Як зберігати часник на зиму в домашніх умовах

Часник вирощування та зберігання


Як зберігати часник на зиму в домашніх умовах відео Часник, озимий часник, ярий часник, зберігання часнику на зиму, як зберігати часник в квартирі, зберігання часнику в домашніх умовах, як правильно зберігати часник, як плести коси з цибулі.

Без часнику наші предки не могли обходитися, особливо взимку, він використовувався як спеція, а головним чином як ліки від простудних захворювань. Зараз часник не так життєво необхідний, як раніше, але все, ж залишається дуже популярним овочем, та й в якості профілактики застуди часник все ще дуже популярний і може дати фору багатьом новомодним лікам. Та й вітаміни в часнику присутні у величезних кількостях, так, що не варто нехтувати таким чудовим і корисним овочем як часник. Але як зберігати часник на зиму? Сьогодні в нашій статті ми поговоримо з вами про те, як правильно зберігати часник на зиму.

Прибирання та підготовка часнику до зберігання

Першим пунктом до зберігання часнику, звичайно ж є його прибирання з грядок (або покупка, якщо у Вас немає достатньої кількості часнику) зробити це потрібно правильно і в строк. Збір та підготовка часнику в чомусь визначають термін зберігання часнику взимку. Термін збору часнику залежить від терміну вегетації окремо взятого сорту на конкретній території. Готовність часнику до збирання можна визначити по листю і бадиллі, листя повинні бути максимально пожовклими, а бадилля в місцях зростання повинні лягати на землю, ця формула підходить до озимому часнику, ярий часник збирають в кінці серпня. Ще один спосіб визначити зрілість озимого часнику, це подивитися на обгортку суцвіть, якщо вона потріскалася, то озимий часник готовий до збирання. Збирання потрібно проводити оперативно, в іншому випадку, він втрачає свої позитивні якості, і втратить потенціал до зберігання взимку.

 

 

Умови зберігання часнику на зиму

Часник потребує ретельної підготовки, його потрібно правильно і обережно викопати лопатою, головне не пошкодити бульби, перед закладанням на зберігання його просушують. Після того як Ви викопали ваш часник, його викладають на сонячне місце і гарненько просушують, якщо погода не дозволяє висушити часник на вулиці, то його варто просушити в сухому, провітрюваному, сонячному приміщенні. Просушування триває близько 5-6 днів. Можна чергувати сушку на вулиці і в приміщенні, вдень залишати його на вулиці, на ніч заносити в приміщення. Після просушування потрібно провести сортування часнику, відібрати тільки міцні і здорові головки. Якщо Ви виконали всі ці етапи правильно, то успішне зберігання часнику в домашніх умовах практично забезпечено.

Основні способи зберігання часнику

Часник вирощування та зберігання

До питання як зберігати часник на зиму є кілька основних відповідей того, як зберігати часник взимку. Перший спосіб, найпопулярніший, часник заплітають у вінки, для цього у сухого часнику видаляють все без винятку листя, залишаємо стебло і саму цибулину. Плести вінок, або косичку, потрібно починати знизу, поступово вплітаючи всі нові стебла з цибулинами. Іноді для надійності конструкції, вплітають мотузку, в такому випадки в кінці плетіння в мотузці роблять петлю, щоб вінок, можна було підвісити на цвях, багато людей цікавить питання, як зберігати часник в квартирі взимку, саме із застосуванням мотузки, можна підвісити вінок і в квартирі.

Спосіб номер два, того як зберігати часник на зиму, це зберігання часнику в тарі, для цього потрібно знайти зручний посуд для зберігання, це може бути все що завгодно, картонна коробка, сітка, ящик, капронові панчохи, жіночі колготки. Коли Ви визначилися з тарою, помістіть в неї часник і приберіть його в темне, сухе і прохолодне місце, це забезпечить тривале зберігання часнику в зимовий період. Але в такому методі є недолік, Вам потрібно іноді оглядати і перебирати часник, викидаючи зіпсовані цибулини.

Якщо Ви хочете зберігати часник в дерев’яному ящику, то в такому ящику потрібно проробити отвори, часник укласти шарами, розділяючи їх добре посипаючи, кухонною сіллю, сіль іноді заміняють деревною стружкою.

Як краще зберігати часник на зиму

На цьому наша стаття про те, як зберігати часник на зиму підійшла до кінця, бажаємо вам міцного здоров’я, а правильно збережений часник допоможе Вам зміцнити імунітет і боротися із застудою, до нових зустрічей, удачі і міцного здоров’я бажає Вам, наш сайт Сільське господарство та Садівництво.