Як зробити дитячий майданчик власноруч: фото та ідеї для будівництва ігрової зони

Як зробити дитячий майданчик для дачі самостійно


дитячий майданчик своїми руками

 

Як зробити дитячий майданчик власноруч: фото та ідеї для будівництва ігрової зони

 

Дачна ділянка сьогодні успішно використовується для сімейного відпочинку. При наявності невеликої прибудинкової території біля котеджу можна облаштувати зону комфорту для мешканців різного віку. Для дорослих це може бути альтанка, навіс з мангалом або барбекю, лавочки тощо. Щоб урізноманітнити дозвілля дітей підійде дитячий майданчик своїми руками: фото та ідеї цікавих проектів настільки різноманітні, що проблем з організацією ігрової зони виникнути не повинно.

Дитячий майданчик з дерева, побудована своїми руками

Дитяча площадка: фото та ідеї, популярні проекти

Дуже часто маленькі діти вибирають для своїх ігор невідповідні місця, що призводить до серйозних травм, оскільки дорослі далеко не завжди в змозі встежити за кожним рухом свого чада. Особливо якщо дітей багато. Щоб цього не сталося, досить організувати на ділянці спеціальну ігрову зону. Численні фото дитячих майданчиків своїми руками показують, що будь-яка людина в стані спорудити найпростішу конструкцію, яка буде цікава дітям і безпечна в експлуатації.

Спеціально організована ігрова зона допоможе краще здійснювати контроль за дітьми

Проект літнього дитячого майданчика для дітей

Рішення спорудити на дачній ділянці спортивний ігровий майданчик для дітей принесе за собою безліч позитивних моментів. Дитина не тільки буде відчувати батьківську турботу, але і мати спеціально відведене для ігор безпечне місце.

Зверніть увагу! Ігрова зона дозволить дитині мати особистий простір, що буде сприяти розвитку інтуїції, комунікативних навичок і розуміння однолітків. Малюк навчиться керувати своїм тілом, зміцнить м’язи і поліпшить координацію, а також зможе грати в колективні ігри з друзями або братами / сестрами.

Дитячий майданчик допомагає дітям розвиватися не тільки фізично, а й купувати корисні соціальні навички

Ігрові майданчики розвивають в дитині самостійність. Вони здатні відволікти малюка надовго, а батьки в цей час зможуть приділити увагу домашнім справам без остраху за його здоров’я і життя.

Наявність спеціальної зони для відпочинку та ігор захищає дитину від безлічі проблем, таких як:

 • спілкування з непорядними людьми;
 • ігри з гострими предметами, які можуть послужити причиною травми;
 • розбиті пляшки, сміття, шприци в траві, небезпечні рослини.
Мотузковий спортивне містечко сприяє фізичному розвитку малюків

Мотузковий дитячий майданчик сприяє фізичному розвитку малюків

При цьому необов’язково прагнути створити досконалу конструкцію. На фото дитячих ігрових майданчиків своїми руками, яких чимало в інтернет-просторі, видно, що велика частина проектів заснована на фантазії і особистих уподобань. При створенні ігрової зони потрібно просто віддатися власним інстинктам і врахувати побажання своїх дітей.

Дитячий майданчик своїми руками: фото, схеми, основні правила

Для того, щоб організувати ігрову зону на присадибній території, досить переглянути фото дитячих майданчиків своїми руками, представлені в даній статті, або ознайомитися з матеріалами в мережі. Як правило, набір конструкцій в більшості випадків стандартний, але ви завжди можете доповнити його будь-якими іншими об’єктами, які здадуться вам цікавими або необхідними.

Ігровий комплекс для дітей можна доповнити будь-якими елементами на свій смак

Корисна порада! Не бійтеся залучати до будівництва дітей (у міру їх фізичних можливостей). Спільна праця сприяє взаєморозумінню, здоровому спілкуванню і зміцненню відносин в рамках сім’ї. Малюк зможе проявити в собі творчу особистість, а ви таким чином з малих років будете прищеплювати своїй дитині любов до праці і самостійність.

Дерев'яний дитячий майданчика на опорах

Схема дерев’яного дитячого майданчика на опорах

Основні об’єкти дитячих площадок своїми руками: фото та особливості конструкцій

Традиційним вуличним обладнанням для дитячих майданчиків вважаються наступні об’єкти:

 • пісочниця — для будівництва каркасної частини допускається використання оброблених колод, пнів або пластикових пляшок (наповнення — річковий пісок, ретельно просіяний і очищений);
 • споруди різних форм — конструкції можуть мати цікавий зовнішній дизайн у вигляді корабликів, дерев’яних будиночків, автомобілів, фігурок тварин, ракет і ін. (в якості матеріалу виготовлення рекомендується використовувати колоди, пофарбовані автомобільні шини, дошки, металевий профіль);
Як зробити дитячий майданчик своїми руками

Ігри на спортивному дитячому майданчику будуть сприяти зміцненню м’язів дитини, загальному оздоровленню організму

 • гойдалки різних модифікацій (підвісні, балансири і т. п.);
 • перегородки та пристосування для зонування території — для будівництва таких об’єктів використовується галька, гравій, шишки, камені, деревні колоди, гілки та зелені насадження);
 • канати, гамаки і мотузкові сходи, що підвішуються до дерев’яних або металевих конструкцій.
Скаладром на дачі

Скалодром для дітей, організований у дворі приватного будинку

Специфічність ігрових майданчиків для дітей на дачі

Найпопулярнішим об’єктом створюваних своїми руками майданчиків для дітей є пісочниця. Цей вид конструкції здатний зайняти малюка на кілька годин, які він може витратити на будівництво піщаних замків, тунелів, ігри з формочками і іншими видами іграшок.

