Як поливати орхідеї в домашніх умовах

Відео: Полив орхідей в домашніх умовах


Відео: Як поливати орхідеї в домашніх умовах - правильний полив

 

Як поливати орхідеї в домашніх умовах

 

  • Як правильно поливати орхідеї?
  • Як часто поливати орхідею?
  • Яку воду використовувати для поливу орхідеї?

Сьогоднішня стаття присвячена відповідям на ці питання. Існує кілька способів поливу орхідей. Ви можете обрати будь-який, який Вам видається найбільш комфортним. Головне — пам’ятайте про основне правило поливу: Поливайте в міру висихання ґрунту. Краще недолити, ніж перелити!

Як поливать орхідею шляхом занурення

Помістіть прозорий горщик з орхідеєю в ємкість з водою на кілька хвилин, після чого витягніть. Дайте зайвій воді стекти і поставте назад в декоративне кашпо. Зазвичай достатньо однієї-двох хвилин, щоб наситити водою субстрат, який, як Ви пам’ятаєте, складається в основному з кори. Для орхідей, які недавно були пересаджені в новий субстрат, буде потрібен більш тривалий час занурення — залиште орхідею в воді на 5-10 хвилин.

Відео: Полив орхідей в домашніх умовах

Полив орхідеї по субстрату

Полив по субстрату передбачає звичайний спосіб поливу з лійки з зрошенням всієї поверхні субстрату. Через те, що ґрунт орхідей швидко пропускає воду, надлишки води будуть швидко збиратися на дні декоративного кашпо. Тому, поливаючи таким способом, не забувайте прибирати надлишки води з дна декоративного кашпо.

Читайте також: Догляд за орхідеями в домашніх умовах

 

 

Позбутися від необхідності прибирати воду, що скупчилася Вам допоможуть спеціальні декоративні кашпо для орхідей, які мають виїмку на дні кашпо. У такому кашпо виїмка дозволяє підняти прозорий горщик з дна і відокремити від води, яка скопилася так щоб горщик з орхідей не застоювалася в воді.

Промивання орхідей під душем

Даний спосіб поливу рекомендується як самостійний, так і як додатковий до вказаних вище способів поливу. Промивання орхідей під душем дозволяє також прибрати з листя пил, який закриває продихи, через які здійснюється газообмін з навколишнім середовищем.

Як часто поливати орхідею

Полив орхідеї обприскуванням по листю

Даний спосіб зазвичай використовують стосовно тих орхідей, які ростуть на блоках. Хоча я спостерігала випадки щоденного успішного поливу обприскуванням і дорослої орхідеї-фаленопсис.

Який спосіб поливу орхідей вибрати: Мій досвід.

На даний момент полив зануренням у мене не прижився: тазики, вичікування, краплі води скрізь і всюди мене швидко втомили, і я відмовилася від способу, який рекомендується в більшості джерел. Шляхом проб і помилок я обрала для себе два способи поливу своїх орхідей:

  • орхідеї, які стоять на кухні, я поливаю, промиваючи їх під краном,
  • орхідеї, які стоять в інших кімнатах, я поливаю по субстрату.

Іноді для полегшення процесу я поливаю все орхідеї звичайним способом по субстрату. В цілому у мене цей процес займає всього кілька хвилин один раз на тиждень.

Якою водою поливати орхідеї

Яку воду використовувати для поливу орхідеї

Основна рекомендація, яка є в багатьох джерелах — поливати орхідеї м’якою водою, основним джерелом якої є тала або дощова вода. Особисто мене пригнічують подібні рекомендації — де в умовах міста запастися талою або дощовою водою для поливу орхідей на постійній основі?

Крім того, я також вважаю зайвими маніпуляції по кип’ятінню, фільтруванню, розведенню водопровідної води з дистильованою водою, які зустрічаються на просторах інтернету. Можливо, всі ці способи підготовки води мають право на життя, проте, для мене ці маніпуляції представляються нудними.

Читайте також: Як вирощувати орхідею в домашніх умовах

Коли я поливаю орхідеї по субстрату, я використовую водопровідну воду з холодного крану, яку відстояла протягом доби. Кожен другий полив я додаю в таку воду добрива. Коли я промиваю орхідеї під душем, я використовую теплу воду до 37 градусів.

Якщо у Вашому приміщенні прохолодно і волого, то стежте, щоб після поливу орхідеї фаленопсис в пазухах листя не залишалася вода, щоб уникнути загнивання стовбура рослини. Воду, яка зібралася біля основи стовбура, можна прибрати серветкою або ватною паличкою. Якщо в приміщенні сухе тепле повітря, то на дану рекомендацію можна не звертати увагу.

Відео: Поливання орхідей в домашніх умовах

Сподіваємося, що наші поради допоможуть Вам виростити красиву і здорову орхідею. Головне — це дотримуватися всіх умов поливу кімнатної квіточки. Залишайтеся з нашим сайтом і ваші кімнатні рослини будуть у повному порядку, а ваш будинок затишним!

 

Як поливати орхідеї в домашніх умовах