Як виростити петунію з насіння в домашніх умовах

Як сіяти петунії і коли - відео способу вирощування петунії


Відео: Як виростити петунію з насіння в домашніх умовах

 

Як виростити петунію з насіння в домашніх умовах

 

Більшість любителів квітів віддають перевагу петунії, так як вона досить гарна, до того ж не вибаглива, тобто її можна посадити в клумбі, або на дачі, і вона буде однаково цвісти. Але слід знати, як виростити петунію з насіння в домашніх умовах все одно необхідні певні вміння.

Види петунії:

Мало хто намагається зберегти петунію на зимовий період, отже, дану квітку вважають однорічкою. Петунії бувають:

  • Ампельні
  • Каскадні
  • Багатоквіткові
  • Крупноквіткові
  • Сурфінія.

Найчастіше зустрічаються саме крупноквіткові, з розміром квітів до дванадцяти сантиметрів, і багатоквіткові, з розміром квітки не більше п’яти сантиметрів.

Види петунії:

Крупноквіткова петунія найбільш популярна у квітникарів, так як має велику кількість найрізноманітніших форм та квітів.Також квітникарі виділяють і гібридні сорти даної квітки, найбільш популярні серед яких: Polaris, Storm, Ultra, Dream, Hit parade.

Петунія каскадна і ампельна: відмінності

Відмінності між сортами петуній: каскадні та ампельні

Основною відмінністю ампельних сортів від каскадних є властивість до зростання:

  • Каскадні сорти сильно розростаються, характеризуються довгими бічними пагонами. Їх вирощують у великих на терасах, балконах, альтанках, саджаючи в великі контейнери. Найпопулярніші сорти каскадних петуній: Silver, Rose, Cherry, Ramblin
  • Ампельні петунії (в основному гібриди) характеризуються довгими спадаючими пагонами що не сильно розростаються. Відповідно і висаджують їх в підвісні кашпо, на клумби.

Чи не виникне складнощів з покупкою насіння даної рослини, так як їх продають в будь-якому квітковому магазині. Зазвичай упаковка містить п’ять або десять насінин. Потрібно знати, що насіння цієї квітки досить невеликі. Також на упаковці рідко з’являється напис дражировані, це означає, що насіння не пустить коріння без води. Але якщо зберігали насіння в сухому і жаркому місці, то вода не допоможе.

Каскадні сорти петунії

Каскадні сорти петунії

Вирощування розсади петунії в домашніх умовах

Практично всі квітникарі стверджують, що даний вид квітів необхідно вирощувати в квартирі на підвіконні, якщо є така можливість.В якості ємкості можна застосувати п’ятилітрову пляшку для води, також можна і застосує ємкість, де зберігалося морозиво або ж печиво.

Не забувайте в ємкості зробити отвори для дренажу, потім необхідно викласти трисантиметровий шар дрібної гальки, ще підійде керамзит. Поверх першого шару необхідно посипати грунт, шаром не більше п’яти сантиметрів. До речі, склад грунту великої різниці не має, але якщо є в наявності готовий для розсади, то краще застосувати саме його.

 

 

Вирощування розсади петунії в домашніх умовах

Виготовлену теплицю потрібно ставити над ємкістю і рясно поливати розчином марганцівки, найкраще досить густою. При цьому не забувайте стежити, щоб волога текла з дренажних отворів, якщо це відбувається дуже повільно, то розмір отворів слід збільшити.

Після цього теплицю слід залишити на ніч в тому ж положенні, щоб стекла вся вода. Після цього потрібно почати сіяти насіння, розкладати його необхідно на однаковій відстані. Щоб пустити коріння квітки було легше, насіння слід притиснути до землі, але не дуже сильно. Засипати насіння не рекомендується, тому що петунія дуже любить світло. Далі за допомогою пульверизатора необхідно окропити насіння і накрити кришкою теплицю.

як виростити петунію з насіння

Догляд за петунією в домашніх умовах

Важливо підібрати правильне місце, де і розташується теплиця. Головне щоб на квіти не потрапляли прямі сонячні промені. Також важливо дотримати певну температуру в межах двадцяти одного градуса, до моменту, поки не з’являться сходи. Після цього температура повинна підтримуватися в межах сімнадцяти градусів.

Читайте також: Що посадити в тіні

Не забувайте провітрювати теплицю протягом п’ятнадцяти хвилин, найкраще робити це ввечері. Також варто стежити за станом грунту, тобто не давати йому пересихати.

Через два тижні необхідно з теплиці прибрати кришку, і в цей момент рекомендується підсипати до рослини прожарений в духовці крупний пісок, тільки його необхідно остудити перед добавкою. Робити це необхідно, щоб позбутися від зайвої вологи, захистити рослину від чорної ніжки.

Догляд за петунією в домашніх умовах

Пікірувати петунію необхідно в той момент, коли з’явиться два справжніх листочка.

Підживлення розсади петунії

Проводити підгодівлю рослини слід кожні десять днів. Найкраще в якості підгодівлі придбати рідке комплексне мінеральне добриво, яке повинно містити в собі не тільки основні елементи, такі як фосфор, азот і калій, а й додаткові мікроелементи.

Підживлення розсади петунії

Займатися розсаджуванням потрібно після того, як з’явиться три або чотири листка. Але перед розсадженням обов’язково, протягом декількох днів прибирайте кришку на деякий час, приблизно на пару годин. На четвертий день кришку можна прибрати назавжди. Для того щоб в травні петунія вже зацвіла, висіванням насіння потрібно займатися в лютому.

Пересадка петунії у відкритий грунт

Рослину найкраще пересаджувати в ящик, де вже приготовлений грунт з підгодівлею. Роблять це для того, щоб зберегти квітку взимку. Якщо рослина буде перебувати в сонячному місці, то цвісти вона буде до кінця року гарантовано. В останній зимовий місяць потрібно буде лише ґрунтовну обрізку.

Пересадка петунії у відкритий грунт

Як посіяти петунію на розсаду в туалетний папір

Для вирощування без грунту, потрібно знайти плівку, на шар якої викласти туалетний папір, зволожити його за допомогою пульверизатора, і потім розкласти насіння на відстані приблизно в три сантиметри. Далі насіння необхідно покрити ще одним шаром туалетного паперу, і знову зволожити.

Як посіяти петунію на розсаду в туалетний папір

Потім знову покрити плівкою і скрутити в рулон. Його потрібно помістити в банку, або ж склянку насінням вгору. Ємкість необхідно наповнити водою шаром не більше чотирьох сантиметрів. Для кращого росту рекомендують міняти воду через деякий час. У момент, коли насіння почне рости, його потрібно висадити в землю, і не забити пікірувати їх.

Також можна висаджувати насіння в торф’яні таблетки, дивіться фото нижче:

Петунія в торф'яних таблетках поетапно з фото

Петунія в торф’яних таблетках поетапно з фото

Відео: Догляд за петунією в домашніх умовах

Отже, Ви зрозуміли як виростити петунію з насіння в домашніх умовах. Головне — дотримуватися основних правил і не лінуватися. Сподіваємося, що наша стаття допоможе Вам довго насолоджуватися гарними, запашними квітками прекрасної петунії. Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво, і доглядайте за своїм садом правильно.

 

Як виростити петунію з насіння в домашніх умовах