Дуже важливо при будівництві пісочниці не помилитись з місцем розміщення. Рекомендується встановлювати спорудження в тіні (тінь повинна бути помірною, щоб пісок не зберігав вологу і не віддавав вогкістю) і поблизу від будинку. Проекти ігрових майданчиків можуть включати пісочниці великих розмірів. Подібні споруди діляться на 3, а іноді і на 5 зон для гри.

Пісочниця на дачі

Пісочниця є найпопулярнішим об’єктом на дитячому майданчику, призначена для дітей молодшого віку

Корисна порада! Використовуйте для зонування матеріали природного походження і будь-які інші підручні засоби. Для цих цілей підійдуть гілки, пеньки і колоди. Попередньо їх слід обробити і пофарбувати в потрібний колір.

Якщо на вашій ділянці відсутні високі дерева, і немає можливості організувати пісочницю в тіні, то над конструкцією можна побудувати навіс. Ця споруда дозволить уберегти дитину від впливу прямих сонячних променів і ультрафіолету.

Дерев'яна пісочниця, побудована своїми руками в саду

Дерев’яна пісочниця, побудована своїми руками

Попередньо оброблені спили дерев і колоди краще застосовувати для будівництва спортивних снарядів, що встановлюються на майданчиках для дітей старшого віку. Деревні спиляти підійдуть для укладання доріжок, а колоди, з яких можна організувати цілий комплекс, дозволять дитині навчитися тримати рівновагу.

В якості підручних матеріалів допускається використання автомобільних покришок, попередньо пофарбованих у яскраві кольори. Пеньки великих і маленьких розмірів, а також дошки можна пустити на виготовлення стільців і столів.

дерево - самий екологічний матеріал для будівництва пісочниці та інших елементів дитячого майданчика

Дитячий ігровий майданчик з дерева своїми руками: креслення і принцип розміщення

На первинному етапі вам будуть потрібні для створення на ділянці дитячого ігрового майданчика своїми руками схеми, креслення та візуалізація всіх об’єктів на території. Розробка проекту дозволить створити точне уявлення про майбутню споруду і скоординувати ваші дії.

Територія, яка виділяється під забудову, повинна розташовуватися в безпосередній близькості від будинку. Особливо ця вимога стосується сімей де є діти маленького віку. Навіть якщо ви зможете спорудити безпечну і зручну ігрову зону, за дітьми все одно необхідний нагляд. Тому майданчик повинен розташовуватися в межах видимості з вікон будинку.

План розміщення дитячого майданчика на дачі

План розміщення дитячого майданчика та інших об’єктів на дачі

Діти старшої вікової категорії більш рухливі і вимогливі щодо ігрових майданчиків. Для них варто облаштувати спортивну зону, яка може бути трохи віддалена від будинку. Для розміщення гойдалок і пісочниці досить невеликій площі. Рухливі і командні ігри вимагають наявності великого простору. Для цих цілей можна відвести сад, якщо він присутній на прибудинковій території. Це місце чудово підходить для гри в хованки.

Спільна праця сприяє здоровому спілкуванню, а також розвитку у малюка творчих здібностей і самостійності

Спільна праця сприяє здоровому спілкуванню, а також розвитку у малюка творчих здібностей і самостійності

Корисна порада! Якщо ви маєте намір використовувати сад для організації дитячого майданчика, слід заздалегідь розмежувати його територію на зону для ігор і простір, де розбиті овочеві грядки, квітники і клумби, висаджені декоративні дерева і кущі. Це робиться для того, щоб діти під час ігор не топтали рослини.

Вимоги до дизайну дитячих майданчиків для дачі

Існує цілий ряд основних вимог щодо розміщення ігрової зони і всіх об’єктів, встановлених на ній. Дотримуючись цих нескладних правил, ви зможете домогтися оптимальних і безпечних умов в яких гратиме ваша дитина.

Дитячий спортивний комплекс

Дитячий спортивний комплекс, зведений на прибудинковій території

Основні вимоги до ігрового майданчика:

 • перед тим як приступити до будівництва, поцікавтеся у дитини, які ігри йому подобаються найбільше і які об’єкти він хотів би бачити на своєму майданчику. Одні віддають перевагу іграм в курені, сплетеного з вербових прутів, іншим до душі велосипедна траса з дорожніми знаками, треті будуть зацікавлені в дерев’яному будиночку або в «тарзанці» під деревом. Дитині слід дати можливість самостійно прийняти рішення щодо того, з чим він буде грати;
дитячий майданчик на дачі фото

Подбайте про покриття на дитячому майданчику, щоб підвищити рівень безпеки під час активних ігор

 • немає ніякої необхідності виконувати майданчик відповідно до стилю дачної ділянки. У цьому випадку велике значення має вибір кольорів (гамма використовуваних відтінків повинна бути яскравою і різноманітною). Як ідеї для натхнення візьміть фото дитячих майданчиків на дачі в казковому стилі;
 • з урахуванням того, що діти в літній сезон більшу частину часу проводять на вулиці, дитячу зону слід розташовувати в півтіні. Використовуйте для цих цілей дерева або навіс, виготовлений своїми руками.

Корисна порада! Для створення тіні можна виготовити навіс з матерчатим тентовим покриттям або велику парасольку, розфарбовану в яскраві кольори.

