Як вибирати бензинову косарку для дачної ділянки?

Газонокосарки електричні, самохідні - характеристика, відгуки, ціни та фото


Як правильно вибрати бензинову газонокосарку: Рейтинг бензинових газонокосарок для дачі

 

Як вибирати бензинову косарку для дачної ділянки?

 

Сучасна лінійка бензинових газонокосарок представлена ​безліччю моделей і виробників. Їх відмінністю є технічні характеристики, зовнішній вигляд, і вартість. Якщо присадибна ділянка, яка потребує обробки, великого розміру, то бензинова газонокосарка є найбільш оптимальним вибором. При роботі з нею, на відміну від електричної моделі, немає необхідності тягти довгий шнур, газонокосарка підлягає експлуатації і при мокрій траві. У цій статті ми розглянемо рейтинг бензинових газонокосарок, а також виділимо найкращі моделі для дачної ділянки.

Рейтинг бензинових газонокосарок

Рейтинг бензинових газонокосарок

Бензинові газонокосарки: моделі та характеристики

При виборі косарки потрібно врахувати, що самохідні моделі є найбільш потужними і продуктивними. Вони легко зрізають будь-яку траву, навіть з самим жорстким стеблом і можуть працювати на ділянці з нерівною поверхнею. Подібні моделі не вимагають великих фізичних зусиль в момент роботи, так як за рахунок енергії, що виробляється двигуном при згорянні бензину, колеса конструкції легше переміщаються по газону. Необхідно лише направляти агрегат в потрібну сторону.

Як вибирати бензинову косарку для дачної ділянки?

Самохідні моделі косарок поділяються на два види:

 • передньопривідні агрегати, що мають високу маневреність, і призначені, головним чином, для роботи на рівних ділянках, що мають велику кількість посадок (дерева, клумби, квітники);
 • задньопривідні косарки добре підходять для обробки похилих і нерівних територій (горбки, купини).

Вибираємо газонокосарку за характеристиками і вимогами

Сучасні бензинові газонокосарки мають рушійну платформу, на якій встановлений високої потужності мотор. Завдяки цьому, на оператора не лягати вся вага агрегату. Володіючи високою продуктивністю, газонокосарка за 60 хвилин роботи, скошує траву на площі від 10 до 30 кв. м.

Бензинові газонокосарки: моделі та характеристики

Основні переваги бензинових косарок:

 • робота на бензині АІ-95 і АІ-92, низьку витрату палива;
 • висока маневреність при роботі і мобільність;
 • велика продуктивність, легкість і надійність в експлуатації;
 • тривалий час роботи, відсутня необхідність постійно охолоджувати двигун;
 • регулювання висоти ріжучих елементів і рівня скошування трави;
 • незалежність від електрики, відсутність складність в обслуговуванні;
 • можливість в обробці ділянок з нерівною поверхнею;
 • різноманітний обсяг функцій (скіс трави, її збір і подрібнення).

 

 

Правила вибору бензинової газонокосарки

У деяких моделей є низький рівень шуму. Купуючи бензинову газонокосарку, слід враховувати наступні параметри:

 • Матеріал, з якого виконаний корпус. Моделі з міцного пластику мають невелику вагу і невисоку ціну. Але, вони можуть пошкоджуватися, якщо на газоні під ножі потрапить дрібне сміття, камінчики. Фахівці рекомендують віддати перевагу моделям з металевою декою.
 • У різних моделей і виробників неоднакове розташування коліс. До того ж, вони можуть володіти поверхнею різної ширини і мати чи ні регулювання. Чим ширше колеса, то краще. Якщо необхідно скосити траву на стандартному газоні, висота коліс не має принципового значення. А при роботі з високою рослинністю, потрібно вибирати газонокосарки з більш високими колесами. У різних виробників, колеса мають неоднакову маневреність.
 • Основний критерій, на який слід звернути увагу при виборі косарки — це потужність мотора, так як він, за рахунок швидкості згоряння палива, забезпечує роботу і ріжучих елементів і коліс при переміщенні агрегату. Фахівці, вважають що недоцільно, купувати моделі, з потужністю менше 3-х к.с. Косарки з заднім приводом більш потужні, ніж їх передньопривідні аналоги, що обумовлено їх роботою на нерівній поверхні. Але, через великої потужності, збільшується і витрата бензину.
 • Важливим параметром, при виборі агрегату, є ширина скошувано смуги. Якщо газон невеликого розміру, то достатньою буде ширина покосу в 43 см, а для великої території, рекомендують вибирати моделі, що мають ширину скошування більше 43 см. Є модифікації з шириною скошування більше 51 см, але вони вже належать до професійної класифікації.

