Як посадити сосну з лісу восени на дачі — вибір дерева, підготовка до пересадки

Посадка та догляд за сосною осінню


Як посадити сосну з лісу восени на дачі. Догляд за сосною осінню

 

Як посадити сосну з лісу восени на дачі - вибір дерева, підготовка до пересадки

 

Будь-який власник заміського будинку або дачної ділянки замислюється про посадку дерев. В саду найчастіше зустрічаються фруктові дерева, а ось облаштувати ландшафт прилеглої території краще за допомогою хвойних. Пропонуємо Вам дізнатися, як правильно посадити сосну восени.

Посадка сосни на ділянці восени своїми руками

Для того щоб посадити дерево на своїй ділянці потрібен посадковий матеріал. Його, звичайно, можна виростити самому, але простіше придбати в розпліднику або викопати в найближчому лісовому масиві. Найбільш сприятливий час для посадки такого дерев — квітень або вересень. Цей час посадки допомагає їм добре вкоренитися і набрати силу.

Як посадити сосну з лісу восени на дачі. Догляд за сосною осінню

Пересаджувати молоду сосну потрібно з шматком землі, щоб не пошкодити свіжі відростки коренів, що допомагають в харчуванні рослини. Якщо Ви потрапили в ліс влітку, і Вам захотілося викопати вподобану сосенку для пересадки, не поспішайте це робити, краще примітьте місце до осені. У літній період настає фаза активного зростання, тому паросток може загинути.

Посадка сосни на ділянці восени

Але якщо все-таки невтерпеж, і ви боїтеся згадати місце, то обережно викопуйте, прихопивши частину землі з корінням. Після пересадки треба укрити рослину, що допоможе трохи призупинити її зростання і збільшить шанси приживання.

Читайте також: Підготовка саду до зими

Перед тим як садити обраний саджанець, варто звернути увагу на місце, де сосна зростатиме згодом. Не варто забувати, що дерево може досягти чималих розмірів, тому площа повинна бути великою. Сосну можна просто посадити в ґрунт.

 

 

Вибір місця для сосни на ділянці

Вибір місця для сосни на ділянці

Землю треба підготувати, зробити її більш пухкою. Для досягнення цього ефекту на дно ями укладається дренажний шар з піску, елементів каменів і домішкою родючої землі десь висотою в 20 см. Це забезпечить хороший відтік вод і коріння не піддадуться загниванню.

дренажний шар для посадки сосни

Дренажний шар

Відео: Як посадити і пересадити сосну, захист рослин від шкідників дерев

Коріння сосни повинні бути на глибині півметра. Яму готувати до передбачуваної посадки, глибиною близько 70 сантиметрів. Бажано, щоб саджанець не перебував тривалий час поза посадкою. Якщо Ви сумніваєтеся в поживності ґрунту і вирішили додати добриво, то краще за все взяти компостну суміш на дачній ямі або хвойні добрива.

посадити сосну з лісу

Після того як Ви проведете всі підготовчі роботи, можете вирушати за саджанцем. Для викопування пагона Вам знадобиться вода і тканина, розміру якої повинно вистачить, щоб вмістити коріння одночасно з грудкою землі і обв’язати їх. Пам’ятайте, що корінь сосни при оголенні може загинути через 10-15 хвилин. Садять саджанець разом з тканиною. Такий спосіб допомагає не зруйнувати кореневу систему, тканина з часом перегниє і сама стане добривом.

Посадка та догляд за сосною осінню

При посадці яму заливають половиною відра води, і опускають саджанець. Зверніть увагу, де знаходиться місце кореневого розгалуження деревця, його треба залишити на колишньому рівні, тому якщо відбувається приглублене положення, слід додати в яму дренажного матеріалу.

Полив посадкової ями

Полив посадкової ями

Після проведеної посадки зверху шар землі мульчують хвоєю, набраної попутно в лісі або будь-якими іншими натуральними матеріалами, щоб земля не пересихала і не грубіла. До того ж мульча з часом стає добривом, а хвоя з лісу служить ще і антисептиком, відлякує шкідливих комах.

 Соснові голки для мульчування

Соснові голки для мульчування

Тепер Ви знаєте, як правильно посадити сосну на дачі. Це дерево стане справжньою окрасою дачної ділянки в будь-який час року. Читайте наш сайт xpert.com.ua і з вашими деревами все буде в порядку!

 

Як посадити сосну з лісу восени на дачі - вибір дерева, підготовка до пересадки