Як правильно пасинкувати помідори в домашніх умовах

Чи потрібно пасинкувати томати


Як правильно пасинкувати помідори

 

Як правильно пасинкувати помідори в домашніх умовах

 

Як правильно пасинкувати помідори

Помідори в городі ростуть, напевно, у кожного дачника і жителя сільської місцевості. Городяни примудряються вирощувати помідори навіть на балконах своїх квартир. Але не всі, особливо це стосується новачків, які знають, що красиві, багаті зелені кущі можуть стати перешкодою гарному врожаю. Питання, чи потрібно пасинкувати помідори, відпадає само собою, коли городник вникає в суть формування майбутнього врожаю. Процедура виламування непотрібних відростків необхідна. Інакше Ваш пишний соковитий кущ «нагородить» вас за старання всього парою-трійкою помідор. Як правильно пасинкувати помідори, і в чому все-таки сенс цієї дії, докладно розповість ця стаття.

Чи потрібно пасинкувати помідори?

Отже, для чого потрібно позбавляти помідори частини відростків? Пасинками називають непотрібні рослині пагони. Вони активно ростуть з пазух самого листя, а не від основного стебла. Будьте уважні. Придивіться до рослини: від стебла на довгому черешку йде лист, а вже з місця їх «з’єднання» відростає той самий пасинок. Пасинки, якщо їх не видаляти, перетворюються на подобу основного куща — у них утворюється власне листя і додаткові пагони. Рослина все більше набирає зелену масу, вся сила кореневої системи витрачається саме на стовбур, листя і гілки. Результат — дуже низький урожай.

як пасинкувати помідори фото

Загальні принципи пасинкування зводяться до того, що проводити процедуру потрібно все літо до кінця плодоношення; займатися обламуванням відростків рекомендується з ранку; пасинки видаляються не під корінь, а з пеньком кілька міліметрів. Краще, якщо Ви будете обламувати маленькі паростки, не чекаючи їх збільшення.

 

 

Перш, ніж приступити до «зеленої операції», визначиться, який кущ Ви хочете бачити в результаті. Помідори високорослі, здатні рости вище двох метрів, зазвичай формують так, щоб був один ствол. Для низьких (детермінантних) сортів нормальним вважається наявність трьох стебел.

як правильно пасинкувати помідори фото

як правильно пасинкувати помідори фото

Якщо вирішено створити кущ з одним стовбуром, видаляються практично всі додаткові відростки.

Важливе уточнення: якщо Ви формуєте одностеблеву рослину низькорослого сорту, залиште один пасинок зверху. Це може стати в нагоді, в разі ранньої зупинки зростання основного стовбура.

Не зайвим буде також і видалення листя. Щоб рослина порадувала вас великою кількістю плодів, листочки під кистями виламують. Але є один нюанс: якщо кисть ще не вся обзавелася плодами, то вище неї листя потрібно залишати незалежно від того, чи є над нею ще суцвіття чи ні. Видаляти всю зелену масу можна під тими китицями, де всі квіточки вже перетворилися в плоди.

Врахуйте, що якщо Ви в один присід обламали всі листочки, кущ всі сили кине на їх відновлення, тому не захоплюйтеся — за один день обривайте не більше двох листків з рослини. При цьому в першу чергу виламуйте ті, які звернені на північну сторону або вглиб куща. Так рослині буде світліше, і збільшиться доступ повітря.

як і коли правильно пасинкувати помідори

як і коли правильно пасинкувати помідори

Якщо Ви для вирощування вибрали індетермінантний сорт помідор (той, що росте вгору), то до початку серпня досвідчені садівники-городники рекомендують прищипнуть у нього верхівку, тобто прибрати точку росту. Робиться це шляхом обламування стовбура над останньою кістю. Слід лише залишити над нею пару листочків. У цей час вже можна повністю прибирати все листя (крім трьох листків зверху) і пасинки — вся сила рослини буде спрямована в урожай. Та й фітофторі ніде буде розгулятися.

Створення двохстебельного куща. Щоб Ваші томатні кущі мали два стовбура, залиште пасинок, який росте відразу під першим суцвіттям. Решту — видаляйте, як було описано вище. Тепер такий відхід буде застосовуватися до двох стебел. Якщо Вам потрібні три стовбури, то третім пасинком залиште той, який вам здасться найбільш життєздатним. Кожне додаткове стебло потрібно обов’язково індивідуально підв’язувати, щоб уникнути обламування гілок.

Як правильно пасинкувати помідори відео

Негайно, не чекаючи черги, потрібно знищувати листя, яке почало жовтіти і те, на якому з’являються плями. Так Ви убезпечите кущ від можливих захворювань. Коли ви знаєте, як правильно пасинкувати томати, ваш урожай виходить стабільно численним. Сміливо можете відповідати стверджувально сусідам новачкам на питання «чи потрібно пасинкувати помідори». З сайтом «Сільське господарство та Садівництво» помідори на вашому городі завжди будуть великими і смачними!

 

Як правильно пасинкувати помідори в домашніх умовах