Як вибрати культиватор — огляд найкращих моделей з фото

Який вибрати культиватор для дачі


Як вибрати культиватор для дачі Культиватори, як вибрати культиватор, техніка, культиватор для дачі, культиватор ручний

 

Як вибрати культиватор - огляд найкращих моделей з фото

 

Як вибрати культиватор для дачі — детальна інструкція

Однією з найскладніших робіт, пов’язаних із землею, є її обробка, а саме оранка і супутні операції.

Роботи пов’язані з обробкою ґрунту на ділянках вимагають чимало часу і сил. Одним із способів полегшити собі життя і заощадити час — придбати дуже важливу техніку, а саме — мотокультиватор.

Насамперед необхідно визначитися з наступними моментами:

 • для обробки якого виду ґрунту потрібна техніка;
 • для якої площі необхідний культиватор;
 • якими додатковими функціями він повинен бути оснащений (розрівнювання, боронування та інше);
 • яку суму ви готові витратити на даний апарат.

Тільки після цього слід приступати до вибору конкретної моделі культиваторів. Техніка ділиться на чотири класи:

 • надлегкий;
 • легкий;
 • середній;
 • важкий.

Який вибрати культиватор для дачі?

Мабуть кожен фермер, чи садівник задавався таким питанням, а як вибрати культиватор? Якщо Ви купуєте техніку для себе, то необхідно обов’язково упевнитися, що вона Вам підходить. Слід взятися за рукоятку управління: вона повинна зручно лежати в долоні, щоб не натирати її.

Зверніть увагу на матеріал, з якого зроблена рукоятка. Поверхня повинна бути жорсткою щоб уникнути ковзання при наявності вологи.

Який вибрати культиватор для дачі?

Легкий культиватор має невелику вагу, тому кожна жінка зможе обійтися з ним без допомоги чоловіка.

Необхідно переконатися в легкодоступності елементів управління. Не слід купувати апарат, незручний в експлуатації.

Запуск повинен здійснюватися легко, без проблем. Наприклад, культиватори від компанії Yamaha не тільки володіють великою потужністю, але і вкрай прості в експлуатації і запуску.

Двигун приводиться в дію за допомогою кікстартера. Великих зусиль докладати не потрібно: достатньо просто різко потягнути пусковий трос на себе.

Також багато моделей оснащуються спеціальними захисними дисками, розташованими на краях валу, на якому обертаються фрези.

Дані диски необхідні для кращого захисту культурних рослин від пошкоджень оснащенням мотоблока, коли оранка здійснюється на вже частково обробленому і засадженому рослинами дачній ділянці.

Диски присутні на багатьох культиваторах таких фірм, як:

 • Huter;
 • Pubert;
 • Husqvarna;
 • Patriot.

Всі перераховані вище виробники відмінно зарекомендували себе. Вони постачають свою продукцію на ринок нашої країни досить тривалий час.

Придбати запасні частини для них не становить великої праці.

Знайти центри гарантійного та післягарантійного обслуговування так само просто. Крім того, хороші відгуки має продукція від вітчизняних виробників. Наприклад, «Кріт» або «Цілина».

Легкі культиватори для роботи на дачі

Варто зупинитися на даному класі дачної техніки, якщо Ви володієте невеликим садом, дачею. То вам стане у пригоді легкий культиватор. Вага такого апарата становить не більше 15 кг, що дозволяє без труднощів переміщати його по ділянці. Також його дуже просто транспортувати і зберігати.Двигуни в подібних пристроях зазвичай не дуже потужні (приблизно 1,5 л. с.), Але цього вистачає для того, щоб швидко обробити ділянку площею до шести соток.

Якщо Ваш город саме таких розмірів, то беріть надлегкий культиватор, не роздумуючи, адже його буде більш ніж достатньо. Цей різновид техніки може оснащуватися як електричним двигуном, так і бензиновим.

Особливо добре себе показує техніка з двигунами від компанії Honda і Briggs & Stratton. Апарат має невеликі розміри.

