Як правильно вибрати і купити мотоблок — який мотоблок краще для дачі

Як вибрати недорогий і надійний мотоблок


Як вибрати мотоблок

 

Як правильно вибрати і купити мотоблок - який мотоблок краще для дачі

 

Як вибрати мотоблок — рейтинг і огляд кращої техніки

Для людини, яка зайнята обробкою земельної ділянки, а простіше кажучи фермеру, відомо, що ця робота не з легких і наскільки вона трудомістка. Це підтримання порядку на ділянці, а також догляд за рослинами. Для полегшення цього процесу в допомогу фермеру зараз багато випускається різного виду спецтехніки. Прикладом такого помічника може служити так звані мотоблоки.

Це дуже універсальна машина і досить практична. Популярність їх зростає з кожним роком. При виборі такого інструменту багатьох цікавлять, що взагалі це за машини: їх параметри, можливості, якість, параметри вибору.

Який краще вибрати мотоблок

Садова техніка значно полегшує працю фермера. Перевагу тут можна віддати мотоблоку Нива. Цим інструментом можна обробити велику ділянку землі, а також багатьох влаштовує універсальність його застосування:

 • вскопка ґрунту;
 • підгортання;
 • розпушування;
 • внесення добрив;
 • знищення бур’янів.

Перед тим як вибрати мотоблок тієї чи іншої моделі потрібно визначити обсяг і вид роботи, тобто для чого саме він буде використовуватися. Легкі мотоблоки краще підходять для обробки міжрядь, а важкі і середнього класу при більшій ширині захоплення володіють, відповідно, і великими ресурсами.

Який краще вибрати мотоблок

Мотоблок Салют. Випускаються 2-х видів: професійний і любительський. Основним критерієм вибору тут є розмір ділянки. Якщо область застосування обмежується площею до 7-10 соток, то в даному випадку більш підходить аматорський тип, при розмірі ділянки в 20 соток і більше підходить напів-професійний агрегат, ну а якщо це ціле фермерське господарство, то без професійного обладнання тут не обойтісью

 

 

Види мотоблоків

Всі що випускаються мотоблоки класифікуються за такими параметрами:

 • по вазі агрегату;
 • за потужностю двигуна;
 • за способом обертання фрез.

Найбільш поширені моделі — це моделі з центральним розташуванням фрез. Це робить їх більш універсальними: при доповненні агрегату колісними парами і спецнасадкамі область застосування такого мотоблока збільшується. Моделі такого типу більш компактні, це дає зручність при їх використанні та зберіганні. Недоліком цього типу є те, що при його управлінні необхідно прикладати деяке зусилля.

Моделі із заднім розташуванням фрез і стаціонарними колесами володіють більшою потужністю. При такій конструкції застосування і використання насадок не така трудомістка, але при цьому зменшується маневреність агрегату і збільшує розміри, в деяких випадках це є важливим чинником. Міні-культиватори з потужністю двигуна до 4 Кв мають невелику вагу і зручні у використанні на невеликих ділянках, моделі поважче (до 80 кг) більш потужніші (двигун 5-6 Кв), ну а моделі потужністю від 10 Кв матимуть вагу вже за 100 кг.

Читайте також: Як вибрати культиватор

Також мотоблоки розрізняють і за типом двигуна. Самий широкорозповсюджений — бензиновий. Таким типом двигуна оснащена техніка вітчизняного виробництва, що робить її дешевшою і здатною працювати на будь-якому бензині, але вона менш надійна в роботі. Імпортні мотоблоки з бензиновим двигуном дорожчі, вимагають бензинів кращої якості, але вони не так часто виходять з ладу і більше надійніше вітчизняних. Також на моделях може встановлюватися і дизельний двигун, застосовується на важких моделях. Іноді зустрічається електричний тип

Додаткове обладнання для мотоблока

Додаткове обладнання для мотоблока

Додаткове обладнання застосовується на мотоблоках професійного рівня, що дозволяє його використовувати і для застосування інших видів робіт, крім обробки фермерської земельної ділянки. Таким обладнанням може бути і водяна помпа, і циркулярна пила, і електрогенератор.

Однією з популярних насадок на сьогоднішній день є так званий «снігоприбирач». При виборі мотоблока більш високої потужності, ніж необхідна при обробці земельної ділянки, є можливість вирішити й інші завдання: збільшується область застосування, підвищується надійність і ефективність роботи.

Такий агрегат виконує такі види робіт:

 • якісно обробляє грунт;
 • замінює генератор;
 • замінює водяну помпу;
 • може розпиляти дошки і пиломатеріали;
 • замінює міні-трактор;
 • перевозить вантажі.

Основною перевагою додаткового обладнання та насадок, які промисловість випускає в достатній кількості є те, що при нескладних діях фермер отримує в своє розпорядження з одного мотоблока відразу кілька необхідних у господарстві садових машин, при цьому маючи в наявності всього одну і за мінімальною ціною.

Читайте також: Плуг для мотоблока

Перевагу мотоблока в сучаснім фермерськім господарстві не можна недооцінювати. Сьогодні мало у кого вийде швидко і якісно справлятися з усім розмаїттям садових і земельних робіт при наявності самого елементарного садового інвентарю (граблі, лопата, вила і т.д.). Придбання собі в «помічники» такої садової техніки, як мотоблок, не тільки значно полегшить працю фермера або садівника, але й їх праця стане більш ефективною, ергономічною, що дасть можливість отримувати набагато більше прибутку.

Відео: Як обрати кращий мотоблок в Україні

На цьому все, наша стаття  «Як вибрати мотоблок.Види мотоблоків» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у обранні садової техніки для Вашого саду та городу. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту «Садова техніка» де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про правильний вибір того чи іншого садового інвентарю у догляді за Вашим садом та городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Як правильно вибрати і купити мотоблок - який мотоблок краще для дачі