Правила посадки картоплі для отримання хорошого врожаю

Як правильно та коли садити картоплю


правильно садити картоплю

 

Правила посадки картоплі для отримання хорошого врожаю

 

Картопля — культура, яку не висаджує на власній дачній ділянці тільки ледачий. Цей овоч дає можливість приготування величезного розмаїття страв, тому його так люблять дачники. Вирощування картоплі не вимагає специфічного догляду, досить просто вчасно рихлити землю, видаляти бур’яни і боротися зі шкідниками, щоб виростити хороший урожай. Але як правильно садити картоплю, щоб отримати хороший урожай?

Правильна посадка картоплі для отримання хорошого врожаю

Як правильно садити картоплю для отримання хорошого врожаю

Як правильно садити картоплю

Існує кілька важливих нюансів, що дозволяють не тільки грамотно висадити картоплю, але, і гарантувати відмінну її врожайність:

Вибір посадкового матеріалу. Це, мабуть, основа всього процесу висаджування картоплі. Як правило, досвідчені фермери, готують насіння ще в період осіннього збирання врожаю, відбираючи для цієї мети коренеплоди, які були отримані з найщедріших кущів. Бульби, що ідеально підходять до висаджування в майбутньому сезоні, повинні мати довжину не менше чотирьох сантиметрів, але і не більше шести. Занадто великі екземпляри можуть дати непоганий урожай, але і дозріють вони раніше. Іноді коренеплоди, вибрані для посадки, розрізають на дві половинки, після чого розрізану частину посипають золою і залишають в сухому місці, куди будуть потрапляти сонячні промені.

Вибір посадкового матеріалу для картоплі

 

 

Підготовка ґрунту. Після того як посадковий матеріал відібраний, потрібно підготувати ґрунт. В принципі, цей процес проходить ще восени, коли землю очищають від залишків старого врожаю, бур’янів і шкідників. Обов’язковим процесом є перекопування землі, зроблене восени або навесні. Після цього потрібно внести добрива в ґрунт, зазвичай для цієї мети використовується вапно.

Підготовка ґрунту для посадки картоплі

Час посадки. Час, коли можна висаджувати картоплю, зазвичай визначається дачниками дослідним шляхом. Як правило, потрібно щоб до моменту висаджування коренеплодів, ґрунт був прогрітий на глибину до п’ятнадцяти сантиметрів до восьми градусів тепла. У разі якщо дачник не дотримується таких вимог, картопля, висаджена в прохолодну землю, може загинути. Зазвичай, городники прагнуть висадити картоплю в середині або наприкінці травня, в залежності від конкретних кліматичних характеристик регіону проживання.

Час посадки картоплі

Читайте також: Які добрива для картоплі використовувати краще

Це загальні вимоги, але існує кілька секретів, що дозволяють оптимізувати процес висаджування картоплі і домогтися отримання відмінного врожаю:

  • найкраще щорічно змінювати місце висаджування картоплі, такий метод дозволить уникати відсутності необхідних поживних речовин в ґрунті, а, значить, дозволить отримувати хороший урожай великих коренеплодів;
  • щоб картопля швидше росла і розвивалася, потрібно в процесі висаджування бульб, додавати до кожної картоплини жменьку попелу і перегною;

секрети процесу висаджування картоплі

  • між сусідніми лунками потрібно залишати близько метра вільного простору, в такому випадку картоплі буде багато місця для зростання і розвитку кореневої системи;
  • після висаджування картоплі, потрібно обов’язково провести вирівнювання ґрунту, причому, важливо стежити за тим, щоб зверху не було занадто товстого шару ґрунту, який завадить паросткам пробитися до повітря;
  • цей коренеплід досить вимогливий до світла, тому в тіні, картоплю краще не висаджувати;
  • окремо потрібно відзначити той факт, що картопля не сприймає тісноти, яка не дає їй повноцінно розвиватися.

як правильно садити картоплю

Отже, тепер ви знаєте, як правильно садити картоплю, щоб отримати хороший урожай. Не варто забувати про те, що деякі поради, які будуть добре працювати в одному регіоні, можуть не принести користі в іншому. Тому, особливо важливо досвідченим шляхом визначати найкраще місце і час для висаджування картоплі, після чого дотримуватися цих правил.

Корисне відео: Коли і як правильно посадити картоплю

Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город, де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Правила посадки картоплі для отримання хорошого врожаю