Як підготувати полуницю до зими — обробка, підгодівля, догляд + відео

Готуємо полуницю до зими - утеплюємо і доглядаємо


Як підготувати полуницю до зими та чим вкривати від холодів та морозів

 

Як підготувати полуницю до зими - обробка, підгодівля, догляд + відео

 

Як підготувати полуницю до зими — утеплюємо і доглядаємо

При закладці грядки вибір посадкового матеріалу дуже важливий, проте для гарної врожайності в подальшому цього недостатньо, адже рослини повинні ще перенести морози, тому зупинимося на тому, як підготувати полуницю до зими.

 Особливості рослини

Ця кисло-солодка і ароматна ягода не має собі рівних. В ній зібраний величезний комплекс вітамінів, так що ви зможете не тільки порадувати себе вишуканим смаком, але і відновити свій організм. Крім того, її часто використовують для прикраси кондитерських виробів. А яке чудове варення з полуниці! І що вже говорити про лікери, яким із задоволенням побалує себе кожна дівчина.

Особливості підготування полуниці до зими

Допускається думка, що така культура досить капризна, а саджати і вирощувати її може тільки досвідчений агроном. Але це помилкові думки. Вірніше, при дотриманні деяких правил догляду, у тому числі й у підготовці садової полуниці до зими, справитися з подібним завданням зможе навіть недосвідчений огородник. Потрібно відзначити, що саме зберегти кущики під час морозної пори року непросто. Наземна частина не боїться мінусових температур, а ось коріння більш чутливе.  Нижче наведено кілька порад, як підготувати полуницю до зими, дотримуючись їх ви можете розраховувати на відмінний урожай незалежно від примх погоди.

Радимо прочитати: Обрізка полуниці на зиму

 Як правильно саджати розсаду полуниці?

як правильно саджати розсаду полуниці

Цю рослину можна вирощувати як в горщиках, так і на земельному ділянці. До того ж, якщо в якості посадочної матеріалу були вибрані сім’ї кущиків, то їх слід посадити наприкінці грудня — початку січня, безумовно, тільки в домашніх умовах. Відмінно підійде земля з городу, а горщик, в якому вирощується розсада, слід поставити на вікно, щоб культура одержувала достатню кількість сонячного світла. Весною вже можна саджати готові ростки в відкритому ґрунті. Попередньо грядку готують, багато хто радить навіть робити це з осені.

як правильно садити полуницю

 

 

Але що робити, якщо ми хочемо саджати полуницю під зиму, та коли оптимальний період для цієї процедури? Молоді кущі розміщують на новому місці після середини липня. В цей період урожай  вже зібраний, а нові розетки досить розвинулися. Дуже важливо підібрати ділянку. По-перше, вона повинна бути досить освітленою. По-друге, бажано, щоб поблизу було джерело води, адже полуниця вологолюбива культура. І, по-третє, не варто саджати кущі на ділянці, де раніше росли перець або томати, так як всі ці культури піддаються однаковим захворюванням, і це дуже небезпечно.

 Підкормка полуниці — чим і коли краще

Тепер же розглянемо наступний етап догляду за культурою, а саме, як і чим підживити полуницю на зиму. Адже важливо, щоб рослина була достатньо сильною, інакше її шанси перенести мороз істотно знижуються. Отже, обов’язково мульчуємо і підгортаємо землю, але тільки робимо це ще влітку. Так навіть якщо і зачепите якийсь корінець, то він встигне відновитися до початку холодів.

Підкормка полуниці

Тепер перейдемо безпосередньо до того, як підготувати полуницю до зими, щоб забезпечити їй харчові запаси. Для осінньої підкормки чудово підходять органічні та мінеральні речовини. Пташиний послід або ж коров’як розводиться з водою у співвідношенні 1:10, а потім настоюється дві доби. Потім рідиною поливаються кущики, тільки уникайте потрапляння на листя. Підгодувати також можна навесні попелом. Зовсім не обов’язково розбавляти його з водою, досить просто посипати землю, на квадрат витрачається приблизно 150 г добрива. У сухому вигляді також вноситься калій і фосфор. Ці елементи відіграють величезну роль для гарного росту та розвитку полуниці.