Розглянутий клас апаратів має як свої переваги, так і недоліки.

До переваг можна віднести наступні якості:

 • мала вага і компактні розміри;
 • скромна витрата палива;
 • невелику ширину обробки.

 

 

Недоліки також присутні, наприклад:

 • мала потужність;
 • короткі фрези;
 • неможливість встановити додаткове обладнання для обробки грунту.

Невелику ширину обробки можна віднести, як до переваг так і до недоліків.

Якщо Ви власник саду, густо засадженого деревами або заставленого близько побудованими один до одного підсобними приміщеннями, то даний тип техніки для Вас! Він легко зможе обробити землю навіть у самих вузьких і важкодоступних місцях.

Електричний культиватор

Найголовнішою проблемою у використанні електричного культиватора є провід, який постійно плутається. Тому потрібно особливо стежити за тим щоб він не потрапив під фрезу, а також, щоб не висмикнувся з розетки.

Якщо потрібна наявність додаткового навісного обладнання або чогось подібного, то від придбання даного виду техніки варто утриматися, оскільки вона не пристосована для цього.

Не варто застосовувати подібні апарати в тих місцях, де грунт надмірно твердий і непіддатливий (глинистий або кам’янистий).

Легкі культиватори все одно не зможуть впоратися з даним видом роботи, при цьому вони можуть вийти з ладу.
Якщо Ви власник скромної дачі, де площа, якій необхідна обробка, складає всього кілька соток, грунт м’який, не кам’янистий, то легкі культиватори саме те, що вам потрібно.

Легкі мотокультиватори відео

Культиватори середньої потужності

Відрізнити культиватори середньої потужності від інших можна за наступними параметрами:

 • за один підхід обробляється приблизно десять соток землі;
 • компактність (щодо більш габаритних моделей);
 • використовуваний двигун — бензиновий, найчастіше двотактний (іноді буває чотиритактний);
 • вага пристроїв даного класу починається від 15 кг.

Купувати культиватор такого типу слід, якщо Вам необхідно обробляти площі розміром від семи до п’ятнадцяти соток.

Найкраще з цим завданням справляється техніка, в яку встановлюється чотиритактний двигун.

Він кілька могутніше двотактного і як наслідок, продуктивніше, а також створює менше шуму, вібрації.
При виборі культиватора середньої потужності намагайтеся орієнтуватися на ту модель, яка володіє невеликою вібрацією і зручними, ергономічними ручками.

Хоча більш потужний культиватор середньої потужності коштує трохи дорожче від легкого культиватора, покупка такої техніки повністю обґрунтована.

Особливо якщо Ви намагаєтеся економити свій час і Вам необхідно орати обсяг ґрунту в межах десяти — двадцяти соток.

Культиватори середньої потужності для дач

Культиватори середньої потужності найкраще підходять для дачних ділянок розміром до 15 соток.

Також існують культиватори середньої потужності, які оснащуються електродвигуном. Такий тип агрегату має безліч переваг перед бензиновим:

 1. екологічність;
 2. простота запуску;
 3. відсутність необхідності в приготуванні паливної суміші.

До недоліків можна віднести необхідність постійного підключення до мережі живлення за допомогою перенесення агрегату. Наявність подовжувача особливо незручно: він може заважати роботі, плутатися під ногами.

Ширина смуги оброблення ґрунту трохи більше, ніж у легкого культиватора.
Культиватор середньої потужності так само просто поміщається в місця, де важко маневрувати: між близько посадженими деревами або побудованими поруч підсобними приміщеннями.

Відмінним вибором для дачі стане культиватор, що продається під маркою ELITECH, модель КБ 4. Аналогічні моделі є у всіх іменитих виробників садової техніки.

Потужні культиватори для роботи на городі

Якщо Ви володієте дачею більше 15 соток, то Вам необхідно придбати потужні культиватори.
Так як покупка більш важкого і потужного апарату буде не обгрунтована, а менш продуктивного — марна, адже з його допомогою важко виконувати необхідний обсяг роботи.

