Як виростити хорошу розсаду перцю в домашніх умовах?

Коли висаджувати розсаду перцю у відкритий грунт


Відео: Як швидко виростити розсаду перцю в домашніх умовах?

 

Як виростити хорошу розсаду перцю в домашніх умовах?

 

Салатний перець особливо відомий високим вмістом вітаміну С. Безліч салатів і зимових заготовок не обходяться без цього овоча. Особливо цінний перець, вирощений на грядках власної дачної ділянки із домашньої розсади. Розглянемо основні правила, за якими вирощується розсада перцю в домашніх умовах.

Правила вирощування перцю в домашніх умовах

Коли сіяти насіння на розсаду? Зазвичай розсаду висаджують у відкритий грунт через 60-80 днів після появи сходів. Роблять це, коли земля добре прогріється, а заморозки повністю відступлять — найчастіше в травні. Так, вирахувати час посадки зовсім не складно — це зазвичай кінець лютого або початок березня.

Читайте також: Підготовка насіння перцю до сівби на розсаду

Як підготувати насіння до посадки? Перш за все необхідно відібрати тільки здорове на вигляд насіння. Далі проводять дезінфікуючу обробку. Для цього насіння поміщають в тканинний мішечок і опускають в розчин препарату Фітоспорін, Вітарос або Маким, здійснюючи дії відповідно до інструкції. Як альтернативу можна використовувати міцний настій марганцівки, а замочування проводити протягом 30 хвилин. Після цього виробляють пророщування насіння, для чого його поміщають між шарами мокрої х / б тканини. При температурі + 25 С насіння проклюнутся через 10-14 днів.

Як правильно вирощувати розсаду перцю

Насіння перцюперед посадкою потрібно проростити

Як підготувати субстрат в домашніх умовах? Щоб виростити міцну розсаду перцю, важливо щоб субстрат для вирощування був знезаражений, добрив, легкий і некислий. Можна використовувати спеціальний грунт для розсади, який легко знайти в продажу. При бажанні, приготуйте таку суміш: перегній + дернова земля / торф + пісок (3/3/1).

 

 

Як відбувається посів? Насіння опускають в землю на глибину 1 см, дотримуючись дистанції між ними в 1,5-2 см. Гарненько полив субстрат, ємкість накривають поліетиленовою плівкою. Важливо, щоб до прокльовування паростків підтримувалася температура 25oС.

Який догляд потрібен молодим сіянцям? Паростки що тільки проклюнулися поливають теплою водою, стежачи, щоб волога не застоювалася. Температуру повітря підтримують на рівні 15-17oС. Ємність необхідно розташувати біля самого світлого вікна, періодично повертаючи, щоб розсада не викривлялася. Бажано забезпечити додаткове штучне освітлення.

Як в домашніх умовах виростити розсаду перцю.

Молодий розсаді перцю потрібно багато світла

Як проводиться пікіровка розсади перцю? Кращий період для пікіровки розсади перцю в домашніх умовах настає при появі перших двох листочків. При пересадці в окремі ємкості сіянці заглиблюються в землю на півсантиметра. При першій пікіровки не варто брати контейнери, обсяг яких більше 150-200 мл. Під час другої пікіровки, здійснюваної незадовго до висадки у відкритий грунт, підбирають ємкості побільше.

Коли і як робити підгодівлю? Щоб розсада перцю, вирощена в домашніх умовах, була міцною і здоровою, не варто забувати про підгодівлю. Її слід проводити два рази: через два тижні після першої пікіровки і через два тижні після першого підживлення. Найзручніше в домашніх умовах використовувати мінеральні добрива типу Здоровань, Растворин, Агрікола.

Коли сіяти перець, вирощування, догляд.

Вирощуючи розсаду перцю не забувайте про підгодівлю

Як загартувати розсаду перцю в домашніх умовах? Коли до пересадки у відкритий грунт залишиться близько двох тижнів, можна приступати до загартовування. Для цього ємкості з розсадою перцю виносять на балкон. У перший день час «прогулянки» має бути не більше години. Далі інтервал збільшують. Дуже важливо уникати потрапляння прямих променів сонця.

Читайте також: Як садити перець на розсаду в 2021 році

Коли висаджувати розсаду перцю у відкритий грунт? Висадку зазвичай здійснюють в кінці весни. Головне, щоб дотримувалися дві умови: середньодобова температура повітря дорівнює 15-17 С, а на рослинах з’явилися перші бутони. Лунки розташовують на родючій і легкої землі на відстані 0,5 м один від одного. На дно насипають жменю мінерального добрива.

Що потрібно знати при вирощуванні розсади перцю.

Висадку розсади перця у відкритий грунт проводять в кінці весни

Тепер Ви знаєте основні правила, за якими вирощується розсада перцю в домашніх умовах. Наведені вище рекомендацій, і у Вас все вийде!

Відео: Причини захворювань і загибелі розсади перцю

На цьому все, наша стаття підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Як виростити хорошу розсаду перцю в домашніх умовах?