удобрення полуниці

 Обробка полуниці для здоров’я — уникнення хвороб і шкідників

Крім того, при обробці полуниці необхідно провести комплекс заходів , спрямованих на боротьбу с шкідниками , такими як комахи, хвороби і бур’яни . Причому останні рекомендується видаляти навесні, а ось восени викорчовувати їх небажано, щоб не пошкодити кореневу систему плодової культури. Бо в іншому випадку їй буде набагато важче перенести суворі зимові морози.

Також прослідкуйте, щоб рослини перед зимою були здоровими. Тому всі пошкоджені хворобами листочки і плоди зрізуються. Ні в якому разі не залишайте їх на території городу , можна викинути в сміття, але ефективніше спалити. В цьому випадку інфекція точно не перебереться до інших представників флори. Хвороб досить багато. У спеціалізованих магазинах продаються хімікати, за допомогою них можна підготувати полуницю до зими, як же проводити подібні заходи, та інше вказується в інструкції до препарату.

Обробка полуниці на зиму

Найбільш популярним є розчин мідного купоросу. Ним слід обробити кущики для профілактики і лікування сірої і чорної гнилі, плямистості. Коли рослина вже вражена борошнистою росою, то її бризкають марганцівкою.

А ось з комахами борються декількома способами. Один з них — обробка полуниці спеціальними хімікатами або відварами і настоянками з трав. Або ж вдаються до агротехнічних методів, коли висаджують відлякуючі рослини, наприклад, часник (його запах не переносять багато шкідників), залучають на ділянку живу армію з птахів, божих корівок та інших комах, таких, які знищують небажаних гостей.

Способи утеплення полуниці від морозів

Щоб не звести нанівець всі сезонні зусилля по догляду за полуницею, на зиму кущі утеплюють.  Найкращою ковдрою практично для всіх рослин городу є сніг. Однак погода може зіграти з нами злий жарт, і холодною, але безсніжною зимою рослини просто вимерзнуть, тоді навесні доведеться починати все спочатку, купувати розсаду, готувати ґрунт і т. д. Тому, якщо ви не впевнені в матінці-природі, то подбайте про примусове приховуванні ягідної грядки.

Які ж матеріали підійдуть, щоб зберегти кущі полуниці взимку, і як правильно провести роботи з утеплення? Іноді для цієї мети використовують суху солому або листя . Але в них частенько ховаються від морозів гризуни . А якщо на солому залишилося зерно, то воно так і буде манити дрібних шкідників до себе, які напевно захочуть поласувати і садовою культурою. Тому краще віддавати перевагу ялиновому лапнику, хвої або сухому спеціальному штучному матеріалу.

утеплення полуниці сіном

Дуже важливо, щоб рослина не запрівала, а натуральні утеплювачі накопичували вологу. Якщо ви все ж вирішили віддати перевагу саме їм, то молоді однорічні кущики необхідно накривати повністю, а працюючи з більш дорослими і вкоріненими — досить утеплити тільки прикореневу зону. Крім того, є одна хитрість, яка допоможе краще перезимувати рослині під соломою, листям та іншим натуральним укриттям. Деякі городники повністю видаляють з них листя, гнити тоді і нічому.

Прекрасно себе зарекомендував в питанні підготовки полуниці до зими повітряно-сухий метод. У цьому випадку над грядками встановлюються дуги, поверх яких натягується спеціальний матеріал. Так виходить своєрідний тунель. За рахунок того, що матеріал прозорий, рослина отримує достатньо світла. Крім того, виключається  ймовірність запрівання, та й листяну частину полуниці чіпати не варто. Іноді агроволокно укладають поверх сухих гілок. Головне, уникати дотику такого матеріалу з культурою, так як в цих місцях вона буде підмерзати.

утеплення полуниці на зиму

Краще віддавати перевагу методам, при яких не потрібно видаляти листя, адже в ньому накопичується багато вітамінів, до того ж, воно служить додатковим захистом. Майте на увазі що, проводити всі роботи по утепленню слід після регулярних перших морозів. Загартована рослина має більше шансів перенести сувору зиму.

Відео: Як підготувати полуницю до зими і врятувати від холодів

На цьому наша стаття завершується. Радимо відвідати наші рубрики про город та дачу, де ви зможете знайти багато цікавих порад для свого саду та городу. Бажаємо вам успіху!

 

Як підготувати полуницю до зими - обробка, підгодівля, догляд + відео