Як відкачати ґрунтові води з підвалу своїми руками

Як обрати насос для відкачування води з підвального приміщення


Дренажні насоси: відкачуємо воду з підвалу

 

Як відкачати ґрунтові води з підвалу своїми руками

 

Поява води в підвалі може бути наслідком цілого ряду причин. Однією з найпоширеніших проблем є грунтові води. Найкраще вирішення такої проблеми — це  використати дренажні насоси. Як це зробити ми розкажемо у нашій статті.

Радимо прочитати: Циркуляційний насос grundfos для системи опалення

Через що ж просочується в підвал вода з ґрунту? По-перше, це неправильно виконаний дренаж навколо підвалу. По-друге, дренаж може засмітитися. По-третє, це неправильна або пошкоджена конструкція гідроізоляції стін підвалу. По-четверте, може бути занадто надлишкове надходження ґрунтових вод через випадання опадів вище норми або інтенсивного танення снігу внаслідок сезонного аномального потепління.

Як відкачати ґрунтові води з підвалу своїми руками

Проблему грантових вод в підвалі можна вирішити різними способами. Більшість цих способів можливі в самостійному виконанні. Але навіть усунувши проблему появи ґрунтових вод в підвальному приміщенні її необхідно звідти  видалити. Зробити це можна відкачуванням за допомогою різних засобів і пристосувань.

Ґрунтова вода в підвалі – як оцінити ситуацію

Перед тим як прийняти рішення щодо самостійного відкачування води з підвалу, необхідно оцінити необхідність відкачування та наявні можливості.

Відео: Робимо ручний водний насос своїми руками

Для цього треба врахувати і проаналізувати:

 1. Чи варто відкачувати воду негайно або ще є час почекати і підготуватися.
 2. Наскільки ви готові до негайного відкачування води. Є чи є у вас досвід, інструменти та пристрої для цієї процедури.
 3. Яка швидкість надходження води. Тут важливо зрозуміти чи не перевищує швидкість заповнення підвалу водою ваших можливостей по її видаленню. Наприклад, якщо вода продовжує інтенсивно надходити, а ви будете вичерпувати її лопатою і виносити відрами, то чи варто це робити. Адже це може перейти в затяжний і даремний процес. А якщо ви будете використовувати насос з достатньою продуктивністю і автоматичним включенням при досягненні рідиною критичного рівня, то швидше за все треба приступати до відкачування рідини вже зараз.
 4. Якщо швидкість надходження води невелика і до того ж, рівень стабілізується, то звичайно, є необхідність переходити до процесу її відкачування відразу, одним з розглянутих далі способів. Приклад, якщо підвальне приміщення має розмір 3×6 м з глибиною 2 м і воно затоплено на 0,5 м, то при наростанні рівня води 50 мм на годину, можна приступати до відкачування води, якщо насос має продуктивність не менше 4-5 м³ / год.
 5. Які будуть використовуватися кошти і застосовуватися способи відкачування води. Про це мова піде далі.

Використання дренажних насосів для відкачування грантових вод з підвалу

Звичайно, воду можна видалити і за допомогою тазиків, ковшів і відер. Але це за умови, що води накопичилося не багато і підвал маленький, і, до того ж, важливо, щоб рівень води стабілізувався. А що робити, якщо підвал великий, а вода в ньому зібралася на достатньо високому рівні, а після її видалення рідина час від часу з’являється знову. Адже якщо випадають дуже рясні опади або відбувається сильне танення снігу, то навіть правильно виконана і справна система дренажу може не впоратися. Тому, вам обов’язково буде потрібен дренажний насос для перекачки грязної води.

 

 

Використання дренажних насосів для відкачування грантових вод з підвалу

Різновиди насосів для відкачування води з підвальних приміщень:

 • пристроїв для відкачування води існує безліч. Краще всього підійде дренажний насос.
 • дренажні насоси бувають двох різновидів: поверхневі й заглибні.

Поверхневі насоси

Поверхневі насоси для відкачування води

Цей вид агрегатів для відкачування води встановлюється поза водою, тобто, на поверхні або вище її рівня. Забір води насосом здійснюється через трубу жорсткої конструкції. Відведення води може здійснюватися через гнучкий садовий шланг. Основна перевага такої системи — це доступність насоса для його технічного обслуговування. Крім того, так як у насоса немає безпосереднього контакту з водою, то конструкція його простіша і тому він дешевший за інші насоси. Однак знаходження поза водою породжує такий недолік, як сильний шум його роботи. Оскільки звук не поглинається в товщі води.

