Як вирощувати гриби печериці: покрокова інструкція

Як виростити гриби печериці в ящиках


Як вирощувати печериці в домашніх умовах

 

Як вирощувати гриби печериці: покрокова інструкція

 

Напевно, кожен дачник хоч раз замислювався над питанням, як вирощувати гриби на своїй ділянці. Найпростіше зайнятися вирощуванням печериць, які невибагливі до світла і можуть рости в теплицях, підвалах, в сараях і навіть у відкритому ґрунті.

Як вирощувати печериці в домашніх умовах

Для початку відповімо на запитання: де вирощують печериці? Для цих цілей підійдуть навіть підвали та напівпідвали. Головне, щоб вони відповідали таким вимогам:

  • температура повинна бути на рівні 15-16%, вкрай небажані для печериць перепади температури;
  • щоб виростити печериці в підвалі, необхідно встановити додаткове обладнання для рівномірної вентиляції та створення мікроклімату, відповідного періодам розвитку грибів; в підвал не повинно потрапляти сонячне світло.

Як виростити печериці на дачі

Розводити гриби можна і під відкритим небом: або з північної сторони будівель, де температура завжди нижче, або в тіні фруктових дерев. Існує навіть спеціальна Грядкова культура вирощування.

Як виростити гриби печериці на грядках? Їх вирощування, повністю відрізняється від вирощування кавунів. Головне, забезпечити надійний захист від опадів і сонячних променів. Гриби можна вкривати брезентом, чорним поліетиленом або фанерними щитами. При такому способі вирощування є один істотний недолік: урожай в будь-якому випадку буде залежати від погодних умов. І за рік навряд чи вийде зібрати більш ніж один урожай.

 

 

вирощування печериціГрядковий спосіб підійде і для вирощування в теплицях. Грядки зазвичай потроюють не на поверхні ґрунту, що призводить до пересихання грибниць, а на глибині 20-30 см. На дні обов’язково влаштовують дренаж з гравію, піску або щебеню. Потім закладають компост і щільно утрамбовують.

Як вирощувати печериці в теплицях або посадити часник вирощування якого, досить легке, кожен вирішує сам. Хтось використовує грядки, хтось віддає перевагу стелажам і скринькам. Стелажі зазвичай розміщують у 2 яруси, що дозволяє зібрати набагато більший урожай, ніж при вирощуванні на грядках.

Плодоношення відбувається один раз на рік, починаючи в листопаді і триває протягом півтора-двох місяців. Про те, як вирощувати печериці в дерев’яних ящиках, чув, напевно, кожен. Для цього використовуються дерев’яні ящики різних розмірів. Їх не повністю заповнюють субстратом, залишаючи борта по 15 см, щоб можна було ставити ящик на ящик, і отримувати більш рясний урожай.

Як вирощувати шампіньйони в домашніх умовах

Спеціалізовані магазини для садівників пропонують грибниці печериць в різноманітних упаковках. При вирощуванні грибів слід завжди дотримуватися вимог виробників. Тоді, навіть якщо Ви вперше задумалися про те, як вирощувати печериці, у вас є всі шанси отримати багатий врожай.

Як вирощувати печериці Кращим ґрунтом для грибів, як і раніше вважається кінський гній. Але, цілком підійде і гній великої рогатої худоби. До нього необхідно додати листя, солому, будь-які органічні відходи. Далі починається підготовка субстрату: на 50 кг гною з органічними відходами беруть по 12 кг гіпсу і вапна, додають 1,5 кг сечовини. Субстрат потрібно полити, ущільнити і накрити непрозорою плівкою. Підготовка субстрату триватиме ще 15-20 днів. Його готовність можна визначити по зникненню запаху аміаку.

Тепер самий відповідний час дізнатися, як вирощувати печериці. Готовий субстрат укладають на постійне місце: в ящики, стелажі або у відкритий ґрунт. Грибниці вносяться з дотриманням інструкцій на упаковці. Щоб вона розрослася, вологість повітря повинна складати не менше 50%, а температура не нижче 18-200⁰С.

У посібниках з садівництва про те, як виростити печериці на дачі, зазначено, що розростання грибниць до 5 см триває не менше 15-20 днів. Білий наліт на поверхні субстрату в цей період можна помітити неозброєним оком. Тепер саме час присипати грибниці гарною парниковою землею на висоту 2-4 см і починати поливати розпилювачем, щоб не допустити ущільнення землі.

Читайте також: Як вирощувати редис

Як правильно вирощувати печериці, ми вже з’ясували. Але, виявляється, збір грибів теж має свої тонкощі. Гриби треба збирати, коли плівка, їх прикриває, натягується, але ще не лопнула, а пластинка стала блідо-рожевого кольору. Старіння печериць неприпустимо, тому що це сильно виснажує грибницю. Збирати гриби треба обережно, викручуваючими рухами. А місце, звідки був зірваний гриб, необхідно присипати землею.

Відео: Вирощування шампіньйонів в домашніх умовах

На цьому все, наша стаття  «Як вирощувати печериці в домашніх умовах» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Як вирощувати гриби печериці: покрокова інструкція