Як виростити годжі в домашніх умовах

Як виростити годжі (тібетський барбарис) на дачі


Як виростити годжі на дачі Як виростити годжі (тібетський барбарис) на дачі.Вирощування ягід годжі з насіння.Посадка ягід годжі

 

Як виростити годжі в домашніх умовах

 

Як виростити годжі (тібетський барбарис) на дачі

Про годжі зараз не знає тільки ледачий. Кисло-солодкі червоні ягідки багаті вітамінами, мінералами і антиоксидантами полюбилися багатьом, особливо людям, що прагнуть до здорового способу життя. Одна біда — ціна у ягід годжі непристойно висока.

А чи не спробувати виростити ягоди годжі на дачі? Звичайний барбарис прекрасно росте і зимує в наших краях, так чому б не вирощувати і тібетський? Давайте дізнаємося, як самостійно виростити годжі з насіння і домогтися гарних врожаїв цієї диво-ягоди.

У природі годжі зустрічаються, в основному, в гористій місцевості, вони абсолютно невибагливі і дуже витривалі. Засуха або дощ, заморозки або спека — цій рослині все дарма. Тому особливих умов і спеціальної агротехніки ягоди годжі практично не вимагають. Шкідників і хвороб у неї мало. Єдина, але, будемо чесні, невелика складність у вирощуванні годжі — це отримати саджанці і правильно їх посадити. Звичайно, можна пошукати по розплідниках і купити готову молоду рослину, але набагато надійніше виростити саджанці самостійно з насіння.

Вирощування ягід годжі з насіння

В ідеалі для посадки потрібно брати насіння зі свіжої ягоди, що в наших реаліях нездійсненно. Не страшно, насіння з сушених ягід теж непогано сходять, особливо якщо перед посадкою витримати їх годинку в одному з стимуляторів росту: Епіні, цирконі або будь-якому з народних засобів. Ґрунт для висадки насіння готується з двох частин землі і однієї частини торфу. Можна додати в ґрунтову суміш невелику кількість золи.

Вирощування ягід годжі з насіння

Спочатку насіння висівають в один ящик, в неглибокі борозенки і засипають шаром торфу в півсантиметра. Ящик рекомендують накрити плівкою і поставити в тепле темне місце до появи перших паростків. Потім контейнер з сіянцями виставляють на світле підвіконня. Вологість ґрунту підтримують за допомогою обприскувача з розпилювачем, оскільки на початку шляху сіянці годжі дуже хисткі. Після появи четвертого справжнього листка рослини пікірують в індивідуальні ємкості. Краще взяти глибокі стаканчики на 500 мілілітрів, бо коренева система у годжі розвивається в більшій частині вглиб. Тому при пересадці важливо максимально глибоко підчепити сіянець і пересаджувати разом із земляною грудкою. Як тільки мине загроза заморозків (у травні-червні), молоді рослини годжі можна висаджувати у відкритий грунт.

 

 

Посадка ягід годжі

В якості постійного місця проживання для куща тібетського барбарису краще вибрати сонячну ділянку, пагорб — загалом, місце, де навесні швидко сходить сніг і не застоюється вода. Годжі може рости на будь-яких ґрунтах, але воліє лужні і кам’янисті, тому при посадці саджанця в ямку обов’язково додають золу. Майбутні кущі розташовують на відстані 1,5-2 метрів один від одного.

Посадка ягід годжі

Для дрібних саджанців, вирощених з насіння, досить зробити лунки глибиною в 20 сантиметрів, заповнити її наполовину сумішшю перегною і золи, а потім висадити рослини. Для більш великих саджанців з розплідника знадобляться ями діаметром у півметра і глибиною в 40 сантиметрів. На дно такої ями висипають відро компосту, торфу або перегною і літрову банку золи.

Якщо Ви не противник мінеральних добрив, то можете додати в грунтову суміш 150-200 грам суперфосфату. Після посадки саджанці годжі необхідно добре полити, замульчувати і встановити опору або шпалеру — гілки молодих кущів часто хиляться до землі, тому їх рекомендують відразу підв’язувати.

Подальший догляд за годжі: обрізка, укриття, розмноження

Догляд за барбарисом годжі зводиться до формування куща за допомогою обрізки і укриттю рослини на зимовий період. Поливи та підживлення в даному випадку не обов’язкові (хіба що в дуже посушливе літо буде потрібно не частіше двох разів на тиждень поливати кущі). Формувати годжі можна класичним способом або в одне стебло.

Подальший догляд за годжі: обрізка, укриття, розмноження

Обрізку найкраще проводити восени. При класичній обрізці в перші три роки вибирають по три-п’ять найбільш сильних і довгих гілок, інші вирізують. На четвертий рік на кожній скелетній гілці залишають по одному-двум пагонам довжиною в 20-50 сантиметрів. Ці пагони стануть своєрідними плодовими плечима. На наступний рік на плодових плечах залишають по 3-4 сильних плодових гілки. Надалі щорічно плодові гілки поточного року підрізають, залишаючи на кожній по 1-4 пучки. Така сильна обрізка стимулює приріст молодих пагонів, на яких і утворюється урожай.

При формуванні куща годжі у вигляді деревця з другого року після посадки вирізують всі гілки крім однієї найдовшої і потужної. Її відразу підв’язують до високого кілка. Надалі продовжують вирізати всі зайві пагони, поки основне стебло не досягне висоти в 1,5 метра. Потім, як і в класичному варіанті обрізки, формують плодові плечі і гілки. Крім того, не забувайте вирізати слабкі, тонкі, сухі гілки, гілки, на яких не було ягід, нижні гілки (нижче, ніж 40 сантиметрів від землі). Взагалі, технологія обрізки годжі в чомусь схожа з обрізанням винограду.
Якщо Ви вирощуєте на дачі виноград, то нічого нового вигадувати не треба, сміливо дійте за звичною схемою.

Як виростити годжі (тібетський барбарис) на дачі

Годжі стійко переносить зниження температури до -15 °С, але при більш сильних морозах все-таки може вимерзти. Так що краще не ризикувати і вкривати кущі восени лапником, бадиллям або покривним матеріалом.

Тібетський барбарис відмінно розмножується вегетативно — відростками. Для цього в середині червня беруть молоду гілку, нахиляють до землі, укладають в невеликий пластиковий контейнер і прикопують в землю. При необхідності пагон поливають. До осені він дасть свої власні корені, а вже наступної весни його відокремлюють від материнського куща і пересаджують.

Наостанок хочеться зауважити, що при належному світловому режимі (з досвітання в зимовий час) ягода годжі може вирощуватися і давати плоди навіть в домашніх умовах, в мисці.

Як виростити ягоди годжі на дачі відео

На цьому наша стаття «Як виростити годжі на дачі» підійшла до кінця, сподіваємося, вона зможе допомогти Вам виростити годжі (тібетський барбарис) на дачі. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику унікальні поради садоводу. Бажаємо вам успіхів і великих врожаїв!

Читайте також:

 

Як виростити годжі в домашніх умовах