Як обрізати рози на зиму правильно — підготовка троянд до зими

Обрізка роз до зими - основні правила проведення обрізки перед зимою


Як обрізати рози на зиму

 

Як обрізати рози на зиму правильно - підготовка троянд до зими

 

Рози, які представляють культурні сорти, в зимовий час вимерзають. Найчастіше в усьому винні господині, які не закрили троянди на зиму. Підготовка до зимівлі безпосередньо залежить від групи, до якої належить квітка.

Як та чим укрити рози на зиму

У морозну погоду страждають всі квіти, в їх число входять і рози. Під час відлиги, температура може бути вище 0 градусів, квіти починають прокидатися і в підсумку рух рослин поновлюється. Однак сік який пускає троянда починає замерзати вже при мінус 3 градусах. Оскільки утворюється лід, то тканини розриваються і на пагонах з’являються глибокі тріщини, що мають назву морозобоїни, і тоді квіти найбільш піддаються впливу болючих і гнилих мікроорганізмів. У разі підвищення температури до 0 градусів, підвищується і ризик зараження квітів. З цього випливає висновок, що троянда повинна проводити зиму тільки в сухому приміщенні, в якому підтримується оптимальна температура.

Як укрити рози на зиму

Для того, щоб зробити правильну зимівлю необхідно володіти інформацією, до якої групової категорії можна віднести розу. Найбільш страшна поява морозів для чайногібрідних і плетистих сортів. Флорибунди найбільш стійкі. Краще за інших загартовані парникові квіти, їм не потрібне особливе укриття, але важливо захистити кореневу систему.

Правильна обрізка роз на зиму

Підготовка до зимівлі вимагає проведення різних дій:

Обрізка роз на зиму

 

 

1. Необхідно не підгодовувати квіти комплексними добривами. Крім того слід припинити давати органіку. З липня потрібно давати виключно калійні і фосфорні склади.

2. Остаточна підгодівля повинна бути в кінці вересня. Прекрасно використовувати калійну магнезію в гранулах, яку потрібно розсипати по зовнішній частині ґрунту.

3. Зрізання квітів для букета не можна виконувати, оскільки велика ймовірність того, що прокинуться пагони, а також почнуть визрівати нові пагони на початку зими. Як обрізати рози на зиму, має важливе значення. Якщо брати плетисті і паркові сорти, то її можна не робити. Радять видалити листя, що дає зрозуміти рослині те, що пора починати сплячку. Найкраще починати обрізку в кінці вересня. Вирізати рекомендується молоді пагони, неживі місця теж слід зробити коротше, але не на багато.

4. Потім потрібно позбутися сміття, яке знаходиться під кожним кущем. Оскільки спори мікроорганізмів живуть в цих місцях і важливо не допустити розвитку грибкових хвороб.

5. Для того, щоб імунітет у троянди став краще і вона стала стійка до вологи, потрібно зробити обробку квітки, шляхом обприскування її залізним купоросом.

6. Кінцевий етап підготовки полягає в підгортанні рослин для того, щоб поліпшити аерацію коренів. Так як тільки пухкий грунт не дасть холоду проникнути до коріння, і буде утримувати повітря. Важливо піднімати землю на 20 сантиметрів.

Як накривати троянди на зиму. Покрокова відео-інструкція

Важливо враховувати, що зробити все необхідне для здійснення зимівлі завчасно, може погіршити зимівлю. Краще трохи запізнитися, ніж поспішити. У разі продовження життєдіяльності краще почекати з даними маніпуляціями, або ж пучки можуть випріти. Радять почекати якийсь час до появи перших заморозків, і залишити кущі під вплив мінусових температур від -2 до -5 протягом 11-13 діб. У підсумку рози повинні повністю припинити зростання. Відмінним часом для укриття прийнято вважати початок листопада місяця. Крім усього вищеописаного величезне значення мають види укриттів для роз.

Для чайно-гібридних сортів ідеально підійде повітряно-сухе укриття. Необхідно побудувати каркас з використанням прутів з металу, який буде 60 сантиметрів у висоту. Ще дозволяється застосовувати дріт. Квіти важливо захистити так, щоб вийшов конус, а після чого потрібно одягнути утеплювач. Для цього зазвичай беруть пергамін, картон, лутрасил. Щоб зафіксувати матеріал до каркаса використовують шпагат. У верхній частині краще помістити поліетилен, який захищатиме від опадів і вологи, а в нижній частині зробити засипку плівки ґрунтом.

Читайте також: Вирощування квітів у теплиці

Джутові мішки. Такий тип укриття застосовують для штамбової троянди. Відмінне рішення — проведення зими посаджених у діжки кущів у прохолодному підвалі. В основному квіти садять в грунт і тоді просто потрібно побудувати укриття з використанням джутового мішка. Потрібно надягти на крону мішок, при цьому зав’язавши в початковому місці зростання. Всередину потрібно покласти сухе листя, а потім зав’язати зверху мішок. Щоб закрити ствол беруть мішковину.

Завжди слід пам’ятати, що при будівництві будь-якого укриття величезне значення має повітряний прошарок, який знаходиться всередині.

Обрізка і укриття троянд на зиму

Простіше кажучи, важливо виключити зіткнення квітів з матеріалом, для того, щоб кущ не став випрівати під час відлиги. Ось і вся необхідна інформація, яку потрібно знати для збереження троянди на зиму в доброму стані. Читайте наш сайт xpert.com.ua і з вашими квітами і кущами все буде в порядку!

Читайте також:

 

Як обрізати рози на зиму правильно - підготовка троянд до зими