Як позбутися кротів на дачній ділянці та в саду

Боротьба з кротами на дачній ділянці


Як позбутися кротів на дачній ділянці

 

Як позбутися кротів на дачній ділянці та в саду

 

Звичайно, появі кротів не зрадіє жоден дачник, адже ці звірята наносять іноді непоправної шкоди клумбам, грядкам і виростаючим на них рослинам. Щоб знати, як позбутися кротів потрібно враховувати особливості цих тварин і основні методи боротьби.

Способи боротьби з кротами на дачній ділянці

Незважаючи на те, що методів боротьби з кротами багато, краще попередити їх появу, ніж потім боротися усілякими способами. Виявляється, що кроти не живуть поодинці, тому якщо Ви побачили хоча б одного на ділянці, значить найближчим часом з’являться й інші. Не думайте, що всі кроти поселяться тільки на вашій ділянці, вони можуть жити і на сусідній.

Ходи кротів представляють цілі магістралі, які можуть проходити навіть по вашій ділянці. Кроти риють ходи на відстані до 20 см, саме тут розташований родючий шар землі. Ці тварини звичайним способом життя, ні про що не підозрюючи, пошкоджують рослини. Кроти хижаки, тому вони харчуються тільки личинками і черв’яками, а не корінням рослин як вважає багато хто з нас.

Дивіться відео: Як позбутися кротів. Полювання на крота

Якщо Ви хочете щоб кроти ніколи не проникли на вашу ділянку, то зробіть огорожу по всьому периметру. При цьому не обов’язково використовувати дорогі матеріали, головне — вкопати їх на глибину не менше 20 см. Ви можете зробити огорожу з шиферу або сталевої сітки, тоді кроти не зможуть проникнути на вашу ділянку.

Багато хто вважає, що кроти бояться шуму і відходять від такої території. На жаль, це не так. Кроти взагалі не реагують на шум, тому не варто витрачати гроші на різні шумові відлякувачі.

 

 

Що стосується отрути для кротів, будьте уважні, адже ці шкідники — хижаки, тому навряд чи для них хорошою приманкою будуть отруєні зерна або гранули. Можливо в майбутньому придумають отруєних черв’яків і личинок, тоді отрута для кротів стане більш ефективною. Якщо Ви вирішили спробувати отруту для кротів, то уважно прочитайте інструкцію, адже деякі препарати негативно впливають на грунт і посаджені на ньому рослини просто загинуть.

Дивіться ще одне відео: Як спіймати крота. Ефективний метод позбутися кротів

Сьогодні на ринку можна знайти велику кількість пасток для кротів.

Пастка для кротів

Пастка для кротів

Серед недорогих моделей найчастіше зустрічається шматок труби з двома кришками. Так як кріт підозріло ставиться до чужорідних предметів, то не можна сказати, що він точно попадеться в таку пастку. Ще одна причина, чому кріт не піде в таку пастку — гладкі стінки труби. Ходи крота вириті в землі, тому їх стінки досить шорсткі. Пастки сприймаються цими тваринами вкрай підозріло. Ви можете знайти пастки з шорсткою внутрішньою поверхнею і спеціальними клапанами, які закриваються, коли звірок потрапляє всередину пастки.

Боротьба з кротами на дачній ділянці

Кроти та миші практично одного розміру, тому деякі дачники використовують звичайні мишоловки, які встановлюють у тунелі. Є ще один досить жорстокий спосіб — обчислити, де знаходиться кріт і перерубати його лопатою. Звичайно, одного звірка Ви точно зловите, якщо знайдете свіжі ходи і просунетеся по них в потрібному напрямку, але пам’ятайте, що кроти не живуть поодинці. Тому убивши одного крота, Ви не позбавитеся від цілого сімейства, яке навіть не підозрює, що завдає шкоди вашій ділянці.

Серед народних засобів можна також виділити посадку рослин, які відлякують звірків. Сюди відносять: нарциси, цибулю, часник, молочай і касторове дерево. Вважається, що допомогти в боротьбі з кротами може касторове масло. Для цього змішують баночку масла з 3 ст.л миючого засобу. Після цього концентрат розводять у воді в співвідношенні 30 мл на 4 літри. Розчин розподіляють по поверхні землі.

Капкан для крота

Капкан для крота

Кроти бояться сов, тому Ви можете залучити цих птахів на свою ділянку. Для цього Вам потрібно буде зробити дуплянку для сови, а потім чекати, коли птах оселиться на вашій дачі.

Як Ви помітили способів боротьби з кротами досить багато, але не всі вони виявляються дієвими. Якщо Ви думаєте, що ці тваринки можуть оселитися на вашій території, то краще відразу проведіть профілактику кротів на дачі, щоб потім не ламати голову як їх позбутися.

Сподіваємося наші поради змогли Вам допомогти, і тепер Ви будете спокійні, а кроти не будуть загрожувати вашому городу та дачі, читайте наш сайт «Сільське господарство та Садівництво» і не майте турбот!

Читайте також:

 

Як позбутися кротів на дачній ділянці та в саду