Як підвищити врожайність картоплі — секрети вирощування картоплі

Як збільшити врожайність картоплі на присадибній ділянці


Як підвищити врожайність картоплі на присадибній ділянці

 

Як підвищити врожайність картоплі - секрети вирощування картоплі

 

Як підвищити врожайність картоплі

Здавалося б, чого простіше — виростити картоплю. Навесні закопав, восени зібрав урожай. Але з незрозумілої для багатьох новачків причини у сусіда запасів картоплі вистачає на всю зиму, а у недосвідченого городника — на місяць ледь-ледь. І ось після такого невдалого року справедливо виникає питання про те, як підвищити врожайність картоплі. На кількість і якість бульб в лунці впливає безліч факторів: сорт, час посадки, якість ґрунту, погода, насіннєвий матеріал, особливості догляду.

Як збільшити врожайність картоплі на присадибній ділянці

Заготовлюючи коренеплоди для насіння, важливо пам’ятати, що якщо вони є результатом багаторічного вирощування на власному городі, бульби накопичують в собі численні віруси. У зв’язку з цим врожайність рік від року знижується, картопля дрібніє і уражається хворобами. Виходом стає покупка перевірених сортів картоплі, вирощування з насіння або розведення розсадою з елітних бульб.

Одне з найсерйозніших помилок навіть досвідчених городників — це те, що картоплі потрібно відводити одне постійне місце посадки. Навпаки, для того, щоб плантація очистилася від шкідників і грибків, що вражають бульби та бадилля, грунт повинен відпочивати від цієї культури не менше трьох років.

Земля, як і для будь-якої іншої культури, повинна бути по-справжньому багатою і родючою. Внесення перед посадкою в грунт органіки забезпечує майбутній урожай всіма необхідними для росту елементами.

 

 

Саджаючи картоплю, дуже важливо не загущать посіви. Відстань між рядами в оптимальному варіанті становить не менше 75 см. Більш вузькі міжряддя не дозволяють досить добре підгортати кущі і призводять до пошкодження коренів і, відповідно, до ослаблення рослини.

Найкраще пристосовуються до ґрунтів і умов навколишнього середовища сходи, одержувані з бульб середнього розміру. З масивних картоплин великий урожай можна отримати на добре удобрених ґрунтах і в сприятливу погоду. Крім того, урожай, одержуваний з великих бульб, часто раніше дозріває і буває аж ніяк не дрібним. Важкі картоплини краще, ніж середні, справляються з наслідками заморозків, так як швидше дають нові паростки.

Як збільшити врожайність картоплі на присадибній ділянці

Не багатьом відомо, що практично чверть маси збираної картоплі втрачається через цвітіння кущів. Бульби, до яких надходить недостатньо поживних речовин, дрібніють і дають згодом більш низькі врожаї. У зв’язку з цим рекомендується квітконоси видаляти відразу після їх появи.

Щоб напевно забезпечити картоплю необхідними елементами та убезпечити від хвороб і шкідників, корисно вносити в лунки при посадці перевірені добрива. Серед них можна назвати такі, як «Ургаса», «Пикса», «Кеміра» та інші.

Біологічні стимулятори також можуть допомогти у збільшенні врожаю, особливо в північних регіонах. «Гібберсіб», «Сілк», «Епін» проникають в рослини і викликають значну активізацію процесу обміну речовин.

Читайте також: Посадка картоплі мотоблоком

Від несприятливих погодних умов та інших стресів захищають картопля гумати. Вони стимулюють в рослинах вироблення особливих ферментів, що підвищують імунітет. Застосування гуматів обумовлює майже 30% приріст врожаю. Гумінами можна обробляти як насіння, так і самі рослини.

Дуже важливо своєчасно проводити профілактику захворювань картоплі, особливо фітофторозу, який здатний за кілька днів знищити всі рослини. Обробляти посіви потрібно не менше п’яти разів за сезон.

Як збільшити урожай картоплі розподілом бульби


Всі вище перелічені заходи досить прості у виконанні. Приділіть більше часу і уваги своєму городу і на наступний рік зможете навчити сусідів, як підвищити врожайність картоплі.Читайте наш сайт «Сільське господарство та садівництво», і ваш урожай буде радувати Вас!

Читайте також:

 

Як підвищити врожайність картоплі - секрети вирощування картоплі