Правила вибору бензинової газонокосарки

Найбільш комфортними в експлуатації є косарки, мають сидіння і кермо для управління. Подібні агрегати відносяться до класу міні-тракторів. Потрібною додатковою функцією є опція мульчування трави. При її наявності зрізана трава подрібнюється, знову викидається на газон і служить надалі добривом для ґрунту. До того ж вона перешкоджає проростанню бур’янів, уповільнює випаровування вологи, а, отже, зменшується періодичність поливу газону.

Характеристики, що впливають на функціональність газонокосарки

Самохідні варіації газонокосарок оснащені ємністю, в якій накопичується скошена трава. При постійному догляді за газоном, наявність травозбірника є необхідним. Такі ємкості виготовляють із пластику або щільної тканини. Матерчатий варіант має малу вагу, а пластиковий — легше очистити від трави та бруду.

Як вибрати газонокосарку для своєї ділянки?

При виборі газонокосарки, слід враховувати і можливість придбання запасних частин в разі поломки. За статистичними даними, ремонт агрегату потрібно через 3-4 роки експлуатації. Можуть зламатися ножі, при порушенні балансу через удар, наслідком чого стане пошкодження колінчастого вала двигуна. Тому важливо, при покупці, вибирати виробника, чиї запчастини завжди є у продажу.

Читайте також: Як вибрати мотокосу

Незалежно від фірми — виробника, у косарок є і недоліки. Основний мінус — наявність великої кількості вихлопних газів, і висока ціна на самохідні моделі.

Вибираємо дачну косарку

Найбільшою популярністю користуються моделі виробників:

Фірма «Макіта» оснащує газонокосарки опцією мульчування, колеса на підшипниках, регулюється зріз трави по висоті і є травозбірник. Моделі часто знаходяться в перших рядках рейтингу, через високу потужності і продуктивності. При переміщенні по газону, слідів колеса не залишають.

У бренду «Хускварна» якісна збірка і надійні деталі, зручність управління і висока потужність. Корпус виконаний зі сталі, є можливість регулювати ножі. Колеса агрегату оснащені підшипниками.

Моделі «Ал-Ко» залучають споживачів зовнішнім дизайном, системою легкого старту та містким травозбірником. Він оснащений індикатором, який відображає ступінь заповнення ємності. Можна встановлювати висоту стрижки трави, є опція мульчування.

Правила експлуатації газонокосарок

Для того щоб уникнути поломки газонокосарки, необхідно регулярно проводити її технічне обслуговування:

 • очищати від залишків трави, особливо корпусні частину і леза ножів;
 • періодично змащувати маслом двигун і деталі;
 • стежити за рівнем бензину в баку.

Крім цього, щоб продовжити термін служби, проводять профілактичний ремонт. Це рекомендується довірити фахівцям. Він включає в себе: заточку ножів, якщо вони зносилися або пошкодилися під час експлуатації; діагностику паливної системи. Поточний або капітальний ремонт газонокосарці необхідний, якщо:

 • з’явився сторонній шум в період роботи;
 • виникла сильна вібрація;
 • неякісно стриже траву;
 • відбувається раптова зупинка двигуна.

Правила експлуатації газонокосарок

При появі подібних неполадок, слід звернутися в сервісний центр. При експлуатації газонокосарки слід дотримуватися таких правил: не можна використовувати прилад в неналежному стані, інакше масло потрапить в картер, нормальне положення агрегату — горизонтальне і своєчасно міняти масло. Якщо забезпечити належний догляд за газонокосаркою, перевіряти оброблювану територію перед роботою на наявність великого сміття, каміння, то агрегат прослужить довгий час без поломок і не завдасть клопоту власникам.

Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту «Техніка для саду» де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про правильний вибір того чи іншого садового інвентарю у догляді за Вашим садом та городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Як вибирати бензинову косарку для дачної ділянки?