Крім більшої потужності, дані культиватори володіють іншими приємними опціями, які зроблять обробку ґрунту на дачі справою лекгою та простою.

Найчастіше присутня задня швидкість, завдяки якій робота розглянутої техніки та її транспортування не викликають ніяких труднощів.

Зазвичай є кілька швидкостей, які перемикаються спеціальними органами управління. Вони розташовуються на кермі.

Даний вид культиваторів легко впорається навіть з надзвичайно проблемним грунтом, який обробляється вперше або надмірно твердий (глинісний, цілинний, кам’янистий).

Вага потужних культиваторів від 35 до 65 кг. Тому при роботі вони не вимагають до себе будь-яких зусиль з боку людини: фрези врізаються в грунт під власною вагою культиватора.

Потужні культиватори

Потужні культиватори найкраще перекопують землю.

Наприклад, Huter GMC 7.0 — потужний культиватор, який можна віднести до потужніх культиваторів. Він легко впорається з твердим кам’янистим ґрунтом, швидко і якісно обробить дачу великої площі.

Потужні культиватори передбачають додаткову установку всілякого навісного обладнання — для розрівнювання і боронування ґрунту, а також інших цілей.

Культиватор MTD, модель T 380, важить всього 50 кг, потужність його становить 3,1 л. с. Він володіє великою кількістю переваг, але найважливішою його перевагою є те, що він поставляється в комплекті з набором навісного обладнання.

Важкий класс культиваторів — огляд та відгуки

Цей різновид розглянутих апаратів відноситься до професійної техніки і найчастіше застосовується для обробки великих площ у фермерських господарствах.

Купівля такої техніки для невеликої дачі не обґрунтована, оскільки в звичайних селищах ділянки рідко досягають розмірів більше 20 соток, на які розрахований даний культиватор.

Але якщо Ви щасливий володар саме такої земельної ділянки, то вам обов’язково знадобиться така техніка. Без неї обійтися буде досить проблематично.

При виборі культиватора для дачі найважливіше — це:

 • комфорт роботи;
 • надійність;
 • відповідність продуктивності культиватора та обсягом робіт.

Мотокультиватори для важкої роботи відео

Обслуговування та зберігання культиватора

Обслуговування, головним чином, полягає в підтримці працездатності двигуна та ін. Рухомих частин культиватора. Для змащення двигуна використовуйте тільки якісні масла і бензин з тим октановим числом, яке рекомендується виробником — не економте на цьому. В іншому випадку ремонт Вам обійдеться дорожче, а термін служби культиватора зменшиться. Перевіряйте регулярно повітряний фільтр і очищайте його від бруду.

Купити культиватор — одне, а доглядати за ним і правильно використовувати — це інше. Деякі скаржаться, що культиватор швидко зламався, а хтось намилуватися його роботою не може. Чому? Правильне техобслуговування і зберігання культиватора — ось запорука успіху і довговічності його роботи. І не потрібно «переводити стрілки» на виробника.

Перш завсе задайте собі питання: «А чи правильно відбувається експлуатація культиватора і в яких умовах?» Дійсно, бувають технологічні та виробничі відхилення, які тягнуть за собою поломку культиватора, але все це в меншості у порівнянні з обслуговуванням.
Зберігати культиватор необхідно в теплому і сухому місці. Зазвичай культиватори бувають розбірними, і по частинах Ви зможете зберігати його в приміщенні. Перед довгим зберіганням культиватора і для запобігання корозії протріть всі металеві вироби ганчіркою, злегка змочивши її в маслі.

Як вибрати культиватори відео

На цьому все, наша стаття  «Як вибрати культиватор для дачі» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у обранні садової техніки для Вашого саду та городу. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту «Садова техніка» де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про правильний вибір того чи іншого садового інвентарю у догляді за Вашим садом та городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Як вибрати культиватор - огляд найкращих моделей з фото