболовля в лютому на щуку

Риболовля в лютому на щуку

Щука любить місця поглибше. Лов щуки проводиться, як на блешню, так і на живця. Звертаємо увагу, що рибалка в лютому на щуку успішніше під час відлиги і на глибоких місцях, але вона в цей час ще млява, тому живця потрібно підпускати ближче до її пащі. Ловля на жерлиці — захоплюючий вид підлідного лову. Ловля взимку на жерлиці збільшує число шанувальників з кожним роком. Особливо популярна ловля щуки на жерлиці. Розберемося, у чому полягають особливості зимової риболовлі і підлідного лову. Дізнаємося секрети лову взимку на жерлиці і установки жерлиць для лову щуки.

Відео: Рибалка в лютому на щуку і окуня

Як правильно ловити окуня в лютому

Як правильно ловити окуня в лютому

Клювання окуня на рибалці в лютому поліпшується поступово. Великий окунь-горбач клює на малу блешню, особливо з насадкою малька. Дрібний і середній окунь ловляться на блешню і поплавкову вудку з насадкою мотиля. Також окунь може попастися на мормишку на мілководді на глибині 1-1,5 метра. Розберемося, наскільки особлива ловля окуня в лютому, які снасті необхідні для лову окуня в лютому, на яку наживку більш успішна рибалка на окуня взимку. Для рибаків- початківців розповімо, чим хороша ловля окуня в лютому на мормишку і як ловити окуня взимку на блешню.

Як правильно ловити окуня в лютому

Ловимо судака в лютому на вудку

У водоймах зі зниженням рівня води добре клює на блешню судак. У тих водоймах, де рівень води значно знизився, потрапляє на блешню судак, який ловиться краще в морозні дні. При лові судака, берша, жереха, чехоні бажано використати живця (верховодка 3-5 см). Вдала рибалка на судака взимку безпосередньо залежить від майстерності рибалки. Ловля судака в лютому вимагає певних знань і досвіду, оскільки техніка лову судака взимку складніше літньої. Від майстерності рибака залежить привабливість для судака приманки.

Як і коли ловити в лютому плотву

Як і коли ловити в лютому плотву

Якщо справа стосується лову риби взимку, то меж досконалості немає. Експерти аматорської зимової риболовлі підрахували, що зазвичай рибаки використовують близько двадцяти основних прийомів роботи з блешнею. Як же зробити вдалою ловлю плотви взимку? Правильно піднесіть плотві приманку — і ви переможець! Ловля плотви в лютому — прекрасний привід випробувати нові способи гри блешнею.

Відео: Ловля риби в лютому місяці

Як зловити ляща в лютому на вудку

Як зловити ляща в лютому на вудку

Ловля ляща в лютому зажадає від рибака деяких зусиль. В першу чергу успішна рибалка на ляща залежить від пошуку місць стоянки риби. Врахуйте, що в лютому стомлені нестачею кисню риби підходять до усть річок, що впадають у великі водойми. До кінця місяця, якщо погода тривалий час залишалася теплою, на мілких водоймах починаються передвесняні великі маневри — приходять в активний рух косяки лящів і судаків. Ловля ляща в лютому зажадає від вас знань.

Риболовля в лютому на плотву і підлящика

Риболовля в лютому на плотву і підлящика

У лютому має сенс зайнятися ловом плотви і підлящика, оскільки їх смак до наживки стабільний, а місця зимових стоянок до лютого знайдені і вивчені. Тому розберемося, чим відрізняється рибалка в лютому на плотву від риболовлі на підлящика. Дізнаємося, де ловити плотву і підлящика, які снасті краще використовувати на зимовій риболовлі на плотву і підлящика, секрети зимового підгодовування і насадок для риболовлі на плотву і риболовлі на підлящика.

Риболовля в лютому на налима на мормишку

Риболовля в лютому на налима на мормишку

Ловля налима буде успішною ближче до ночі. Саме в цей час він виповзає з своєї нори і ліниво бреде по дну у напрямку до берега, підбираючи по дорозі все, що погано лежить. Тому ідеальний варіант для налима — це жерлиця,споряджена оберемком черв’яків. Їх він точно ні за що не пропустить. замість черв’яків можна також використовувати шматочки білої риби, але обов’язково зі шкірою. Цікавий також варіант лову налима на мормишку. Цей спосіб підійде для рибалки в кінці лютого – на початку березня. Мормишку потрібно брати велику, волосінь 0,4 мм, так як налим — завзятий борець, і щоб його витягнути, потрібна міцна снасть.

Риболовля в лютому — рибалка на останньому тонкому льоду

Риболовля на останньому льоду дуже захоплююча. Настільки, що рибаки забувають про обережність щороку, не зважаючи на попередження МНС, навесні рибалок забирає на крижинах, дорослі і діти провалюються на тонкому льоду, а вже скільки собак гине піді льодом! Наближається весна, відступає холод, а разом з ним посилиться небезпека провалитися під лід. як цього уникнути? І   що робити, якщо ви провалилися під лід?

На цьому закінчується наша стаття «Риболовля в лютому». Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам отримати вдалий улов різних видів риб. Ще більше порад ви зможете знайти на нашому сайті у рубриці «Риболовля». Нехай щастить і до нових зустрічей!

 

Риболовля в лютому – яка риба ловиться зимою в 2022 році