Як позбутися ос в будинку, на даху і в важкодоступних місцях

Боротьба з осами


Як позбутися ос народними засобами

 

Як позбутися ос в будинку, на даху і в важкодоступних місцях

 

Боротьба з осами — це неприємне, трудомістке і тривале заняття. Це, швидше за все, вимушене заняття, а не примха.

Боротьба з осами (знищення)

Як позбутися ос? Чому потрібно боротися з осами? Яку вони становлять небезпеку? Оси живуть в основному під дахами дачних будинків, або в щілинах. Це, природно, заподіює великі незручності господарям цих будинків. Крім того, що вони заважають спокійно насолоджуватися відпочинком на дачній ділянці, вони вважаються найактивнішими рознощиками кишкових інфекцій, тому що основну частину свого життя проводять на смітниках, шукаючи собі продукти для підтримки життєдіяльності. Після цього вони оточують вас скрізь, сідають на продукти або намагаються Вас вкусити — тим самим несучі для вас серйозну небезпеку.

Щоб позбутися ос, необхідні перевірені та якісні методи боротьби. Ні в якому разі не намагайтеся знищити ос аерозолями, адже це не допоможе, а навпаки, погіршить становище. Ці літаючі комахи дуже сприйнятливі до запахів, і тому після обприскування приміщення вони моментально налетять і оточать Вас. Крім аерозолів, продаються атрактанти, але це теж неефективний засіб боротьби з ними. Але як позбутися ос?

Методи боротьби з осами

Щоб максимально убезпечити себе від цієї напасті, краще всього зробити профілактичну обробку на початковому етапі будівництва або під час капітального ремонту. Під час цих робіт потрібно закрити доступ до важкодоступних згодом місць, щоб з цих щілин і дірок оси не могли влітати всередину житлового приміщення. Крім власного захисту, Ви ще й збережете і збільшете термін експлуатації будинку, адже закриваючи доступ осам, ви захистите дерев’яні конструкції від цих наполегливих і небезпечних для деревини шкідників.

Боротьба з осами повинна відбуватися не видаленням кожної особини, а комплексно, ліквідацією відразу цілого осиного гнізда. Знищення ос має відбуватися у вечірній час, коли всі комахи злітаються на ніч в своє гніздо. Саме тоді збільшуються шанси і ефективність даної процедури. Якщо займатися цим у ранковий або денний час, коли більша частина ос розлітається, то ви витратите час даремно. Також це небезпечно, адже видаливши порожнє гніздо, Ви піддасте себе досить тривалим нападкам озлоблених ос, тому що вони залишилися без житла. Щоб якось врятуватися, вони будуть шукати притулку в іншому місці, можливо прямо у вашому домі.

 

 

Боротьба з осами

Методи боротьби з осами, які зарекомендували себе за багато років:

Самий використовуваний спосіб боротьби з осами — це саморобні пастки з пластикових пляшок. Конструкція виглядає так: вирізують горлечко у пляшки, попередньо налив в нього приманку з кислого компоту обережно перевертають і ставлять все це в саме підходяще місце. Причому відрізану частину пляшки ставимо шийкою вниз.

Другий не менш ефективний метод — це обприскування фіранок або яких-небудь інших полотняних прикрас дверей або вікон ускусом. Перед початком цієї процедури краще проконсультуватися з лікарем і пройти медичну перевірку на наявність алергічної реакції на оцет. Відсоток оцту може бути будь-який, але пам’ятайте, чім відсотковість більше, тим вище шанси на перемогу.

Рідше використовуваний метод боротьби — це спеціальні німецькі липучки. Зустрічаються рідко і коштують дорого, тому покупці віддають перевагу більш простим і поширеним способам захисту.

Знищення ос за допомогою залишків скоринки від дині — попередньо обприскати яким-небудь інсектицидним препаратом без різкого та їдкого запаху, теж часто застосовується на практиці. Цей саморобний засіб ефективно знищує ос, його потрібно розміщувати на компостній купі або у сміттєвих баках, якщо такі є на дачній ділянці. Не потрібно применшувати ефективність цього методу, адже якість було перевірено часом і абсолютно різними людьми. Цей метод не розчарував нікого.

Найпростіший спосіб — це заливання осиного гнізда в землю гарячим окропом. Варто заливати саме гарячим окропом і великим постійним струменем. Не потрібно заливати з тазика або з лійки, адже струмінь там маленький і температура недостатня. Після обробки таким методом, необхідно рясно засипати гніздо великим шаром землі і щільно утрамбувати. Краще повторити кілька разів цю процедуру. Нічого страшного, якщо вийде горбок — його Ви можете використовуватися в якості оформлення дачної ділянки, або просто почекати адже з часом він утрамбується.

Методи боротьби з осами

Обробка

Якщо Вам потрібні рішучі і швидкі заходи, то використовуйте обробку ділянки різними спреями від літаючих комах. Це небезпечно, але іноді діватися просто нікуди.

Перед початком самостійного опрацювання надіньте дуже щільний одяг, рукавички, респіраторну маску і будьте гранично уважні. Щільно зачиніть всі вікна та двері. Відкрийте сміттєві контейнери або звільніть місце для вильоту ос. Щільним шаром і дуже швидко оббризкуйте місця гніздування ос спеціальними спреями і чекайте. Цей запах оси не переносять, і тому незабаром вони загинуть.

Служби

Існують цілі підрозділи і служби для боротьби з осами. Люди все частіше звертаються за допомогою до них, тому що вони не тільки ефективно справляються зі шкідниками за короткий термін, а й час від часу пропонують своїм клієнтам знижки та профілактичні препарати за невелику вартість.

Ці компанії і фірми можуть бути як приватними, так і муніципальними. Вони мають у своєму штаті кваліфікованих фахівців, які знають свою роботу, тому користуючись послугами таких служб і ви можете бути спокійні за своє здоров’я і ефективність виконаної роботи.

Рекомендуємо переглянути відео про те, як боротися з осами на дачі

Сподіваємося наші поради змогли Вам допомогти, і тепер Ви будете спокійні, а оси не будуть загрожувати вашому дому та дачі, читайте наш сайт «Сільське господарство та Садівництво» і не майте турбот!

Читайте також:

 

Як позбутися ос в будинку, на даху і в важкодоступних місцях