Як правильно посадити малинове дерево на дачі?

Вирощування і догляд за малиновим деревом Таруса


Як правильно посадити малинове дерево на дачі? Догляд і розмноження

 

Як правильно посадити малинове дерево на дачі?

 

Малина — це ягода, знайома всім з дитинства. Її смак і аромат не можна ні з чим переплутати. А малинове варення — це не тільки ласощі, але і лікувальний засіб. Крім того, в народній медицині використовують і листя, і плоди в свіжому і сушеному вигляді. Зазвичай, кожен представляє малину у вигляді високого чагарнику. Але в останні роки, все більшу популярність набуває малинове дерево або малина Таруса (штамбова). Тема цієї статті — малинове дерево — посадка і догляд, фото, розмноження. Із неї Ви дізнаєтеся, як просто виростити цю рослину на своїй дачній ділянці.

Малинове дерево - посадка і догляд, фото

Малинове дерево — посадка і догляд, фото

Малинове дерево — правила посадки

Сорт малини Таруса був виведений російськими селекціонерами, засновник сорту — московський професор. У активне розмноження рослину було передано в 1993 році. Це середньопізній сорт малини, що відрізняється високою врожайністю. Назва штамбова малина, було дано через те що нижня частина — це голий стовбур, зверху утворюється пишна крона. Доросла рослина може виростати до двометрової висоти. Плоди великі, мають подовжену форму, яскраве забарвлення від червоного кольору до бордового, і володіють відмінним смаком. Розмір ягід варіюється від 5 до 7 см в довжину і до 15 грам за вагою. При створенні сприятливих умов, з одного куща можливий збір ягід до 4 кг. Ще одна відмінність малинового дерева від інших сортів — у цього виду немає шипів.

Ягода малинового дерева, фото

Ягода малинового дерева, фото

Найперше і головне правило, яке потрібно знати при вирощуванні штамбової малини — це те, що рослина не виростить у вигляді дерева самостійно. Голий стовбур і пишна верхня частина з ягодами формується самими садівниками. Якщо цього не робити, будуть звичайні недоглянуті зарості малини. Посадка рослини зазвичай здійснюється навесні в квітні — травні, щоб за літо малина змогла зміцніти. Але в більш південних регіонах — можна посадити і восени (вересень).

 

 

Малинове дерево - правила посадки

Як посадити малинове дерево правильно?

 • Висаджувати найкраще на добре освітленому місці, де пухкий ґрунт, щоб не накопичувалася волога після поливу.
 • Бажано, щоб на ділянці, де посаджена малина, були відсутні протяги.
 • Якщо ґрунт з високою кислотністю, то для її зниження рекомендується внести вапно.
 • Малинове дерево висаджується в лунки, розташовані одна від одної на відстані до 60 см.
 • У кожну лунку, перед посадкою, додається органічне добриво (деревна зола).
 • Глибина посадки саджанця — до рівня кореневої шийки.
 • Після посадки, потрібно злегка утрамбувати ґрунт навколо куща, зрізати пагони, залишивши висотою не більше 30 см, замульчувати землю навколо стовбура перегноєм.
 • Полити посадки водою — до 5 літрів на один саджанець.
Саджанець малинового дерева

Саджанець малинового дерева

Догляд за малиновим деревом

Після посадки, рекомендується на 2-3 дні захистити рослини, від попадання прямих променів сонця. Догляд за малиновим деревом, практично, такий же, як і за звичайною малиною:

 1. Полив. Необхідний регулярний полив (1 раз в тиждень), після чого, бажано, розпушити ґрунт, для недопущення застою вологи.
 2. Мульчування. В особливо жаркий період, можна провести мульчування рослин цибулевим лушпинням.
 3. Добриво. Малину потрібно підгодовувати органічними та мінеральними добривами. Перша підгодівля відбувається навесні (або під час посадки для саджанців), наступна восени, після плодоношення.
 4. Обрізка. Пізньої осені роблять обрізку малинового дерева, видаляючи старі гілки і зайві пагони. Зазвичай залишає до 6 найсильніших гілок.

Догляд за малиновим деревом

Як розмножується малинове дерево? Двома способами:

Розмноження живцями. При цьому способі, кущ малини підкопують і вибирають кореневі частини з 1-2 сильними пагонами. Живці висаджують в ємкість, наповнену сумішшю з торфу і піску (1: 1), і поміщають в тепле місце до проростання. Після появи перших листочків, кожен держак пересаджують в окрему ємкість і висаджують в ґрунт на наступний сезон.

Живці малинового дерева, фото

Живці малинового дерева, фото

Розмноження порослю. Завдяки своїй простоті — це найбільш поширений спосіб. При появі окремих пагонів поруч з основним кущем, їх обережно викопують, намагаючись не пошкодити кореневу систему. Саджанці переносять на заздалегідь підготовлену ділянку, їх удобрюють і поливають.

Поросль малинового дерева, фото

Поросль малинового дерева, фото

Отже, сподіваємося, що наша тема — малинове дерево: посадка і догляд, фото, розмноження допоможе Вам виростити цю рослину на своїй дачній ділянці.

Відео: Штамбова малина — як вирощувати в домашніх умовах

Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику унікальні поради садоводу. Бажаємо вам успіхів і великих врожаїв!

 

Як правильно посадити малинове дерево на дачі?