Відео: Як обрати насос для того, щоб самостійно відкачати воду з підвалу

А простота конструкції (відсутність герметичного корпусу та інших елементів) вимагає захисту агрегату від впливу води і зайвої вологи, тобто необхідно добре продумати розміщення приладу. Ще один нюанс, який слід врахувати при виборі конструкції насоса – це те, що поверхневий тип розміщення не може забезпечити повне видалення води, через перевищення скупчення певного обсягу повітря в помпі. Механізм просто припиняє роботу, коли рівень вологи невеликий, і разом з нею в систему потрапляє повітря. Тому вибір такий конструкції насоса (як більше дешевої) виправданий при нечастому використанні (коли сезон рясних опадів нечастий і нетривалий або треба відкачати воду при будівництві підвалу і т.п.).

Занурювальні насоси

Занурювальні насоси для відкачки води

Такий насос позбавлений недоліків агрегату поверхневого виконання. Він розташовується у воді, тому здатний не тільки відкачати воду практично повністю, але і робити це автоматично, кожного разу, коли збереться певна кількість води і спрацює поплавковий вимикач. Відповідно все це ускладнює конструкцію насоса, і тому його ціна збільшується в порівнянні з поверхневим насосом.

Якщо говорити про найпростіший і найдешевший спосіб викачати воду з підвалу, то слід згадати ручний насос.

Ручні насоси

Ручні насоси для власного використання

Це пристрій циклічного принципу дії. Вода закачується і викачується за рахунок поршня, що приводиться в дію механізмом, що працює під впливом м’язових зусиль людини. Головні переваги такого пристрою — це незалежність від наявності електричного забезпечення, простота і надійність конструкції, а також дешевизна.

Потужність і продуктивність насосів

Потужність і продуктивність насосів

Обирати потужність і продуктивність насосів необхідно з урахуванням розмірів і заглиблення підвального приміщення. Наприклад, для підвалу площею до 20 м2 необхідно використовувати агрегати з продуктивністю 100-120 л/хв, а для приміщень поменше підійде 40-50 л/хв або 5-15 м³/год. Потужність дренажних насосів невелика — 700-800 Ватт.

Альтернативні пристрої і способи відкачування води з підвалу самостійно

Якщо необхідна одноразова відкачка води і немає можливості додаткового придбання дренажного насоса, то можна скористатися альтернативними способами.

Наприклад, недорога занурювальна вібраційна помпа типу «джерельце». Якщо глибина невелика і води небагато, то такий насос цілком впорається з видаленням води. Головне – це проконтролювати, щоб у воді не було сміття або спочатку видалити найбільш небезпечні сторонні суспензії з рідини.

Альтернативні пристрої і способи відкачування води з підвалу самостійно

При використанні зовнішнього дренажного насоса, щоб він відкачав воду повністю, можна вдатися до доопрацювання конструкції системи. Коли рівень води в підвалі зменшиться настільки, що застосування зовнішнього насоса стане ускладненим через попадання в механізм повітря, то скористайтеся ємністю на 15-20 літрів. Можна, також взяти відро. Шланг для підведення води до насоса опустіть у відро і підливайте туди воду совком або совковою лопатою. Далі залишиться тільки видалити калюжі, що залишилися,  ганчіркою і просушити підвал. Цей спосіб можна застосувати і при деяких конструкціях заглибних насосів, а також при наявності великої кількості сміття і бруду у воді.

Відео: Насоси для відкачування води PEDROLLO MCM

При наявності на ділянці нахилу від підвального приміщення можливо відкачати воду самопливом. Для цього виконайте наступне:

 1. підготуйте жорстку пластикову трубу, по типу забірної для поверхневої помпи;
 2. виконайте вихід з підвального приміщення назовні в сторону нахилу;
 3. один кінець труби, через прохід в підвал, занурте в воду, що там знаходиться;
 4. другий кінець труби розташуйте в нижній частині ділянки;
 5. якщо є можливість, то відсмокчіть повітря з труби (це можна зробити, наприклад, пилососом), і вода піде назовні самопливом.

Відео: Як зробити дренажний насос своїми руками

На цьому наша стаття «Дренажні насоси: Як вибрати дренажний насос для відкачки води з підвалу» підійшла до кінця. Сподіваємося, що наші поради стануть вам у пригоді. Радимо також відвідати наш сайт, де зібрані найкращі поради для вашого дому. Успіхів вам і нехай щастить!

 

Як відкачати ґрунтові води з підвалу своїми руками