Як зберігати сушені гриби на зиму в домашніх умовах

Зберігання сухих грибів в холодильнику та морозильнику


Як зберігати сушені гриби на зиму в домашніх умовах

 

Як зберігати сушені гриби на зиму в домашніх умовах

 

Вашій родині дуже подобаються страви з сушених грибів: їх тонкий і ароматний смак не порівняти ні з чим! Але як зберігати сушені гриби, адже вони в домашніх умовах насичуються сторонніми запахами і вологою, іноді навіть пліснявіють і псуються!

Підготовка грибів до зберігання зимою

Досліджуйте, в якому стані сировина: уважно розгляньте гриби, наскільки ретельно вони висушені. Якщо в волокнах залишилося навіть трішки вологи, такий продукт не годиться для зберігання: він почне пліснявіти або гнити і, найстрашніше, заражати своїх сусідів. Пересушені шматочки стають ламкими, швидко втрачають аромат і смак.

Коли Ви виявили не до кінця висушені гриби, обов’язково доведіть їх до потрібної кондиції, а потім вже готуйте на зберігання.

Тим грибам, які сильно кришаться, можна збільшити термін придатності, якщо перетерти їх в кавомолці. Отриманий порошок перемішайте з сіллю і спеціями, тримайте в скляній банці, керамічній ємкості з щільною кришкою. Кращого місця, як поличка в кухонній стінці або в холодильнику, для зберігання в домашніх умовах такій приправі годі й шукати.

Скільки можна зберігати сушені гриби взимку

Скільки можна зберігати сушені гриби? Головне — правильно підберіть тару для зберігання. Найбільший термін придатності мають сушені білі гриби, маслюки, лисички, підберезники, підосичники, опеньки, шампіньйони. При дотриманні всіх правил зберігання вони залишаються такими ж смачними і ароматними до 2 років. І якщо всі терміни вийшли, а продукт виглядає дуже навіть нічого, його можна вживати в їжу протягом 3 років, тільки не чекайте колишнього смаку і карколомного запаху.

Як зберігати сушені гриби в банках

Як зберігати сушені гриби в банках? Як показав досвід багатьох господинь, найдовше зберігаються сушені гриби в затемнених скляних ємкостях, які відмінно захищають продукт від сонячного світла. Також вони повинні герметично закриватися, особливо якщо зібралися тримати їх в холодильнику, де вологість завжди зашкалює за 90%. Цей метод ідеально підходить для зберігання вдома білих грибочків — таких ароматних і неймовірно смачних!

 

 

Як зберігати сушені гриби в банках

Отже, правильно підготуйте банки: ретельно їх помийте і просушіть. Перед закладанням обов’язково проконтролюйте, чи повністю сухі ємкості: навіть одна краплина води може в рази скоротити термін придатності продукту.

Читайте також: Як правильно сушити гриби в домашніх умовах

Якщо вакуумних банок у вас вдома немає, використовуйте звичайну закаточну кришку. Перед самим процесом закрутки налийте на кришку пару крапель спирту, підпаліть і закрийте банку, щоб горіння тривало вже всередині. Заготовлені таким способом гриби можуть довго зберігатися навіть в місцях з підвищеною вологістю. Правда, після кожного відкриття банки Вам доведеться заново її закупорювати таким же способом.

Зберігання грибів в полотняних мішках

Досить тривалий термін зберігаються сухі гриби в полотняних мішечках — їх легко пошити самостійно. Можна також тримати в мішках, зроблених з щільного обгорткового паперу.

Зберігання грибів в полотняних мішках

Одна важлива умова: мішки щільно закривайте, зберігайте в підвішеному стані в сухому, провітрюваному приміщенні без сторонніх запахів. Для цього підходить комора, лоджія, де температура не піднімається вище 14 °C.

Кожні 2-3 тижні робіть ревізію, прибирайте пошкоджені шкідниками, вологою гриби.

На неутепленому балконі навряд чи заготовки протримаються багато часу: при різких перепадах температури всередині буде нагромаджуватися конденсат, який негативно впливає на термін придатності продукту. Ще один страшний ворог сушених грибів — моль. Деякі господині придумали одну хитрість — вони просочують сольовим розчином матеріал і ретельно просушують мішок, що знаходиться між волокнами тканини, таким чином сіль не дає ненаситному маленькому монстрові пробратися всередину і завдяки цьому продовжує термін придатності запасам аж до 2 років.

Інші способи зберігання сушених грибів на зиму

Інші способи зберігання сушених грибів на зиму

У старих добрих мультиках про лісових звіряток можна побачити, як на деревах біля осель працьовитих білочок висять цілі низькі сушених грибів. Такий метод зберігання не вигадка мультиплікаторів, ним користуються запасливі господині і сьогодні. Якщо такий спосіб Вам також до душі, стежте, щоб сировина не пересушилася — шматочки почнуть кришитися і відпадати. Обережно замотайте ароматне намисто тканиною і повісьте в коморі, на балконі або горищі. Термін зберігання залежить від вологості і наявності комах-шкідників — ненажерливих любителів харчових запасів.

Якщо раптом гриби відсиріли, відразу ж підсушіть їх, в духовці наприклад.

Зберігання сушених грибів при низьких температурах

Як правильно зберігати сушені гриби в холодильнику? Головне — правильно вибрати упаковку. Для цього використовуйте пластикові контейнери, що закриваються герметично, також тримайте в холодильнику в герметичному поліетиленовому пакеті, ємкості обов’язково зберігайте на полицях з постійною температурою.

Гриби порційно розфасуйте, щоб повторно їх не охолоджувати, адже всередині пакету або контейнера обов’язково збереться конденсат — причина виникнення цвілі.

Страшний ворог сухих грибів, які зберігаються в холодильнику — підвищена вологість, тому постарайтеся, щоб упаковка герметично закривалася.

Багато господинь із задоволенням користуються морозильною камерою, адже в неї ніякі шкідники або міль не проникне. Головне — тримати гриби в герметичних пакетах або пластикових контейнерах. Термін зберігання в таких умовах — до наступного врожаю, тобто рік, у деяких випадках гриби не втрачали смакових якостей в морозильній камері значно довше.

Відео: Правила зберігання сушених грибів на зиму

На цьому все, наша стаття  «Як зберігати сушені гриби на зиму в домашніх умовах» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у зберіганні ваших грибочків.

 

Як зберігати сушені гриби на зиму в домашніх умовах