Як зберігати часник на зиму в домашніх умовах щоб він не висихав та не проростав

Прибирання і зберігання часнику взимку


Як зберігати часник на зиму в домашніх умовах відео Часник, озимий часник, ярий часник, зберігання часнику на зиму, як зберігати часник в квартирі, зберігання часнику в домашніх умовах, як правильно зберігати часник, як плести коси з цибулі.

 

Як зберігати часник на зиму в домашніх умовах щоб він не висихав та не проростав

 

Без часнику наші предки не могли обходитися, особливо взимку, він використовувався як спеція, а головним чином як ліки від простудних захворювань. Зараз часник не так життєво необхідний, як раніше, але все, ж залишається дуже популярним овочем, та й в якості профілактики застуди часник все ще дуже популярний і може дати фору багатьом новомодним лікам. Та й вітаміни в часнику присутні у величезних кількостях, так, що не варто нехтувати таким чудовим і корисним овочем як часник. Але як зберігати часник на зиму? Сьогодні в нашій статті ми поговоримо з вами про те, як правильно зберігати часник на зиму.

Прибирання та підготовка часнику до зберігання

Першим пунктом до зберігання часнику, звичайно ж є його прибирання з грядок (або покупка, якщо у Вас немає достатньої кількості часнику) зробити це потрібно правильно і в строк. Збір та підготовка часнику в чомусь визначають термін зберігання часнику взимку. Термін збору часнику залежить від терміну вегетації окремо взятого сорту на конкретній території. Готовність часнику до збирання можна визначити по листю і бадиллі, листя повинні бути максимально пожовклими, а бадилля в місцях зростання повинні лягати на землю, ця формула підходить до озимому часнику, ярий часник збирають в кінці серпня. Ще один спосіб визначити зрілість озимого часнику, це подивитися на обгортку суцвіть, якщо вона потріскалася, то озимий часник готовий до збирання. Збирання потрібно проводити оперативно, в іншому випадку, він втрачає свої позитивні якості, і втратить потенціал до зберігання взимку.

 

 

Умови зберігання часнику на зиму

Часник потребує ретельної підготовки, його потрібно правильно і обережно викопати лопатою, головне не пошкодити бульби, перед закладанням на зберігання його просушують. Після того як Ви викопали ваш часник, його викладають на сонячне місце і гарненько просушують, якщо погода не дозволяє висушити часник на вулиці, то його варто просушити в сухому, провітрюваному, сонячному приміщенні. Просушування триває близько 5-6 днів. Можна чергувати сушку на вулиці і в приміщенні, вдень залишати його на вулиці, на ніч заносити в приміщення. Після просушування потрібно провести сортування часнику, відібрати тільки міцні і здорові головки. Якщо Ви виконали всі ці етапи правильно, то успішне зберігання часнику в домашніх умовах практично забезпечено.

Основні способи зберігання часнику

Часник вирощування та зберігання

До питання як зберігати часник на зиму є кілька основних відповідей того, як зберігати часник взимку. Перший спосіб, найпопулярніший, часник заплітають у вінки, для цього у сухого часнику видаляють все без винятку листя, залишаємо стебло і саму цибулину. Плести вінок, або косичку, потрібно починати знизу, поступово вплітаючи всі нові стебла з цибулинами. Іноді для надійності конструкції, вплітають мотузку, в такому випадки в кінці плетіння в мотузці роблять петлю, щоб вінок, можна було підвісити на цвях, багато людей цікавить питання, як зберігати часник в квартирі взимку, саме із застосуванням мотузки, можна підвісити вінок і в квартирі.

Спосіб номер два, того як зберігати часник на зиму, це зберігання часнику в тарі, для цього потрібно знайти зручний посуд для зберігання, це може бути все що завгодно, картонна коробка, сітка, ящик, капронові панчохи, жіночі колготки. Коли Ви визначилися з тарою, помістіть в неї часник і приберіть його в темне, сухе і прохолодне місце, це забезпечить тривале зберігання часнику в зимовий період. Але в такому методі є недолік, Вам потрібно іноді оглядати і перебирати часник, викидаючи зіпсовані цибулини.

Якщо Ви хочете зберігати часник в дерев’яному ящику, то в такому ящику потрібно проробити отвори, часник укласти шарами, розділяючи їх добре посипаючи, кухонною сіллю, сіль іноді заміняють деревною стружкою.

Відео: Як краще зберігати часник на зиму

На цьому наша стаття про те, як зберігати часник на зиму підійшла до кінця, бажаємо вам міцного здоров’я, а правильно збережений часник допоможе Вам зміцнити імунітет і боротися із застудою, до нових зустрічей, удачі і міцного здоров’я бажає Вам, наш сайт Сільське господарство та Садівництво.

 

Як зберігати часник на зиму в домашніх умовах щоб він не висихав та не проростав