Як сушити волоські горіхи в домашніх умовах — зберігаємо смак і користь

Сушка і зберігання волоських горіхів в домашніх умовах


Як сушити та зберігати волоські горіхи в домашніх умовах

 

Як сушити волоські горіхи в домашніх умовах - зберігаємо смак і користь

 

Грецький горіх (інша назва волоський) люблять всі. Але навіть ті, хто живе в місцях його зростання, не завжди знають, як заготовити поживний і корисний продукт про запас. Ми розповімо, як сушити волоські горіхи, щоб максимально зберегти їх користь.

У вас в саду ще немає волоського горіха?

Волоський горіх неймовірно корисний. За вмістом вітамінів він значно перевершує ягоди і фрукти, а по калорійності навіть м’ясо, він містить майже 20% білка. Його рекомендують годуючим мамам для поліпшення лактації. Встановлено, що якщо їсти волоський горіх регулярно, покращується стан стінок судин, знижується ризик розвитку серцево-судинного захворювання. Виявляється, корисний він і для лікування щитовидної залози завдяки високому вмісту йоду. І це ще далеко не всі його корисні властивості.  Найбільшу плодоносність волоський горіх має в південних регіонах. Особливого догляду не вимагає, але от про врожай подбати потрібно. Дозрівають плоди у вересні, ближче до кінця.

Як сушити волоські горіхи в домашніх умовах

Визначити ступінь зрілості легко: як тільки зелена шкаралупа починає розтріскуватися — час прийшов. Зазвичай першими дозрівають ті, які нижче до землі, а потім опадають. Досвідчені горіховоди радять починати збір саме з них, поки вони не намокли від землі. Після вже струшують ті, які залишилися на дереві. Їх теж можна перевірити на зрілість: під зеленою оболонкою повинна бути тверда шкаралупа. Як тільки урожай зібраний, приступають до обривання зеленої шкарлупи на кожному горішку. Якщо цього не зробити, плоди почорніють і стануть непридатними в їжу.

Важливо зауважити, що свіжий волоський горіх містить майже 40% вологи і дуже схильний до гниття. Тому урожай необхідно добре просушити і він збережеться до наступного року. Отже, процес сушіння можна провести двома шляхами — природним і штучним.

Відео: Користь волоського горіха для здоров’я

 

 

Чи реально висушити волоський горіх природним способом?

Від того, як висушувати волоські горіхи, залежить якість продукту і тривалість його зберігання. Природним вважається метод, при якому він сохне під впливом сонячного світла. Зазвичай на землю розстеляють якийсь матеріал і розкладають на нього в один шар зрілі плоди. Протягом двох, а то й трьох тижнів вони сохнуть. Але в цьому випадку урожай не застрахований від несподіваних дощів, а також роси і інший вологи. Зараз такий метод сушіння волоських горіхів вважається застарілим, тому що через тривале перебування на землі є ймовірність розвитку шкідливих мікроорганізмів, а потрапляння вологи може привести до псування плодів. Падають і смакові якості. Цим методом сушки досі користуються садівники-консерватори.

Чи реально висушити волоський горіх природним способом?

Більш просунуті турбуються про врожай і сушать горіхи природним шляхом, але в спеціальних приміщеннях — сушильних сараях з хорошою циркуляцією повітря і з доброю провітрювальністю. Для цього використовуються дерев’яні підноси-решітки. Волоський горіх очищається, сортується і миється, після чого розкладається на підноси в один шар. Підготовлені ящики укладаються на спеціальні стелажі так, щоб до кожного був вільний доступ повітря протягом тижня. Висушені горіхи можна їсти і використовувати для посадки.

Часто у продажу можна зустріти запліснявілі плоди. І це не залежить від того, як висушені волоські горіхи. Це означає, що їхні постачальники не подбали про те, щоб мінімізувати вологість. Безпечною вважається 5-8%. Уберегти від цього їх можна таким чином: плоди помістіть в спеціальну сітку і покладіть на 2-3 дня біля батареї, зайва волога піде.

Відео: Приготування цікавих страв з грецьких горіхів

Штучна сушка волоських горіхів — обробляємо горіх правильно

Штучну сушку волоських горіхів ще називають вогневою. Проводиться ця процедура в спеціальних сушарках з природним припливом повітря. Суть в застосуванні спеціальних вентиляторів великої потужності. Вони направляють гаряче повітря безпосередньо на плоди з усіх боків і прогрівають їх. Цей спосіб вигідно відрізняється від природного тим, що процес сушіння скорочується максимум до двох діб і може проводитися в будь-який час року. Та й фізичних сил людини витрачається менше.

З іншого боку, такий метод вимагає більшої уважності. Людина з кожним роком вдосконалює пристосування для просушки горіхів. Ось, наприклад, канальні сита, на які завантажують плоди, і вони рухаються в нагрітому повітрі. Поки йде рух від вихідного пункту до фінішного, сушка закінчується. Важливо сушити волоський горіх правильно — при вогневому способі дотримуватися температуру 55-57 С ° . Вище перечислені  способи застосовні до великих обсягів.

Штучна сушка волоських горіхів

Але в домашніх умовах теж можна просушувати волоський горіх, щоб зробити його смак більш насиченим.  Якщо сушити в шкаралупі, горіх зберігається довше навіть при несприятливих умовах. Для просушування відберіть тільки зрілі плоди і помістіть в духову шафу, прогріту до 90 С ° на 2-2,5 години. Після відключення залиште там до повного охолодження. Очищені  від шкаралупи горіхи викладаємо на деко, застелене кулінарною фольгою, таким чином, щоб вони не торкалися одне одного. Розміщуємо в духовку при температурі 180 С ° на 10 хвилин. Коли пройде 5 хвилин, перемішайте горіхи.

Ще варіант сушіння волоських горіхів — в мікрохвильовці. Для цього потрібно очистити їх від шкаралупи, промити і дати стекти воді. Потім укладаємо в форму в один шар, встановлюємо потужність потужність 750 Вт. Досить буде 8 хвилин. Після цього розкладіть горішки на рушник години на два. Добре висушені ядра повинні мати світло-коричневий колір. Мінус способу — під час сушіння в мікрохвильовці волоські горіхи клацають і можуть розлітатися на шматки через вологість.

Як сушити волоські горіхи після збору врожаю

Для зберігання сушеного горіха підійде будь-яка тара — скляна банка, мішечок, картонна коробка. Заздалегідь промийте ємність і добре просушіть. Не рекомендується тримати їх в поліетиленових мішках, плоди можуть прогіркнути і стати несмачними. Оптимальна температура для кращого збереження волоського горіха 0-10 ° C, в приміщенні — один рік, в холодильнику до чотирьох років. Якщо горіх пересох, це легко виправити: вимочіть його в слабкому розчині солоної води протягом п’яти днів.

Відео: Як правильно зберігати волоські горіхи після збору врожаю

Ще більше цікавої інформації про особливості збору і зберігання волоських горіхів ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Як сушити волоські горіхи в домашніх умовах - зберігаємо смак і користь