дитячий майданчик на дачі дизайн

Дитячу ігрову зону краще розташовувати в тіні дерев — це вбереже дитину від палючих сонячних променів влітку

Вимоги до розміщення дитячого спортивного майданчика на дачній ділянці

Вибір місця грає не останню роль при будівництві майданчика для дитячих ігор. Після того як ви вирішите яким буде наповнення зони, призначеної для ігор малюків, потрібно визначитися з вибором місця під її будівництво:

 • облаштовувати ігрову зону для дітей слід в тих місцях, які добре проглядаються з вікна котеджу. Поблизу не повинно знаходитися об’єктів підвищеної небезпеки. До таких об’єктів належать природні і штучні водойми великого розміру, колодязі;
дитячий майданчик на дачі своїми руками

Розташовувати дитячий майданчик краще так, щоб він добре проглядався з вікон будинку

 • для будівництва потрібно використовувати максимально рівну площадку. Якщо немає такої можливості, перепади висоти на ділянці потрібно вирівняти самостійно;
 • на майданчику має бути присутній вітровий захист, щоб убезпечити малюка від протягів і сильних поривів вітру. Для цього підійдуть зелені насадження;
 • низинні ділянки на прибудинковій території — самий невідповідний вибір місця. Такий тип місцевості сильно продувається вітрами, зберігає вогкість і холод;
дитячі майданчики на дачі

Для рухливих ігор краще вибирати просторі ділянки саду, вільні від господарських та інших будівель

 • поблизу не повинно знаходитися електричних приладів, джерел електричного струму, елементів комунікаційних систем, до яких дитина може мати доступ;
 • у вечірній час майданчик повинен добре висвітлюватися. Продумайте заздалегідь схему розміщення освітлювальних приладів з урахуванням ефективності, економічності і правил безпеки.

Як підвищити рівень безпеки дитячих ігрових майданчиків на вулиці

Щоб зробити простір безпечним для дітей, слід в першу чергу подбати про рослинність. З ділянки потрібно видаляти рослини, що мають колючки і кропиву.

дитячі майданчики для дачі

Необхідно простежити, щоб на дільниці були присутні тільки безпечні для дітей рослини

На заміських ділянках нерідко можна зустріти отруйні і небезпечні рослини. До них відносяться шипшина, обліпиха, паслін солодко-гіркий, рицина та ін.

Усунення небезпечних чагарників і рослин допоможе уникнути багатьох проблем, які вони викликають:

 • опіки;
 • травми різного роду (подряпини, проколи);
 • пухирі;
 • алергічні шкірні висипання;
 • отруєння.
дитячий майданчик своїми руками фото

Не залишайте маленьких дітей без нагляду на дитячому спортивному майданчику

Корисна порада! Якщо ви не можете повністю виключити присутність отруйних і небезпечних рослин на присадибній ділянці, уважно стежте за маленькими дітьми у дворі. У міру дорослішання пояснюйте їм яку небезпеку несе та чи інша квітка і як важливо уникати контакту з такими рослинами.

Всі об’єкти для ігор, які ви встановлюєте у дворі, повинні пройти перевірку на міцність і надійність. У конструкціях не допускається наявність болтів і цвяхів, а також гострих кутів. Всі місця з’єднань між деталями ретельно вирівнюються і зачищаються.

дитячий майданчик своїми руками фото

У конструкціях не допускається наявність болтів і цвяхів, які торчать а також гострих кутів

Кожні 6 місяців слід перевіряти справність гойдалок та інших конструкцій. Для підвищення безпеки на дитячих гірках необхідно встановлювати захисні елементи.

Як зробити дитячий майданчик своїми руками: основні види конструкцій

З усіх існуючих об’єктів і аксесуарів для дитячого майданчика для дачі пісочниця займає одну з лідируючих позицій за популярністю. Цей тип конструкції призначений для самих маленьких. Тому рекомендується розміщувати пісочницю на відкритому місці, щоб батьки мали можливість спостерігати за діями дитини з будь-якої точки ділянки.

Щоб організувати тінь над пісочницею, можна спорудити дерев’яний грибочок або металевий парасольку. Вибір матеріалів залежить від можливостей вашого бюджету, а також сировини, з якого буде виготовлена вся майданчик.

дитячий майданчик своїми руками з дерева фото

Пісочниця з дерева, що складається, встановлена на прибудинковій території

Пісочниця на дитячому майданчику з дерева своїми руками: фото та рекомендації

На першому етапі будівництва пісочниці (Мал. 1) виконуються роботи по організації підстави і дренажного шару. Для дитячих ігрових майданчиків з дерева зазвичай використовуються конструкції з розмірами 170х170 см.

В першу чергу слід захистити периметр зони, де буде проводитися будівництво. Використовуйте для цих цілей дерев’яні або металеві кілочки, а також розмічальні стрічку. Конструкція пісочниці повинна створюватися таким чином, щоб згодом у ній не збиралася дощова вода.

організації дренажного шару

Мал. 1. Етапи будівництва дерев’яної пісочниці: 1 — вибір місця, розмітка, викопування поглиблення; 2 — пристрій дренажного шару; 3 — будівництво каркаса пісочниці; 4 — монтаж захисної кришки

Корисна порада! Перед тим як приступити до роботи, зніміть верхній шар ґрунту по всьому периметру зони будівництва. Оптимальна глибина зняття шару становить 0,3 м.

