Як укрити молодий кущ винограду на зиму і вберегти від морозів

Укриття винограду на зиму і вбереження від морозів


Виноградарство, укриття винограду взимку, підгортання винограду, напів укриття винограду, повне укриття винограду Виноградарство, укриття винограду взимку, підгортання винограду, напів укриття винограду, повне укриття винограду

 

Як укрити молодий кущ винограду на зиму і вберегти від морозів

 

Вирощувати виноград в середній смузі, заняття не надто то просте. Будь-які заморозки можуть знищити ваші труди, тому як говориться в народній приказці «На Бога надійся, а сам не зівай» Краще перестрахуватися і захистити свої саджанці Від непередбачуваних обставин. Про це і піде мова в нашій статті далі

Вкривати потрібно лише молоді кущі і сорти, які погано переносять холод.

Вкривати виноград можна трьома способами: зробити підгортання, зробити часткове накриття або ж повністю вкрити. Все залежить від зовнішніх умов і сорту винограду. Але давайте про все по порядку:

Підгортання винограду перед зимою

Як правило, такий вид захисту здійснюють для молодих рослини перволіток. Підгортання не роблять для дорослих рослини (виняток південні регіони). Укрити потрібно нижню частину пагонів і місце спайки. Для цього виноград просто обносять земляним валом висотою до 20-30 см. Перед цією процедурою потрібно попередньо обробити рослини засобами проти паразитів і хвороб.

 

 

Не забудьте гарненько полити землю перед початком процедур, зайвою волога не буде, а у випадку морозів, допоможе зігріти ваші кущики.

yak-ykrutu-kysch-vunogrady-na-zumyЧасткове укриття винограду восени

У випадки такого укриття, землею підгортають лише невелику частину крони, яка знаходиться біля землі, решту вкривають підручними засобами, тут може стати в нагоді і солома і тканина, все це скріплюють і загортають рослини шаром до 3 см. Але такий спосіб не захистить від сильних морозів.

Повне укриття винограду на зиму

Такий спосіб покликаний, щоб максимально захистити ваші виноградники, але тут доведеться застосувати більше зусиль, ніж в перших двох варіантах. Першим що потрібно зробити, це вручну (або ж дочекатися природного опадання листя) звільнити кущі від листя. Потім потрібно обрізати кущі і зробити їх якомога більш компактними, зв’яжіть пагони в пучки і притисніть їх до землі. Потім приступайте безпосередньо до самого укриття, тут в справу підуть старі непотрібні речі, пледи або навіть ковдри, після того як Ви все вкриєте (потрібно бути обережним, стежити щоб укриття не стосувалося пагонів) зверху все це потрібно буде обнести плівкою.

Читайте також: Як зберігати виноград на зиму

Всю цю конструкцію притискають до землі і огинають металевими прутами, роблячи своєрідну теплицю. Внизу конструкцію присипають землею від 10 до 30 см. Все залежить від ваших кліматичних особливостей, ніж холодів, тим товщій шар землі повинен бути. Час від часу таку конструкцію потрібно буде провітрювати.

Якщо Ви не вкрили кущі, а морози сильні можна поступити наступним чином, просто пригнути виноград до землі закріпити скобами і засипати шаром ґрунту.

Якщо Ви хочете захистити свої виноградники від морозів, не полінуйтеся і зробіть укриття, яким воно буде, залежить тільки від Вас, а навесні ваша праця буде винагороджена. Тому що ваші кущі будуть здоровими і потужними і Вам не доведеться пересаджувати його заново. На цьому все, сподіваємося, наші поради «Як укрити молодий кущ винограду на зиму» зможуть бути корисними для Вас, до нових зустрічей!

Відео: Укриття винограду на зимовий період

 

Як укрити молодий кущ винограду на зиму і вберегти від морозів