Як визначити стать курчати — перевірені способи

Методи сортування курчат


Як визначити стать курчати

 

Як визначити стать курчати - перевірені способи

 

Розведення домашніх курей на подвір’ї — досить вигідна справа для фермера. Це заняття може бути аматорським і не дуже тривалим (вирощування однієї партії птахів для подальшого забою на м’ясо або цілорічне годування курей для отримання від них у великих кількостях яєць). Залежно від цілей, які ви ставите перед собою в процесі вирощування курчат, вам знадобляться або виключно курочки, або жіночі особини з домішкою півників. У будь-якому випадку потрібно завчасно з’ясувати, як визначити стать курчати.

Цитогенетичний метод визначення статі курчат

Цей спосіб являє собою лабораторний аналіз курячого пера. Як і добра половина всіх тварин, свійські птахи мають різні хромосоми, що вказують на приналежність особи до тієї чи іншої статі. Грамотний аналіз пера дасть стовідсотковий результат.

Цитогенетичний метод визначення статі курчат

Необов’язково, будучи приватним фермером, віддавати пера всіх своїх курчат на серйозний аналіз. У більшості випадків такого роду процедура знадобиться для сортування птахів, яких вирощують на птахофабриках. Мабуть, серед усіх методів визначення статі курчати, цей є найбільш достовірним. Однак і вартість його чимала.

Корисне відео: Визначення статі курчат по крилах

Японський (виробничий) метод

Визначення статі курчат може здійснюватися і масою інших способів. Досить поширеним вважається японський метод. Їм вітчизняні птахівники користуються вже протягом багатьох десятиліть, хоча існує ризик розвитку кишкових захворювань у курчат після дослідження їх клоаки таким ось методом. Як же він працює?

Японський (виробничий) метод

Вся справа в тому, що жіночі статеві горбки курчат значно відрізняються від чоловічих. Огляд курчати спрямований на розширення клоаки наслідком декількох етапів. У підсумку ви або знаходите статевий горбок, який свідчить про те, що перед вами майбутній півник, чи ні, що буде означати зворотне.

 

 

Читайте також: Чому кури клюють один одного до крові

Як визначити стать курчати за оглядом крил

Грамотно визначити стать курчат можна і за допомогою досить поширеного народного методу — огляду крил. Що ж для цього необхідно зробити:

  • коли курчата досягають віку 2-3 дні, можна здійснювати перевірку. На перших порах досить буде порівняти кольору крилець. Вся справа в тому, що у півників вони набагато більш світлого відтінку, ніж у курочок, хоча з часом ця ознака зникне;
  • акуратно відтягніть в сторону крильце пташеня. Вам належить розглянути перші махові крила. У курочок в більшості випадків первинні пір’я за розмірами і кількістю значно перевершують пір’ячко майбутніх півників.

Як визначити стать курчати за оглядом крил

Цей метод вказує на статеву приналежність курчат, а особливих зусиль для його здійснення прикладати не потрібно.

За пір’ям на крилах

Визначення статі курчати по формі яйця

Стать курки можна встановити і на набагато більш ранньому етапі розвитку курчат. Оптимальним варіантом вважається також огляд яєць. Його визнають далеко не всі фермери, проте спробувати варто. Статистика показує, що в процесі домашньої інкубації птахівник може отримати до 80-90% півників. Але це навряд чи результат, якого ви чекаєте.

Визначення статі курчати по формі яйця

Тому візьміть яйце і акуратно проведіть по ньому рукою, якщо на дотик воно гладке, з нього на світ з’явиться курочка. Виявивши на шкаралупі незначні бугорочки, можете бути впевненими в тому, що отримаєте в результаті півників.

Читайте також: Чому кури клюють яйця

Як визначити стать курчати за допомогою овоскопа

Визначити по яйцю стать майбутнього курча можна і за допомогою овоскопа. Цей пристрій просто знахідка для будь-якого птахівника, так як він просвічує яйце, завдяки чому ви і встановлюєте стать пташеня. Залежно від того яку тінь відкине екземпляр на стіну і буде визначено результат. Наприклад, якщо тінь кілька зрушена, вам варто очікувати появи на світ курочки. У зворотному випадку з яйця вилупиться півник.

Як визначити стать курчати за допомогою овоскопа

Народний метод як визначити стать курчати

Як ще можна дізнатися стать курчати? Старі добрі способи ще ніхто не відміняв. Необов’язково витрачати гроші на лабораторний аналіз або ж проробляти складні процедури. Як варіант, застосуєте бабусин метод.

Візьміть новонароджене курча за ніжки і підвісьте вниз головою. Якщо голова опуститься вниз, і пташеня залишиться висіти рівно, це буде означати, що перед вами півник. У тому випадку, коли курча буде підтискати головку до тіла, перед вами виявиться курочка.

Народний метод як визначити стать курчати

Відео: Як визначить стать курча самостійно

Отже, визначення статі у курчат може бути не дуже трудомістким процесом, якщо вибрати прості, але надійні методи. Головне, в прагненні якнайшвидше встановити стать пташеня ні в якому разі не заподіяти йому шкода, нехай навіть випадково. Проте самостійне визначення вами статі курчат позбавить вас від подальших витрат на лабораторні аналізи. Застосуйте на практиці спосіб, який серед інших здасться конкретно вам оптимальним. Читайте наш сайт, а також рубрику птахівництво, де ви знайдете ще більше корисної інформації. До нових зустрічей, шановні читачі!

 

Як визначити стать курчати - перевірені способи