Як підготувати насіння помідор до висадки для розсади в домашніх умовах

Підготовка насіння помідор до посадки на розсаду


Як підготувати насіння помідор до висадки для розсади - підготовка насіння томатів до посіву на розсаду

 

Як підготувати насіння помідор до висадки для розсади в домашніх умовах

 

Щоб отримати гідний урожай помідор, потрібно правильно виростити розсаду і підготувати насіння для висадки. Спочатку слід вибрати насіння, відсіявши здорове насіння від поганого. Підготовка насіння помідорів до посадки на розсаду дуже важливий момент у підготовці до майбутньому врожаю помідор, дізнайтесь, як правильно це робити

Час придатності

Насіння помідор зберігається довго, на відміну від інших овочевих культур. Якщо дотримуватися умов (освітлення, вологість і температура), то насіння томатів можна зберігати 5 років, на відміну від насіння перцю, які зберігають не більше 3 років.

Заощадження

Вологість є основоположною складовою умов зберігання насіння. Їх зберігають в сухому і прохолодному приміщенні, наприклад в холодильнику в банці з щільною кришкою. Якщо в приміщенні сухо, а температура нижче 18 градусів, то насіння відмінно проросте.

Читайте також: Проблеми з розсадою томатів і способи їх вирішення

Спочатку слід відібрати гарне насіння, потім його прогрівають, знезаражують, обробляють поживними компонентами, потім замочують, пророщують, піддають гартуванню. Пропонуємо детально зупинитися на кожному етапі підготовки насіння помідор до висадки.

Відбираємо насіння помідор для розсади

Підготовка насіння помідорів до посадки на розсаду

Отже, яке насіння нам знадобиться? У великому і важкому насінні знаходиться достатньо поживних речовин, тому розсада буде здоровою.

Щоб просто зробити відбір насіння, потрібно приготувати сольовий розчин: 1 ложка кухонної солі на 1 склянку води. Засипаємо в рідину насіння, залишаємо його на час в розчині. Здорове насіння виявиться на дні, а порожнє спливе.

 

 

Хороше насіння потрібно промити і висушити, а пустушки викинути. Однак часом насіння може виявитися пересушеними, тоді і гарне насіння може сплить. З цієї причини до того, як його викинути, візуально перевірте, що насіння насправді порожнє.

Прогрів насіння помідор для посадки

У тому випадку, коли насіння помідор зберігалося в холодильнику або в іншому холодному приміщенні, тоді за 30 днів до висадки його слід прогрівати. Температуру треба поступово збільшувати від 18 до 80 градусів. Вдома насіння можна кілька днів прогріти на батареї.

Врахуйте, що гібридні сорти помідор прогрівати не обов’язково.

Як здійснювати обробку насіння помідор перед посадкою

Як здійснювати обробку насіння помідор - фото

Особливе значення має проведення дезінфекції насіння, оскільки багато захворювань помідор знаходяться на поверхні плоду. Щоб зараження не поширилося на розсаду, в обов’язковому порядку проводиться знезараження насіння, або по-народному — протруювання.

Буває два методи протруювання:

  • Насіння поміщають на 20 хв у 1% -ний розчин перманганату калію.
  • Насіння опускають у 40 градусний 2-3% -ний розчин перекису водню на 8 хвилин.

Після того, як проведена дезінфекція, поводять обробку насіння поживними розчинами, щоб збільшити врожайність помідор. З цією метою насіння протягом 1 доби тримають в живильному складі.

Читайте також: Вирощування розсади помідор

У магазинах Ви знайдете препарати промислового виробництва: Іммуноцітофіт, Епін, Віртан-Мікро. Крім того, можна застосовувати гумати калію або натрію. Якщо Ви віддаєте перевагу народним методам обробки, можете використовувати сік алоє або картоплі.

Як замочувати насіння помідор?

Щоб замочити насіння помідор, слід покласти їх у мішок з марлі і помістити у воду, температура якої 20-25 градусів, на час — не більше як на 12 годин. Врахуйте, що кожні 4 години слід міняти воду.

Пророщуємо насіння томатів в домашніх умовах

Підготовка насіння помідор до посадки на розсаду

Щоб насіння томатів сходило швидше, і врожай рано можна було отримати, помідори слід пророщувати до того, як висаджувати. З цією метою необхідно взяти тарілку, на яку помістити вологу ганчірку або марлю. Тарілку ставлять у кімнату, в якій температура повітря становить не менше 20 градусів. Слідкуйте, щоб марля була весь час вологою. Вона не повинна сохнути, але і не допускайте, щоб тканина була мокра.

Загартування насіння томатів

Оскільки томат є теплолюбною рослиною, щоб підвищити його стійкість до негативних впливів навколишнього середовища, помідорам слід проводити загартовування. Це робиться на самому початку, після того, як насіння проросло.

Загартовування — це різкі температурні перепади. Його влаштовують після того, як насіння проклюнулося. Насіння на ніч ставимо в холодильник при температурі 2 градуси тепла, а на день переносимо його в приміщення з температурою 15-20 градусів. Ця процедура повторюється не менше трьох разів поспіль.

Помідори, насіння яких гартувалося, стають стійкі до температурних перепадів, швидше зав’язуються плоди, і підвищується врожайність на 30%.

Відео: Підготовка насіння до посіву на розсаду

Щоб урожай був багатим, приділіть час підготовці насіння перед висадкою. Підготовка насіння помідорів до посадки на розсаду пройде успішно, якщо Ви будете слідувати нашим рекомендаціям.

На цьому все, наша стаття «Як підготувати насіння помідор до висадки для розсади» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Як підготувати насіння помідор до висадки для розсади в домашніх умовах