Визначте середину ділянки під монтаж пісочниці. Для цього необхідно провести 2 діагональні лінії, поєднуючи при цьому попарно протилежні кути розмітки. У місці перетину цих ліній буде перебувати центр. У цій зоні слід виконати поглиблення в землі на 0,7 м з діаметром 0,5 м. Сюди буде стікати рідина, що утворюється після випадання атмосферних опадів.

дитячий майданчик своїми руками з підручних матеріалів

Якщо накривати пісочницю на ніч або під час відсутності на дачній ділянці, можна надовго зберегти пісок в чистоті

Поглиблення потрібно заповнити до самих країв галькою і добре утрамбувати. Щоб забезпечити доступ дощової води до дренажного шару, слід виконати невеликий ухил ґрунту, що веде від країв пісочниці до її центральної частини за допомогою лопати.

Пісочниця на дитячій площадкі з дерева своїми руками: підстава і каркас

Підстава в пісочниці виконує важливу функцію. Вона перешкоджає змішуванню піску з ґрунтом. Як матеріал для організації підстави допускається використання товстої поліетиленової плівки або геотекстилю синтетичного походження. Над дренажем потрібно зробити пісочний насип. Товщина прошарку становить 0,05 м.

Покрокова інструкція з будівництва пісочниці

Мал. 2-1. Покрокова інструкція з будівництва пісочниці: 1 — виберіть місце для пісочниці (довжина сторони = 1,8 м); 2 — підготуйте матеріал; 3 — викопайте яму глибиною 15-20 см; 4 — додайте шар пеку (5 см)

Після цього на піщану подушку вкладається матеріал, призначений для підстави. Не забудьте попередньо виконати в плівці або геотекстиль дірочки діаметром 10 мм.

 

 

Для будівництва каркасної частини потрібно підготувати і відшліфувати всі необхідні деталі.

Елементи для каркасної частини пісочниці:

Назва елементаКількість деталей, шт.Розмірні параметри, мм
Дерев’яний брусок450х50х450
Дошка 425х300х1700
Дошка (горизонтальна, для бортика)425х150х1700

Корисна порада! Перед складанням всі деталі конструкції рекомендується просочити антисептичним засобом. Для цих цілей можна використовувати спеціалізовані склади або оліфу.

Згідно виконаної розмітці, по кутах необхідно виконати монтаж дерев’яних брусків. Дані елементи слід заглибити в ґрунт на 0,15 м. Після цього до них прибиваються цвяхами широкі дошки (25х300х1700 мм).

Покрокова інструкція з будівництва пісочниці

Мал. 2-2. Покрокова інструкція з будівництва пісочниці: 5 — покладіть дошки по периметру, утворюючи квадрат; 6 — помістіть перший ряд дощок на піщану подушку, тимчасово закріпіть кути; 7 — вирівняйте дошки за допомогою дерев’яного молотка і рівня; 8 — покладіть другий ряд дощок, обережно видаліть тимчасові кріплення

В кінці фіксуються горизонтальні дошки, призначені для того, щоб дитина в процесі гри могла безпечно спиратися на краю конструкції. При необхідності розмірні параметри цих елементів можна підігнати під габарити конструкції, що вийшла і власні побажання.

Пісочниця для дерев’яного дитячого майданчика для дачі: завершальний етап

На завершальному етапі будівництва рекомендується спорудити захисну конструкцію від сонця. Для цього можна виготовити кришку з деревини у вигляді грибка, розфарбувавши його під мухомор, або використовувати в якості каркасної основи 4 дерев’яні дошки для натягу тенту.

Покрокова інструкція з будівництва пісочниці:

Мал. 2-3. Покрокова інструкція з будівництва пісочниці: 9 — просверліть отвори і скріпіть дошки шурупами по 3 шт з кожного боку; 10 — покладіть шар поліетилену або геотекстилю; 11 — встановіть третій ряд дощок, скріпіть його шурупами з нижнім рядом (шурупи в третьому ряду дощок не повинні розташовуватися безпосередньо над шурупами, встановленими у другому ряду); 12 — обріжте зайвий матеріал ножицями або ножем

Для наповнення пісочниці рекомендується використовувати річковий пісок з великим зерном. Пісочниця з розмірами 170х170 см здатна вмістити близько 800-900 кг наповнювача. Перед тим як засипати пісок, його слід ретельно просіяти і очистити. Від цього залежить здоров’я дитини.

Покрокова інструкція з будівництва пісочниці

Мал. 2-4. Покрокова інструкція з будівництва пісочниці: 13 — засипте попередньо очищений і просіяний пісок; 14 — ви можете зробити кришку панелі або ж, дотримуючись подальших інструкцій, кришку, перетворюється на дві лавки; 15 — візьміть 8 стовпчиків (чотири на одну лавку) 10х10 см (довжина визначається висотою пісочниці); 16 — наріжте дошки потрібної довжини, прикріпіть їх до стовпчиків за допомогою шурупів, упевніться в міцності і стійкості конструкції

Нерідко домашні і дикі тварини влаштовують туалет в пісочницях. Щоб убезпечити свого малюка, фахівці рекомендують споруджувати пісочниці закритого типу. Наявність спеціальної кришки або засувки дозволить закривати конструкцію на ніч або на час відсутності, якщо ви використовуєте дачну ділянку для сезонного проживання.

