Як побудувати альтанку своїми руками з дерева

Будівництво альтанки своїми руками з дерева - відео


Як побудувати альтанку своїми руками з дерева

 

Як побудувати альтанку своїми руками з дерева

 

Як побудувати альтанку своїми руками з дерева

Якщо Ви є щасливим власником заміського будинку, Вам напевно хочеться відпочивати на свіжому повітрі з максимальним комфортом. Щоб не сидіти з гостями в стінах будинку, коли на вулиці прекрасна погода, потрібно обзавестися гарною альтанкою. Існує величезна різноманітність споруд альтанкового типу, які можна купити на будівельних базах. Але коштують вони чималих грошей — самостійне зведення обійдеться Вам в рази дешевше. Залишилося тільки дізнатися, як побудувати альтанку своїми руками з дерева.

Побудувати альтанку своїми руками з дерева — відео

Якщо Ви сумніваєтеся у своїх силах і досвіді — подивіться відео ролик і почитайте статтю. Ми детально описуємо всі основні етапи і даємо список інструментів і матеріалів.

Етапи будівництва альтанки

Спочатку потрібно визначитися з місцем розташування. Позначте для себе, де Ви хочете бачити альтанку, і яку площу ділянки готові під неї виділити. Тільки після цього можна зайнятися остаточним вибором дизайнерського рішення. Альтанки можуть бути круглими, багатокутними і квадратними; форми дахів та їх покриття також досить різноманітні.

У статті подано опис того, як побудувати прямокутну альтанку. Це найбільш простий варіант для початківців будівельників. Інтер’єрними дизайнерськими прийомами можна зробити унікальною навіть саму скромну конструкцію.

Нам знадобляться наступні інструменти і матеріали.

Матеріали для будівництва альтанки:
 1. Чотири труби великого діаметру і довжиною 50-60 см — для заливання стовпчастого фундаменту.
 2. Чотири регульованих анкера.
 3. Дошка «п’ятдесятка» довжиною 3 м — не менше 40 штук;
 4. Брус 100 * 100мм 3 м — 13 штук;
 5. Листи фанери товщиною 12 мм — на площу 40 м2.
 6. Руберойд — 40 м2.
 7. Бітумна черепиця — 40 м2.
 8. Напольна дошка — на 10 м2.
 9. Дошки 50 * 100 мм для перил.
 10. Бруски 50 * 50 мм для балясин.
 11. Щебінь, цемент, пісок.
 12. Шурупи:

 

 

 • 6см, квадратна головка;
 • 10 см звичайні;
 • 15 см звичайні;

13.Саморізи 6 см.
14.Цвяхи покрівельні (1 см).
15.Металеві куточки.
16.Цвяхи 15 см

Інструменти для роботи

 • Дриль із запасом свердел;
 • циркулярна пила;
 • молоток;
 • рулетка;
 • олівець;
 • рівень;
 • ручний бур;
 • шуруповерт;
 • сходи.

Підготувавши все необхідне, приступаємо до заливання фундаменту. Так як альтанка — досить легке спорудження, в масивній підставі вона не потребує. Цілком вистачить чотирьох дерев’яних стовпчиків — стійок, надійно закріплених у бетонній основі.

Перше, що потрібно зробити — намітити площу альтанки та місця опор. Для цього використовують кілочки і шпагат. Натягнувши мотузку по периметру фундаменту, переконайтеся, що кути рівні 90 ºС.

Ручним буром зробіть ямки глибиною 50 см. На дно ям засипте п′ятисантиметровий шар піску і щебеню, підготуйте цементний розчин.

У кожну яму рівно встановіть обрізок труби, залийте туди бетон і за допомогою рівня вертикально занурте в них стійки з триметрової п’ятдесятки. Щоб майбутні стовпи не покривилися, поки бетон буде застигати, закріпіть їх шпагатом або тросом по обидві сторони. Бажано дати бетону часу на зміцнення не менше двох діб.

Далі приступаємо до монтажу каркасу. Спочатку з п’ятдесятої дошки шляхом кріплення до опор робимо обв’язку — раму для закріплення лаг підлоги. Для гарної міцності, крок між лагами робимо 40 см. Лаги прикручуємо на шурупи через обв’язку або на металеві куточки. Між лагами перпендикулярно до них кріпимо розпірки, щоб підлога лежала рівно і була міцною.

Читайте також: Альтанки з полікарбонату своїми руками

Після закріплення лаг монтуємо ще чотири стійки, прикріплюючи їх до обв’язки куточками або великими цвяхами. Стежимо за дотриманням суворої вертикальності.

Настилаємо підлогу. Напольну дошку кріпимо до лаг за допомогою саморізів. Якщо у Вас дошка не стійка до зовнішніх впливів, згодом корисно буде застелити підлогу лінолеумом, щоб уникнути швидкого псування підлоги.

Схема будівництва альтанки

Схема будівництва альтанки

Для того щоб почати робити дах, спочатку потрібно зробити верхню обв’язку. Для цього до стійок кріпимо брус 100 х 100 мм. Кріплення відбувається шляхом створення в брусках пропилов у вигляді букви Г і з’єднання їх вгорі стійок.

Установка будівельної системи потребує участі помічника. Встановлюються крокви попарно так, щоб всі вісім напрямних з’єднувалися в центрі альтанки — з чотирьох кутів і чотирьох середин обв’язки.

Для настилу покрівлі можна використовувати як систему обрешітки з тонкої дошки, так і фанеру. Будь-яке обране покриття потрібно кріпити на саморізи з кроком не менше 25 см. Фанера або обрешітка для гідроізоляції покривається руберойдом, і на неї укладається м’яка черепиця, профлист або металочерепиця — це вже питання смаку і зручності монтажу.

Залишилося спорудити поручні і балясини — робиться це шляхом кріплення дощок між стійками на потрібній висоті і вставки балясин між отриманими поручнями і підлогою.

Виготовлення альтанки своїми руками відео

Сподіваємося, Вам стало зрозуміло, як побудувати альтанку своїми руками з дерева, і скоро на Вашій ділянці з’явиться затишне місце зустрічей з друзями! Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво, і у Вас буде гаразд не тільки Ваш город але й дача!

 

Як побудувати альтанку своїми руками з дерева