Як посадити барбарис та правильно доглядати за ним

Як виростити барбарис на дачній ділянці


Посадка барбиса

 

Як посадити барбарис та правильно доглядати за ним

 

Як посадити барбарис у відкритий ґрунт? Правила догляду

посабка барбариса

Барбарис — рослина, яка поширена в гірських місцевостях. У садах його вирощують для приготування напоїв, варення або джемів. Вона також відмінно прикрасить вашу дачну ділянку і внесе різноманітність. Її декоративні якості не залишаться непоміченими. Листя мають різноманітне забарвлення, а різновидів барбарису налічується безліч. Вони відрізняються зовнішніми характеристиками, можуть бути як кущами, так і маленькими кущиками.

Барбарис, посадка і догляд у відкритому грунті

Барбарис, посадка і догляд у відкритому ґрунті процес нескладний, адже барбарис не тільки красива, але й корисна рослина. Вона має безліч корисних речовин і вітамінами, які зміцнюють імунітет і відновлюють роботу травної системи.

Посадка барбариса на дачній ділянці

Барбарис — вічнозелена рослина з колючками. Колючки представляють собою листя з  жилкою. В колючках знаходяться пагони, листя представлені пучками. Квітки маленькі, приємно пахнуть, золотого або оранжевого відтінків. Барбарис відмінний медонос. Плоди його розрізняються за формою, кольором. Міські умови рослиною переносяться добре. До вибору ґрунту вона невибаглива, посуху переносить з легкістю. Для створення живоплоту барбарис — відмінний варіант.

Барбарис - корисна рослина

 

 

Коли садити барбарис

Висадку починають навесні, після того як ґрунт прогрівся від зими, але її потрібно закінчити до того, як розпустяться бруньки. Зрідка барбарис висаджують восени, в момент листопада.

Коли садити барбарис

У зв’язку з тим, що рослина невибаглива, її можна висаджувати на відкритій місцевості. Йому не загрожують ні протяги, ні вітер, ні сонце. Але щоб рослина почала швидко і активно зростати, їй необхідно дотримуватися деяких вимоги:

  • Не рекомендується садити рослину в занадто кислий ґрунт. Для початку землю краще обробити вапном. Робиться це заздалегідь або безпосередньо перед посадкою. В яму потрібно насипати перегній або компост, садову землю, суперфосфат, що гаситься вапно, деревну золу. Також важливо, щоб ґрунт був поживним і пухким.
  • Посадкова яма викопується розміром 40 х 40. На дно ями висипається шар піску. Потім висаджується саджанець, його потрібно присипати землею, ретельно полити, а навколо стовбура, ґрунт замульчувати торфом або компостом.
  • Під час посадки важливо полити саджанець невеликою кількістю води. Також можна використовувати мінеральні та органічні добрива.

Читайте також: Догляд за агрусом навесні

Догляд за барбарисом

Посадка і догляд за барбарисом не вимагає особливих умінь і навичок. Полив, прополка, розпушування ґрунту, обрізка і підгодівля — обов’язкові процедури для вирощування даної рослини. Давайте детально розберемо, що включає в себе кожне з цих вимог.

Посадка і догляд за барбарисом

Догляд за барбарисом

  1. Полив. При нормальному випаді опадів проводити не потрібно, лише в жарку і суху погоду. Поливати бажано коріння. Особливу загрозу для барбарису несе не посуха, а надмірні опади, через що в коренях може накопичуватися волога.
  2. Прополка. Від бур’янів потрібно своєчасно позбавлятися. Перед прополкою рекомендується розпушувати ґрунт, це полегшить сам процес і позбавить від ґрунтової кірки.
  3. Добриво барбарису. При посадці в ґрунт вносяться добрива, їх кількості достатньо на весь рік. Лише наступної весни чагарники потрібно удобрювати азотними добривами. Найкраще підійде сечовина. Якщо ж рослина вирощується заради отримання ягід, тоді необхідно додатково проводити підгодівлю азотом і калієм. Оптимальним варіантом для комплексної підгодівлі є розчин КЕМІРА-універсал, він вноситься в липні.
  4. Важливу роль відіграє обрізка. Саме від неї залежить зовнішній вигляд рослини, її декоративність і естетичність. Сухі, ослаблені, загиблі гілки потрібно прибирати. Починати обрізку необхідно навесні, коли рослині буде рік. Пагони потрібно обрізати наполовину, в подальшому обрізка здійснюється кілька разів на рік. Крім необхідної обрізки, можна проводити формуючу. Низькорослі види барбарису підстригати необов’язково.

До вашої уваги відео: Як правильно посадити барбарис

Отже, барбарис: посадка, правильний догляд, технологія вирощування та обрізка  у відкритому ґрунті  стане відмінною прикрасою вашого дачної ділянки. Єдина вимога — ретельний догляд і постійне обрізання. Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво, і доглядайте за своїм садом правильно.

 

Як посадити барбарис та правильно доглядати за ним