Як зробити дитячий майданчик власноруч: фото та ідеї для будівництва ігрової зони

Мал. 2-5. Покрокова інструкція з будівництва пісочниці: 17 — закріпіть поздовжні дошки як показано на малюнку; 18 — прикріпіть дошку в центрі майбутнього сидіння; 19 — встановіть дошки сидіння (в якості кріплення використовуйте шурупи); 20 — готовий виріб обробіть антисептичним складом

Розробка і принцип створення проекту дитячого ігрового майданчика з гіркою

Використовуючи для створення дитячого майданчика своїми руками креслення з розмірами гірки, можна спорудити цікавий ігровий комплекс. Навіть сама по собі ця конструкція має складну будову, тому вам доведеться неабияк потрудитися над її будівництвом, оскільки тут потрібно враховувати велику кількість нюансів і правил.

Висота конструкції підбирається з урахуванням вікової категорії дітей та їх зростання. Для малюків віком від 2 до 5 років максимальна висота гірки становить 150 см. Для школярів початкових класів підійде конструкція з параметрами в діапазоні від 250 до 350 см.

як зробити дитячий майданчик своїми руками

Дитячий ігровий комплекс з деревини з гіркою, встановлений в саду

Корисна порада! Безпечна конструкція повинна мати широкі сходи, щоб нога дитини зберігала стійкість при підйомі. Самі ступені рекомендується розташовувати якомога ближче один до одного, бажано без істотних зазорів, оскільки діти швидко бігають і можуть посковзнутися.

Щоб підвищити рівень безпеки сходовій зони на гірці, для обробки щаблів можна використовувати протислизький матеріал. Цей вид спеціального покриття особливо буде корисний, якщо поблизу є басейн або інші джерела води. Дана міра дозволить дітям з мокрими ногами безпечно підніматися на гору.

Схема влаштування ігрового дерев'яного будиночка з гіркою і гойдалками

Схема влаштування ігрового дерев’яного будиночка з гіркою і гойдалками

Як зробити горку на дитячому майданчику своїми руками

Установка міцних поручнів — обов’язкова частина будівництва. При цьому перила не повинні закінчуватися відразу після верхньої сходинки сходів, так як дитині потрібна додаткова опора для подальшого руху. Щоб верхня площадка гірки була стійкою, просторою і надійної, рекомендується по її боках встановити міцні перила відповідної висоти.

План дитячого спортивного майданчика з гіркою

План дитячого спортивного майданчика з дерева з гіркою і іншими елементами

Найбільшими труднощами супроводжується будівництво ската. Для цих цілей можна застосувати в якості основного матеріалу фанеру (багатошарового типу), покриту лакують складом. Однак, оптимальним варіантом вирішення даної проблеми є покупка готового ската. Цей елемент може бути виготовлений із пластику. Завдяки властивостям даного матеріалу, скат гірки виходить міцним, а коефіцієнт тертя значно поліпшується.

як прикрасити дитячий майданчик своїми руками фото

Установка пластикового ската для дитячої гірки є оптимальним варіантом, особливо якщо майданчик призначена для маленьких дітей

Скати з пластика мають різними модифікаціями:

 • стандартний;
 • гвинтовий;
 • прямий.

Зверніть увагу! З урахуванням того, що створити безпечну конструкцію гірки власноруч досить важко, фахівці рекомендують купувати готові вироби в спеціалізованих компаніях.

Креслення ската для гірки

Креслення ската для гірки з монтажними розмірами

Якщо ж ви маєте намір виконати виготовлення та складання своїми руками, варто врахувати кілька нюансів:

 1. поверхню всіх деталей і зони з стиків необхідно ретельно зашліфувати;
 2. опори виготовляють виключно з нових і міцних матеріалів, повністю позбавлених будь-яких дефектів;
 3. для фіксації опорної частини, перил і бортиків необхідно використовувати якісне кріплення.
Скат з пластика

Скат з пластика абсолютно гладкий і не перегрівається на сонці

Ідеї для дитячих майданчиків своїми руками: конструкції гірок з різних матеріалів

Якщо ознайомитися з фото виробів для дитячого майданчика своїми руками, яких чимало в інтернеті, можна побачити, що велика частина конструкцій виготовляється на основі підручних матеріалів. Коли мова йде про будівництво гірки, тут до виробу висуваються підвищені вимоги щодо міцності та надійності. Тому вам слід ретельно обміркувати вибір матеріалу для створення конструкції і креслень.

дитячий ігровий майданчик своїми руками

Мал. 3-1. Будівництво дерев’яного ігрового комплексу з гіркою, гойдалками і пісочницею в підставі. Конструкція, готова до експлуатації

Традиційним матеріалом для будівництва гірок на дитячих металевих площадках для дачі є листи нержавіючої сталі. Сьогодні ціна на покупку цієї сировини значно зросла. Більш того, через роботу пунктів прийому металобрухту підвищився відсоток крадіжок виробів, виготовлених з нержавіючої сталі.

Зверніть увагу! Звичайні сталеві листи не підійдуть для будівництва конструкцій, експлуатація яких здійснюється у вуличних умовах. Цей момент обумовлюється тим, що звичайна сталь піддається корозійному впливу і гірка швидко проржавіє.

 Будівництво дерев'яного ігрового комплексу з гіркою

Мал. 3-2. Будівництво дерев’яного ігрового комплексу з гіркою, гойдалками і пісочницею в підставі. Крок 1: монтаж каркаса

Альтернативна заміна нержавіючої сталі:

 • Готовий скат з пластика — в цьому випадку вам доведеться коригувати всі параметри конструкції під розміри пластикового елемента.
 • Дерев’яні дошки — ретельно відполіровані дошки не зможуть забезпечити швидкий і ковзний спуск, тому конструкції з цього матеріалу будуть цікаві малюкам (для дітей старшого віку потрібно використання інших матеріалів).
Монтаж дитячого майданчика

Мал. 3-3. Будівництво дерев’яного ігрового комплексу з гіркою, гойдалками і пісочницею в підставі. Крок 2: пристрій майданчика, монтаж перил

Використання незвичайних матеріалів у виробах для дитячого майданчика

Для будівництва гірки допускається використання деревини з додатковою обробкою — каркас конструкції з дерев’яних дощок можна обробити слизьким матеріалом. До таких варіантів покриття відноситься лінолеум, який можна придбати на будівельному ринку або використовувати залишки після проведення ремонтних робіт в будинку.

