Як посадити саджанці плодових дерев

Коли краще садити фруктові дерева - весною чи осінню


Як посадити саджанці плодових дерев в саду навесні та осінню

 

Як посадити саджанці плодових дерев

 

Вересень — це місяць, коли можна посадити саджанці або пересадити молоді дерева, що ще не плодоносять.

Коли садити дерева в саду

Вважається, що посадка саджанців ранньою осінню, на початку жовтня, краще весняної посадки через прогріту землю і ще стійкої теплої погоди. Однак тут є свої особливості, наприклад, саджанці груші, сливи, вишні та черешні взимку можуть підмерзнути, тому ці саджанці зберігають взимку до весни. Навесні висаджують саджанці кісточкових порід, далі груші і слідом яблуні.

Як вибрати саджанець для посадки

Купуйте саджанці в розплідниках, які знаходяться у вашому районі, щоб вони вже були адаптовані під ваш клімат. На базарах намагайтеся саджанці не купувати, так як в такому випадку посадковий матеріал не проходить ніякі експертизи. Штамб дерева — рівний, без розгалужень і листя, без ознак хвороби (напливи кореневого раку) і пошкоджень. Довжина коренів не менше 25-30 см. Кореневі поросли від підщепи не повинно бути. Крона саджанця з 3 гілок. Гілок може бути і менше, якщо це однорічні саджанці або певні породи сливи і черешні.

Як підготувати посадкову яму для саджанця

Як посадити саджанці плодових дерев в саду

Для посадки саджанця потрібна яма зі стрімкими стінками, глибиною 70-80 см, діаметром 80 см. По центру ями вбийте кол — це буде опора для майбутнього саджанця. Заповнюють посадкову яму торфом, перепрілим гноєм, комплексним мінеральним добривом і для важкого грунту піском.

Як вибрати саджанець для посадки

Заповнюють яму для посадки саджанця пошаровим методом, тобто тачка торфу, тачка землі, тачка перегною і жменьку добрива — перемішати і знову засипати таким же складом і так до тих пір, поки не зробите зверху горбок заввишки до 20 см, так як грунт дасть усадку і горбок зменшиться вдвічі. Це усадка грунту при неправильній підготовці ями але горбок цей обов’язковий, інакше після усадки грунту вода буде постійно збиратися, що дасть початок загнивання кори саджанця. Не забудьте навколо деревця сформувати валик, щоб при поливі вода не розтікалася на всі боки.

Розмір посадкової ями для саджанців плодових дерев

У вже підготовлені посадкові ями вносити азотовмісні добрива не рекомендується, так як вони нададуть несприятливий вплив на зростання плодового дерева. У посадкову яму (100-60 см) можна насипати 1 кг деревної золи.

Читайте також: Декоративні дерева для саду

 

 

Посадочні ями для яблунь і груш готують на відстані 6 × 6 м, а для вишні та сливи на відстані 3 × 4 м.

Плодове дерево

Діаметр посадкової ями, см

Глибина посадкової ями, см

Яблуня і груша на слаборослих підщепах

100-125

70

Яблуня на середньо-рослих підщепах

100

60

Яблуня на слаборослих, або карликових підщепах

90

50

Вишня і слива

80

60

Груша і черешня

90-100

70

 

Як підготувати саджанець до посадки в садуЯк підготувати саджанець до посадки в саду

Огляньте і піджіжте при необхідності надламане коріння і зламані гілки. Намагайтеся підрізати коріння не сильно багато, так як при хорошій довжині коренів зростають шанси на приживлюваність і подальший розвиток дерева. Після зими у молодого деревця іноді верхівка буває підсохлою на 5-7 см. Відбувається це від того, що рослина, особливо посаджена ранньою осінню, не підготувалася на 100% до зими. Щоб цього не сталося, верхівку гілок обрізають — на 2-3 пагони. Бічні гілки укорочують пропорційно, щоб вони не притіняли штамб.

