Обрізка старих яблунь навесні та восени в саду: основні правила

Як обрізати стару яблуню: схема обрізки яблуні


Відео: Як правильно обрізати старі яблуні, інструкції та схеми обрізки яблунь

 

Обрізка старих яблунь навесні та восени в саду: основні правила

 

Напевно у багатьох садах знайдеться стара яблуня, яка виросла до висоти 10 — 12 м, займає багато місця, а її плодоношення перемістилося на периферію крони. Такі дерева мають відмирають гілки, їх плодоношення нерегулярне, плоди дрібні, але їх багато.

Деякі садівники видаляють такі дерева, але застосовуючи омолоджуючу обрізку яблунь, термін їх життя і гарного плодоносіння можна продовжити років на 20 — 30. Але неправильна обрізка може привести до загибелі старої яблуні.

Як правильно обрізати старі яблуні в саду

Не слід різко зменшувати розмір дерева. Така обрізка яблуні може привести до сильного підмерзання дерева навіть в не дуже морозні зими, захворювання чорним раком і навіть загибелі через 3 — 4 роки.

Один із способів обрізки старих яблунь полягає в тому, що через кожні 2 — 3 роки всі гілки крони вкорочують на 1 — 2 м одночасно. Але так як плодоношення у старій яблуні зосереджено в основному на периферії крони яблуні, то така обрізка яблуні сильно знижує врожайність і дуже повільно зменшує розмір дерева. Ви повинні бути готові до того, що для зниження дерева яблуні з 10 до 3 м вам буде потрібно близько 7 років. При цьому всі ці роки врожаї будуть незначними.

Як правильно обрізати старі яблуні?

Коли краще обрізати стару яблуню

Другий метод, за яким здійснюється обрізка старих яблунь полягає в тому, що дерево яблуня, у якої протягом 2 — 3 років не було приросту, обрізається шляхом укорочення скелетних і полускелетних гілок на 3 — 4 річну деревину. У яблунь старішого віку скелетні і напівскелетні гілки вкорочують на 5 — 7 і навіть 10-річну деревину, а плодові гілочки — на половінуі більш їх довжини.

 

 

Читайте також: Чому жовтіє листя у яблунь

Третій спосіб, за яким обрізається стара яблуня, полягає в тому, що проводячи обрізку в кілька етапів (кілька років), кожен раз вирізають по одній-дві товсті не плодоносячі гілки. Перед тим як обрізати стару яблуню визначте для себе якісь гілки і в якій послідовності ви будете вирізати. З роками поступово знижують загущенность крони яблуні, видаляють гострі розвилки, хворі і зламані гілки.

Коли краще обрізати стару яблуню

Ще один спосіб поетапної омолоджуючої обрізки полягає в тому, что спочатку проводитися сильна обрізка яблуні на багаторічну деревину приблизно у половини (по обсягу) крони з Південної сторони дерева. Обрізана половина крони яблуні винна буті висота десь 3 м і шириною 2 м. Іншу половину крони не чіпають.

Стара яблуня обрізається до розпускання бруньок. У цьом випадка в яблуні зберігається більше поживних речовин, необхідніх для гарного заростання ран на товстих бруньках.

Краї зрізів зачіщають гострим ножем и замазують не фарбою, а садовим варом. Товсті зрізи можна після замазки обернути чорною поліетіленовою плівкою, це буде сприяти більш швидкому загоєнню ран. На початку вересня плівку та патенти потрібно зняти, щоб пошкоджені тканини загартувалися перед зимівлею.

Весняна обрізка старих яблунь

У місцях зрізів із сплячих бруньок з’явиться багато пагонів. Потрібно залишити сильні пагоні-дзиги на відстані 50 — 70 см один від одного по всій обрізанії кроні яблуні, а решту вуидалити, коли вони виростуть на 5-10 см. Так повторюються кілька разів до осені, поки пагони не припинять з’являтися.

На наступний рік пагони, що утворилися обрізають на плодоношення. Далі вздійснюють формування обрізаної частини крони і коли вона почне добре плодоносити (через 4 — 5 років), таким же чином обрізають і іншу половину крони яблуні. Ранньою весною грунт під омолодження дерев рясно удобрюють, щоб в перший же рік післе обрізки гілок викликати сильне зростання пагонів.

Читайте також: Боротьба з попелицею на яблуні

Як правильно обрізаті старі яблуні ви тепер добре знаєте. Як обрізати стару Яблуню? Який Із способів вибрати? Вірішувати тілько Вам, в залежності від стану дерева та цілі, яку ви перед собою ставите. В результате запущена, стара яблуня, обрізана таким чином, омолодиться та відновіть плодоношення.

Відео: Весняна обрізка старих яблунь

На цьому наша стаття «Як правильно обрізати старі яблуні, інструкції та схеми обрізки яблунь» підійшла до кінця, сподіваємося, вона зможе допомогти Вам у вашій Боротьбі за ​​врожай яблук, до нових зустрічей! Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику унікальні поради садоводу.

 

Обрізка старих яблунь навесні та восени в саду: основні правила