Покриття вкладають таким чином, щоб матеріал покривав не лише центральну, але і бічну частину ската. Після цього слід виконати якісну фіксацію. В результаті у вас виходить гірка з гладкою поверхнею для безпечного катання.

будівництво деревяного дитячого майданчика

Мал. 3-4. Будівництво дерев’яного ігрового комплексу з гіркою, гойдалками і пісочницею в підставі. Крок 3: пристрій сходів. Крок 4: монтаж рами для гойдалок, установка кріпильних елементів. Крок 5: монтаж рами гойдалок до каркасу комплексу

Зрозуміло, зовнішній вигляд виробу через використання лінолеуму сильно страждає, а сама конструкція зможе прослужити не більше року. Результат залежить від вашої фантазії і майстерності. Крайову частину можна заховати під планкою (відшліфованою), яка зможе виконувати функцію перил.

В якості сировини для підстави можна використовувати листовий матеріал з гладкою поверхнею. Після чого скат покривається за допомогою рідкого акрилу, призначеного для ванн.

монтаж рами гойдалок

Мал. 3-5. Будівництво дерев’яного ігрового комплексу з гіркою, гойдалками і пісочницею в підставі. Крок 6: завершення монтажу рами гойдалок

Зверніть увагу! Використання рідкого акрилу є експериментальною ідеєю. Якщо ви зважитеся скористатися цією технологією, після створення конструкції слід ретельно випробувати гірку перш, ніж пускати на неї дітей.

Гірка не є єдиним елементом, придатним для установки в ігровій зоні. У мережі можна знайти велику кількість фото машин з шин для дитячого майданчика, гойдалок у формі звірів, хитромудрих лабіринтів, спортивних снарядів і будиночків. Всі вони стануть відмінним доповненням до вашої ділянки.

Гойдалки-балансир

Гойдалки-балансир, виготовлені з металу і дерева

Дитячий майданчик з дерева для дачі: гойдалки

Неможливо собі уявити дитячий майданчик своїми руками з підручних матеріалів, де немає ні одних гойдалок. Подібні конструкції мають більш просту будову, ніж гірки, тому з їх будівництвом можна впоратися і самостійно. У цьому випадку досить слідувати кресленнями і рекомендацій.

Наприклад, розглянемо виготовлення нескладної конструкції гойдалок. Висота споруди складе 350 см. Для міцної фіксації вироби його опори слід заглибити в ґрунт на 0,5-0,7 м. Після чого залишився простір заповнюється цементним розчином.

дитячий майданчик своїми руками з дерева

Схема дитячого комплексу з деревини з гойдалками

Для виготовлення несучих деталей гойдалок необхідно підготувати 6 дерев’яних брусів з параметрами перетину 5х5 см. Роботи по збірці каркаса слід починати з облаштування стійок. Для цього бруси з’єднуються за допомогою болтів з кожного боку конструкції. В результаті ви отримаєте укріплений і міцний виріб. У верхній частині попарно з’єднані бруси-стійки потрібно з’єднати ще одним брусом — поперечної поперечиною.

Сходова конструкція в цьому проекті може використовуватися не тільки для дитячих ігор. З її допомогою ви зможете полегшити собі всі монтажні роботи, які стосуються гойдалок. При складанні каркасної частини головне — використовувати надійний спосіб кріплення і якісні елементи кріплення.

дитячий майданчик своїми руками мастер класс

Дитячий спортивно-ігровий комплекс з дерева з гойдалками підвісного типу

Дитячий майданчик своїми руками з підручних матеріалів на дачі: фото і корисні поради

На основі підручних матеріалів можна виготовити основні споруди на майданчику, а також аксесуари і елементи декору. У роботу можна пустити різну сировину, яке є на вашій ділянці:

 • автомобільні покришки;
 • колоди і гілки;
 • пластикові бутилки;
 • камінь і цегла;
 • текстиль;
 • старі меблі;
 • піддони і т. п.

Читайте також: Вироби з шин для дитячих майданчиків та саду

Зверніть увагу! Падалка для дитячих майданчиків з колод добре поєднуються із застосуванням таких матеріалів, як ланцюги, канати і мотузки. Як декоративні елементи можна використовувати кольорові стрічки.

дитячий майданчик своїми руками з дерева

Дитячий майданчик, побудована за допомогою застосування колод

Гойдалки для дитячого майданчика своїми руками

Для монтажу гойдалок на присадибній ділянці обов’язково потрібно підібрати просторе місце. Не забудьте при цьому врахувати амплітуду розгойдування на підставі особливостей обраної вами конструкції.

Найпростішим варіантом організації гойдалок є конструкція на мотузкових підвісах, що закріплюється на товстій гілці дерева. Існує безліч модифікацій, призначених як для самих маленьких, так і для дітей старшого віку. При цьому може використовуватися не тільки деревина.

