Як виростити виноград з живців в домашніх умовах

Вирощення живців винограду в домашніх умовах


Як виростити живці винограду в домашніх умовах

 

Як виростити виноград з живців в домашніх умовах

 

Не так давно люди, що живуть в певних містах України, не могли вирощувати виноград, так як він не приживався в регіоні. Але тепер з’явилися сорти винограду, стійкі до низьких температур. Однак такий сорт не завжди доступний, у такому разі виходом із ситуації послужить держак, які з часом, при належному догляді стане повноцінною лозою, яка, в свою чергу принесе плоди.

Правила підготовки та зберігання живців винограду

Кращим періодом для підготовки винограду прийнято вважати початок осені. Держак краще вибирати з винограду, який добре прижився у вашому регіоні.

Держак необхідно відокремлювати з лози, яка вже вицвіла, це ви визначите по характерному кольором. Довжина держака, в середньому, повинна становити тридцять сантиметрів, товщина приблизно один сантиметр, він не повинен мати жодних ушкоджень і бути рівним.

Як виростити живці винограду

До обробки рекомендується відразу ж після зрізування. Обробка включає в себе:

  • Витримку у воді на один день.
  • Витримку в розчині марганцівки протягом півгодини.
  • Сушка за допомогою паперових серветок.
  • Щільна обгортка в плівку, обв’язка.
  • Упаковка із зазначенням назви сорту і дати.

Після обробки даний матеріал необхідно зберігати на протязі всієї зими в температурі від одного до п’яти градусів вище нуля. Для зберігання підходять такі місця, як дачний льох, холодильник або лоджія. Не забувайте один раз на тридцять днів проводити перевірку. Якщо Ви помітили, що в процесі зберігання живці сохнуть, необхідно знову поставити їх у воду на той самий строк і висушити. У разі появи цвілі, місце обробляється марганцевим розчином.

Крім даних місць зберігання можна використовувати і землю, потрібно тільки помістити живці в землю на глибину не більше сорока сантиметрів. Починати вирощування найкраще в той час, коли температура досягає більше нуля градусів за Цельсієм і росте.

 

 

Правила підготовки та зберігання живців винограду

Пророщення живців винограду в домашніх умовах

На початку березня живці необхідно помістити в тепле місце і:

  • Продезінфікувати в марганцівці.
  • Ретельно промити водою.
  • Обрізати нижній кінець на один, два сантиметри.
  • Косим зрізом видалити невелику верхню частину черешка.Помістити в розчин стимулятора на сорок 8 годин.

Як стимулятор можете використовувати мед, гумат або сік алое, де на одну столову ложку стимулятора має припадати десять літрів води. Також держак потрібно обробити спеціальним парафіном або ж садовим варом. Для того щоб утворилися корінці, потрібно зробити парочку борозни, і посипати їх гетероукасіном. Це посприяє швидкому розростанню та пророщенню живців винограду в домашніх умовах.

Читайте також: Обрізка винограду

Щоб не рослина не загинула від нестачі поживних речовин, застосовують пророщення, при цьому верхівка держака, обтягнута плівкою, знаходиться в прохолоді, а нижня частина, обгорнуту в марлю, змочену теплою водою — в теплі. Далі держак необхідно помістить в коробку, знизу помістити пляшку з теплою водою, а зверху пляшку із замороженою водою.

Необхідно підтримувати температуру в нижній частині черешка в межах двадцяти шести градусів, робити це необхідно просто міняючи пляшки з теплою водою. Через три доби проведіть огляд черешка, і видаліть кільцевої наплив, якщо такий є.

Пророщення живців винограду в домашніх умовах

Прискорення росту. Радковський

Для того щоб виноград зростав значно швидше, прийнято використовувати снігову, дощову, талу і кип’ячену воду, якої необхідно заповнити кілька сантиметрів звичайної банки. Потім необхідно в дану ємкість опустити не більше десяти живців. Щоб витрачалося якомога менше вологи, на ємкість надягають пінку.

Даний метод дозволяє прискорити зростання, проте є деякі нюанси, наприклад, можуть вирости пробіги один за іншим, притому, що коренів ще не видно, в даному випадку потрібно видалити сильний пробіг, щоб залишилося достатньо вологи для появи коренів. Коли це сталося, перемістіть живці в ґрунт, і постарайтеся їх не пошкодити.

Прискорення зростання. Пузенко

Насамперед необхідно взяти і змочити теплою водою, яку-небудь тканину, і загорнути в неї живці один за іншим. Потрібно врахувати, що верхівки не повинні обертатися тканиною.

Тканина необхідно загорнути в плівку, і відкласти на деякий час на шафу верхівками до вікна. Через приблизно двадцять днів з’являться корені, після чого живці необхідно посадити в землю.

Також можливе вирощування живців в наповнювачі

Для цього необхідні тирса, яку попередньо змочили окропом, остудили, і видалили зайву вологу. Далі тирсу пересипають невеликим шаром в горщик, і пучками догори встановлюють живці. Але необхідно насипати ще один не великий шар тирси, а ємкість обернути плівкою. Кожні чотири дні необхідно підживлювати тирсу водою.

Вирощення живців винограду в домашніх умовах

Через приблизно чотирнадцять днів, на черешках з’являться корені. Коли це станеться, пересаджуйте їх в ґрунт. В якості ґрунту підходить суміш з землі, зрілого перегною, і піску. На початку літа можна садити живці на постійне місце.

Відео: Пророщення живців винограду в домашніх умовах

На цьому все, сподіваємося, що сьогоднішня стаття була Вам корисна. Залишайтеся з нашим сайтом «Садівництво та Сільське господарство» і не знатимете проблем у вашому саді та городі, а читаючи нашу рубрику про виноградарство Ви будете в курсі всіх новинок по догляду за вашим улюбленим виноградом.

 

Як виростити виноград з живців в домашніх умовах