Як посадити саджанець своїми руками

Як посадити саджанець своїми рукамиПри посадці саджанця орієнтуються на кореневу шийку. Коли Ви підготуєте посадкову яму, можете приступати до посадки саджанця, за умови, що температура повітря вище 0 ° С. Для цього виконайте поглиблення в горбку трохи більше кореневої системи дерева. Вертикально встановіть саджанець біля кола, розправте скорочення коріння. Засипте ґрунтом так, щоб коренева шийка була вище поверхні землі на 5-7 см. Навколо саджанця ущільніть грунт (ногою), особливо біля стовбура.

Не допускайте повітряних прошарків. Полийте слабким струменем води, можна з лійки (3 відра на одне дерево). Прив’яжіть саджанець до кілка м’яким матеріалом так, щоб опора лише підтримувала рослину в чітко вертикальному положенні. Пристовбурні кола перед заморозками замульчируйте торфом або ялиновим гіллям.

Якщо після поливу Ви побачите що із землі трохи стирчіть коріння, не бійтеся, вони підуть в землю і коренева шийка опиниться врівень з поверхнею землі. Але якщо коріння що стирчать Вас турбують, то їх завжди можна засипати землею. Поливають кожні два тижні при сухій стійкій погоді.

Коли краще садити фруктові дерева - весною чи осіннюВід неправильної посадки саджанця залежить його подальше життя

Посаджені саджанці ранньої осені, взимку можуть загинути, чому? Можливою причиною є те, що саме дерево не морозостійке або посадка саджанця була виконана неправильно. Наприклад, заглибити кореневу шийку, тому рослина всі сили віддавала на те, щоб вижити і до зими не встигло адаптуватися. Також від заглиблення залежить ступінь плодоношення. Буває, що дерево росте і не плодоносить, чому? Подивіться на рівень кореневої шийки, якщо нижче поверхні грунту, то землю потрібно прибрати, обережно обкопати дерево і підняти його на потрібну висоту.

Поради дачникам при посадці саджанців дерев:

  • — Відстань від саджанця до найближчої будови не повинна бути менше 5 м, щоб коріння не завдали шкоди фундаменту, а саме дерево не створювало тінь і не порушувало циркуляцію повітря (стіни сиріють і руйнуються);
  • — При посадці саджанців, дотримуйте відстань між ними що дорівнює відстані між дорослими деревами;
  • — Посадкова яма повинна бути великою циліндричної форми для нормального розвитку саджанця, рівномірного розподілу води при поливі і поживних речовин при підгодівлі;
  • — Викопавши посадкову яму, дно розпушіть вилами для більш легкого вкорінення коренів вглиб грунту;
  • — Садити саджанець потрібно строго вертикально, тому найкраще це робити з помічником;
  • — По центру, в посадкову яму встановіть кол з боку, де частіше дме вітер;
  • — З пристовбурних кіл зробіть земляний валик, який під час поливу не дасть воді розтікатися;
  • — Посадку дерев розподіліть по ярусах для максимального розподілу сонячних променів. Персик, абрикос, черешню і виноград найкраще посадити на південній стороні, ближче до стін будинку (білого кольору), які будуть додатковим відображенням тепла. Яблуню можна садити на північній стороні;
  • — Зібрати швидше перший урожай з дерева можна так: у перших числах серпня, зігніть пагони 1/3 їх довжини в кільце на відстані 50 см один від одного і підв’яжіть. Згинайте в сторону гарного освітлення. Навесні наступного року Розв’яжіть пагони. Цей спосіб прискорює закладку плодових бруньок і підвищує зимостійкість дерева.

Відео: Посадка саджанців плодових дерев

Ось і вся необхідна інформація, яку потрібно знати для того як посадити саджанці плодових дерев в саду навесні та восени. Читайте наш сайт xpert.com.ua і з вашими деревами все буде в порядку!

 

Як посадити саджанці плодових дерев