Дитячі гойдалки

Дитячі гойдалки, підвішені до гілки дерева на ланцюгу

Якщо ви використовуєте канати або мотузки як підвісів, обов’язково слід виконувати перевірку їх стану (на регулярній основі). Прямий вплив сонця, вагових навантажень і сили тертя сприяє поступової псування матеріалу.

Більш надійним і міцним підвісом стане ланцюг. Він здатний витримати істотні вагові навантаження, проте має свої недоліки. Під час руху ланки ланцюга досить рухливі і можуть затиснути шкіру при безпосередньому контакті або дитячі пальці, які нерідко потрапляють в отвори. В результаті дитина може отримати серйозні травми, гематоми.

Гойдалки-гамак

Гойдалки-гамак, підвішені до дерева, у дворі заміського будинку

Корисна порада! Для безпечного захоплення на ланцюг варто надіти гумовий або пластиковий шланг. Тонка оболонка захистить руки під час катання на гойдалках. Оскільки діти люблять грати з трубками, періодично перевіряйте їх на предмет цілісності. У деяких випадках можна використовувати спеціальні чохли, виготовлені з брезентової тканини або іншого матеріалу з високою щільністю.

Схема дерев'яної рами для гойдалок

Схема дерев’яної рами для гойдалок

Гойдалки на дачі: фото і особливості їх монтажу

При монтажі гойдалок слід приділяти пильну увагу характеру кріплення мотузок або ланцюгів до поперечної. Найпоширенішим рішенням даної проблеми є застосування карабінів. Але цей вид кріплення має кілька недоліків.

Під час розгойдування гойдалок карабіни досить голосно скриплять. Це сприяє поступовому зношування деталей. На швидкість зносу безпосередньо впливають вагові навантаження  і інтенсивність експлуатації гойдалок. В деякій мірі процес повного зносу карабінів можна відстрочити. Для цього рекомендується періодично змащувати деталі.

Існує ще один спосіб уникнути скрипу і зносу — встановити кріплення на основі підшипників. Однак в цьому випадку вам знадобиться зварювальний апарат та навички поводження з даними інструментарієм.

Для фіксації підвісів можуть використовуватися гачки з кільцями, які вгвинчуються в дерев’яну конструкцію або приварюються до металевих балок. Придбати кріпильні елементи можна в спеціалізованому магазині, що реалізовує такелаж.

идіння для гойдалок з обруча і шнурів

Схема плетіння сидіння для гойдалок з обруча і шнурів: 1 до обруча прив’язати два шнура, перекинуті один через одного; 2 — повторити крок 1, але під кутом — перпендикулярно до перших шнурах; 3 — продовжувати попередні кроки, закріплюючи вірьовки під різними кутами і міцно натягуючи їх; 4 — обплести закріплені шнури по колу, фіксуючи вузлами в точках дотику

Зверніть увагу! При монтажі гірки та гойдалок обов’язково потрібно дотримуватися зони безпечної дистанції. Ширина цього простору повинна становити не менше 2 м. У деяких випадках буде простіше придбати готовий ігровий комплекс, де основна частина об’єктів зосереджена в одному місці. Таким чином, ви зможете заощадити простір у дворі.

Дитячі гойдалки

Схема з розмірами дерев’яної рами для дитячих гойдалок

Вироби з пластикових пляшок для дитячого майданчика

Пластикові пляшки відносяться до розряду матеріалів, які підлягають утилізації. Але вони можуть бути ефективно використані для створення декору на дитячих майданчиках і садових ділянках. Пляшки із пластику можуть стати прекрасною основою для створення цілого зоопарку на ігровій зоні для малюків.

Штучні вироби за рахунок різноманітності форм і кольорів можуть використовуватися для будівництва цікавих декоративних елементів у вигляді:

 • пальм;
 • тварин;
 • кольорів;
 • машин, паровозів та інших конструкцій аналогічного типу.

Цей вид матеріалу надзвичайно практичний, доступний і абсолютно не боїться впливу негативних погодних умов. Крім цього, пластикові пляшки легко піддаються обробці і не створюють складнощів під час будівництва майданчика.

Декор дитячого майданчика для дачі: пластикова пальма. Інструкція по виготовленню

Створити красиву пальму з пластика може кожен. Для цього досить слідувати покрокової інструкції.

План дій виглядає наступним чином:

 1. підготуйте достатню кількість матеріалу для роботи. Вимийте пляшки, очистіть і висушіть їх;
Виготовлення пальми з пластикових пляшок

Мал. 4-1. Виготовлення пальми з пластикових пляшок. Формування стовбура: 1 — закріпіть в землі залізний прут; 2 — нанизуйте на прут пляшки, попередньо відрізавши у них дно; 3 — готовий стовбур пальми

2. видаліть денця з коричневих пляшок і надіньте їх на основу з металевого прута, як намистини. Попередньо слід заглибити прут в ґрунт і ретельно зафіксувати його. Він буде виконувати функцію стовбура дерева;
3. для створення гілок потрібно взяти кілька пляшок зеленого кольору. Їх слід нарізати таким чином, щоб розрізи проходили від заснування до шийки. Ці смуги потрібно використовувати для формування пальмового листя;

Виготовлення пальми з пластикових пляшок

Мал. 4-2. Виготовлення пальми з пластикових пляшок. Формування крони: 1 — відріжте у пляшки дно; 2 — розріжте пляшку на 2 (3 або 4 — за бажанням) частини; 3, 4 — оформите край розрізаних пляшок у вигляді бахроми

Корисна порада! Щоб надати пластику схожість з пальмовим листям, нарізуйте пляшки під кутом.

4. порізану пляшку необхідно вставити з боку шийки в стовбур дерева.

