Як виростити помідори на вікні? Практичні поради

Вирощування помідорів в домашніх умовах на підвіконні


Як виростити помідори на вікні? Вирощування томатів на підвіконні

 

Як виростити помідори на вікні? Практичні поради

 

Не кожен може похвалитися наявністю дачної ділянки або городу, але це зовсім не привід опускати руки. Є чудова альтернатива відкритого грунту — підвіконня. Сьогодні практикується вирощування різних овочів, зелені і фруктів, деякі з яких не завжди виростають на дачі. У цій статті ми поговоримо про помідори на вікні, вирощування яких не вимагає особливих зусиль, багато часу і турбот. З цим зможе справитися навіть початківець дачник.

Як виростити помідори на вікні

Вирощування помідорів на вікні

Отже, Ви вирішили вирощувати помідори на підвіконні. Чому це гарна ідея?

По-перше, так Ви зможете насолоджуватися улюбленим овочем в будь-який час року, незалежно від того, яка погода стоїть на вулиці.

По-друге, це стає справжнім захопленням, яке може поступово перерости в щось більше. Звичайно, якщо Ви є дачником зі стажем, виростити помідори на вікні для Вас — легке і зрозуміле завдання. Але як бути з тими, хто ніколи не займався таким видом діяльності? Таким буде цікаво дізнатися самі ефективніше поради від справжніх фахівців.

Вирощування помідорів на вікні

Для початку варто відзначити, що велику роль в отриманні багатого врожаю відіграє якість посадкового матеріалу. Саме від нього найчастіше залежить результат посадки. Які сорти рекомендується використовувати? Найчастіше віддають перевагу невеликим чагарникам, які дають невеликі, соковиті, солодкі плоди. Великою популярністю користуються сорти «Дубок», «Флорида», «Білий налив», «Карлсон» і т.д.

як вирощувати помідори на вікні

Коли сіяти насіння на розсаду? Це питання необхідно уважно зважити. Коли Ви хочете отримати урожай? Якщо взимку, то сіяти насіння можна починати вже на початку осені або навіть в кінці літа. Якщо навесні, то розсада повинна бути вже готова до початку грудня.

 

 

Коли сіяти насіння помідор на розсаду?

Отже, основні правила вирощування помідор на підвіконні полягають в виконання наступних рекомендацій:

Отримання якісної розсади. Для цього необхідно приготувати відповідну тару — пластикові стаканчики або невеликі ємкості — заповнити їх родючим ґрунтом і залити окропом. Це робиться для того, щоб знищити можливі інфекції і вбити небезпечних шкідників. Тепер в землю садять насіння. Не варто їх заглиблювати на велику глибину, оскільки так молодому паростку буде складніше вибратися назовні. Після посадки насіння, ємкості накриваються поліетиленовою плівкою і ставляться в темне, тепле місце до повного дозрівання.

Читайте також: Вирощування помідорів у теплиці

Вибір підходящих ємкостей. Як тільки розсада досягне 10 см, її пора пересаджувати в більш зручний, об’ємний горщик. Для цього можна скористатися покупними горщиком або ж зробити контейнер своїми руками. Рекомендується віддавати перевагу циліндричній формі виробу, а не квадратної або прямокутної. В такому випадку коренева система не відчуває дискомфорту і краще розвивається.

основні правила вирощування помідор на підвіконні

Вибір місця. На яке підвіконня поставити ємність з розсадою? Відмінний варіант — південний. Однак слід остерігатися прямого попадання сонячних променів, які можуть залишити опіки на листочках рослини. Краще не ставити рослину на північну або західну сторону, оскільки там і зовсім не буде нічого рости.

Читайте також: Добриво для помідорів

Освітлення. Як відомо, томати дуже позитивно реагують на велику кількість сонячного світла. Тоді врожай виходить солодким, соковитим і поживним. Але що робити, якщо в будинку немає можливості забезпечити таку велику кількість сонячних променів? У такому випадку можна скористатися додатковим освітленням — спеціальними лампами червоного або синього кольору.

Вирощування помідорів в домашніх умовах на підвіконні

Ці рекомендації допоможуть Вам створити відповідні умови для зростання помідор. Важливий момент — пересадка розсади на постійне місце. В процес важливо не завдати шкоди кореневій системі рослини, оскільки саме так найчастіше губляться тільки-но зародившіся саджанці.

Догляд за помідорами на вікні — що не забути?

Догляд за помідорами на вікні - що не забути?

Як же доглядати за помідорами на підвіконні? Чи існують якісь певні правила і вимоги? Ні. Доглядати за рослиною потрібно так само, як і у відритому ґрунті:

  • Регулярно поливати.
  • Пасинкувати.
  • Вносити мінеральні або органічні добрива.
  • Боротися зі шкідниками та хворобами.
  • Прив’язувати до потужної опори.

Відео: Вирощуємо помідори на підвіконні — Все буде добре

Отже, помідори на вікні, вирощування яких під силу навіть недосвідченим городникам, — це захоплююче і продуктивне заняття. Сподіваємося, що у Вас вийти нагодувати своїх рідних і близьких солодкими, соковитими і ароматними томатами.

 

Як виростити помідори на вікні? Практичні поради