Як виростити тютюн в домашніх умовах

Як виростити курильний тютюн з насіння і розсади на дачі


Як виростити тютюн. Як виростити курильний тютюн, як сушити і визначити чи дозрів

 

Як виростити тютюн в домашніх умовах

 

Як виростити курильний тютюн на дачі

Чи не хочете спробувати виростити у себе справжній курильний тютюн? Курильні гідності заготовленого тютюну в чомусь залежать від його ботанічного сорту, погодних умов в період росту, агротехніки, а також від технології збирання та сушіння. Агротехніка вирощування тютюну мало чим відрізняється від вирощування томатів, тому поговоримо про особливості збирання та сушіння тютюнового листя. Збирання тютюну проводять у другій половині серпня, починаючи з виломки листя ярусами. Спочатку зриваємо нижню пару, потім ще 3-4 таких виломки.

Як визначити чи дозрів тютюн

Технічна зрілість тютюну визначається за зовнішніми ознаками: листя середніх і верхніх ярусів починають покриватися смолистим нальотом, тканина листа стає крихкою і ламкою; зелене їх забарвлення світлішає, з’являється легка жовтизна; на листках виникають білясті здуття за типом плям; поверхня листа набуває хвилястість; краї і верхівка листа злегка відгинаються і світлішають. При спробі виламування листа черешок його легко, з хрустким звуком, відділяється від стебла.

 

 

Як сушити тютюн  в домашніх умовах

Перед сушінням листя необхідно обов’язково піддати томлінню, що додасть тютюну властивий даному сорту аромат. Можна зробити це таким чином. Розстелити на підлозі свіжовисушену солому або очерет. Листя тютюну нанизати на шнури і укласти їх на підстилку з соломи. Коли стопка листя досягне висоти 35-40 см, накрити її зверху чистою тканиною, а на неї укласти груз вагою близько 10 кг. Через 3-4 дні після того, як основна маса листя пожовтіє, шнур з листям слід закріпити на горищі для досушування, яке триває протягом усього вересня. Після закінчення сушіння залишається лише подрібнити листя, додати в отриману махорку трохи товчених стебел тютюну та сухої трави білого буркуну лікарського.

Вирощування табаку, посадка розсади відео

На цьому все, наша стаття «Як виростити тютюн» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні Вашого тютюну. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

Читайте також:

 

Як виростити тютюн в домашніх умовах