Як зберігати яблука на зиму в домашніх умовах свіжими всю зиму

Зберігання яблук взимку: як правильно підготувати і зберігати


як зберегти яблука

 

Як зберігати яблука на зиму в домашніх умовах свіжими всю зиму

 

Ми відчуваємо велику радість, коли урожай яблук вдається на славу. Після того, як яблуками наїдаєшся, то з’являються думки про те, як же їх зберегти до наступного року? Відзначимо, що якщо знати деякі правила як зберегти яблука взимку, то все повинно вийти. Дачники вже давно зрозуміли, що потрібно зробити, щоб яблука зберігалися всю зиму, при цьому не псувалися.

Але насправді підготувати яблука на зимове зберігання — завдання не з легких. Може здатися, що досить скласти фрукти в ящик і опустити в підвал. Але це не так. Потрібно знати деякі секрети, які дозволять фруктам зберегтися довго.

Як зберігати яблука на зиму в домашніх умовах

Кращі сорти для того, щоб зберегти яблука взимку

Перш за все, потрібно знати, який сорт відправляти на зберігання. Відзначимо, що не всі сорти годяться для зберігання взимку. Сорти Витязь, Богатир, Обраниця — це одні з кращих сортів яблук для зберігання взимку. Потім, потрібно правильно збирати врожай з дерев. Знадобиться знімна палиця, яка дозволить акуратно зняти фрукти з дерева. Збирається урожай тільки в суху погоду.

Плодоніжку не варто знімати. Для того щоб яблука пролежали довше, їх потрібно акуратно складати, а не кидати.

 

 

Кращі сорти для того, щоб зберегти яблука взимку

Часто садівники знімають яблука, і в той же день кладуть їх в ящики, а потім опускають в підвал. Це не правильно. Перш за все, потрібно потримати яблука в прохолодному приміщенні приблизно два тижні. За цей час можливі дефекти виявляться. Так ви зможете прибрати зіпсовані фрукти. Далі ми відбираємо тільки ті яблука, які механічно не пошкоджені. Якщо зберігатися будуть різні сорти, то їх теж відокремлюємо. Ні в якому разі не потрібно мити блоки.

Способи зберігання яблук на зиму

Всього ж існує кілька варіантів укладання яблук на зберігання. Ви вибираєте той варіант, який буде зручним. Так, яблука кладуться плодоніжками догори. Щоб було зручно контролювати зберігання, потрібно укладати фрукти тільки в два ряди. Але можна покласти і більше яблук в тару. Однак такий спосіб не є надійний: пропаде одне яблуко — почнеться гниття сусідніх плодів.

Способи зберігання яблук

Якщо сорт відмінний, яблука в ідеальному стані, то можна кожне яблуко загорнути в папір. Дуже часто яблука взимку зберігають у сухому і чистому піску. Однак плоди не повинні торкатися один одного.

Читайте також: Зберігання яблук

Можна зберігати яблука в поліетиленових мішках. Для цього яблука закладаються в мішки по 4 кілограми, потім в мішках робляться надрізи, щоб була вентиляція повітря. Зберігання фруктів виконується при температурі -1 …. + 1 градус.

Якщо у вас немає підвалу, то можна зберегти яблука в землі. В землі робиться яма глибиною до півметра. Яблука складаються в мішки з поліетилену, яма закопується. Для того щоб миші не зашкодили урожай, потрібно накрити мішки гілками ялівцю.

Зберігання яблук взимку: як правильно підготувати і зберігати

Оптимальна температура для того щоб зберегти яблука взимку — не вище чотирьох градусів тепла і не нижче 1 градуса морозу — при вологості в 90 відсотків.

Корисне відео: Способи зберігання яблук в домашніх умовах

Читайте наш сайт Сільське господарство та садівництво і Ваша дача буде найкраща!

 

Як зберігати яблука на зиму в домашніх умовах свіжими всю зиму