Виготовлення пальми з пластикових пляшок

Мал. 4-3. Виготовлення пальми з пластикових пляшок. Формування крони: 5 — зробіть на коричневої пляшці надрізи у вигляді хрестів і закріпіть в них зелені пляшки (для більшої міцності конструкцію можна скріпити дротом)

Ця технологія описує принцип створення пальми в класичному розумінні, де пляшки коричневого кольору використовуються для виготовлення стовбура, а на основі зелених формується крона. Ви завжди можете створити казкове дерево в будь сподобалася вам колірній гамі.

Виготовлення пальми з пластикових пляшок.

Мал. 4-4. Виготовлення пальми з пластикових пляшок. Кріплення крони до стовбура: 6 — закріпіть верхівку пальми як зазначено на схемі

Відео: Як зробити пальму з пластикових бутилок

Декор дитячого майданчика своїми руками з підручних засобів

За допомогою пластикових пляшок ви можете створити казковий майданчик, дизайн якого обмежується виключно вашою фантазією. Цей простий матеріал може придбати додаткові властивості за рахунок застосування спеціальної технології оплавлення. На її основі можна створювати об’ємних тварин і комах за рахунок вмілого комбінування квітів і форм.
Для створення невеликої клумби будуть потрібні пляшки двох відтінків: зелені і коричневі. В даному випадку технологія оплавлення не знадобиться.

дитячий майданчик своїми руками мастер класс

Процес створення квітів з пластикових пляшок за допомогою технології оплавлення

Рекомендації по створенню декору:

 • Видаліть верхню частину пляшок, а середину наріжте тонкими смужками.
 • Одягніть на більшу частину пластикових смуг заготівки квітів. Їх потрібно виготовити заздалегідь з картону. Щоб прикрасити пелюстки можна використовувати бісер або намистини.

Існують і більш складні схеми виготовлення декоративних клумб:

 • з пляшок вирізаються квіткові пелюстки різного розміру і однакової форми;
 • після нарізування, пелюстки слід загнути в одну сторону;
 • за допомогою запаленої свічки оплавте матеріал таким чином, щоб під впливом температури утворилися плавні вигини і красиві завитки;
 • з отриманих елементів потрібно виконати збірку декору.
 • щоб з’єднати деталі між собою, використовуйте вогонь або дріт.

Дитячий майданчик з покришок. Покрокова інструкція та фото

Автомобільні покришки після використання за призначенням багатьма власниками транспортних засобів викидаються на звалища. Скупчення цього сміття завдає суттєвого удару по екології, забруднюючи навколишнє середовище.

Зверніть увагу! Близько 70% автомобільних шин не проходить через процедуру утилізації і лежить мертвим вантажем на звалищах. Цю проблему можна вирішити за допомогою повторного використання матеріалу з метою створення виробів з коліс для дитячого майданчика та присадибної ділянки.

дитячий майданчик своїми руками з шин

Старі автомобільні покришки — непоганий матеріал для створення об’єктів на дитячий майданчик

Універсальність покришок дозволяє створювати дивовижні і оригінальні об’єкти. Крім гойдалок, на основі шин виготовляються пісочниці. Гума не потребує великої кількості кріплення і комплектуючих деталей, вона проста у використанні і не вимагає застосування спеціального інструментарію, а також проведення заходів щодо посилення.

дитячий майданчик своїми руками з дерева и шинами

Ігровий майданчик у дворі приватного будинку оформлений за допомогою використання автомобільних шин, пофарбованих у яскраві кольори

Вироби з шин на дитячому майданчику: пісочниця на основі однієї покришки

Просту конструкцію пісочниці можна створити з використанням всього однієї шини. Для цього вам буде потрібно:

 • автомобільна покришка великого розміру;
 • ніж з гострим лезом;
 • відрізок садового шланга;
 • фарбувальний склад одного або декількох відтінків (вибір кольорової гами залежить від дизайну);
 • лопата.
дитячий майданчик своїми руками з покришок

Дитяча пісочниця на основі однієї покришки великого діаметра

Рекомендації щодо будівництва виробу:

 • Знайдіть найкраще місце для розміщення пісочниці — бажано в тіні, оскільки гума схильна до сильного нагрівання під сонячними променями. Якщо проігнорувати цю вимогу, в жарку погоду діти можуть отримати опіки;
 • за допомогою лопати сформуйте поглиблення в ґрунті. За формою воно повинно відповідати покришці, а за розміром трохи перевершувати її габарити;
 • за допомогою ножа виріжте внутрішню частину шини з диском;
 • звільнивши краї слід заховати під гумовим шлангом. Для цього їх потрібно розрізати по довжині з одного боку і надіти на край покришки, щоб обмежити доступ дітей до гострих країв зрізу, через які вони можуть поранитися;
 • нанесіть на поверхню конструкції фінішний шар. Використовуйте фарбувальний склад яскравих кольорів для розпису або однотонного фарбування.
дитячий майданчик своїми руками з шин

У центрі ігрової зони для малюків встановлена пісочниця зі старої шини

Зверніть увагу! Наповнення внутрішньої порожнини шини піском слід виконувати тільки після того, як поверхня виробу повністю просохне.

В якості наповнювача рекомендується використовувати чистий пісок, добутий з річки і ретельно просіяний.

дитячий майданчик своїми руками з шин

Пісочниця з автомобільної покришки буде мати привабливий вигляд, якщо покрити її поверхню візерунками, використовуючи контрастні кольори

Пісочниця у формі квітки з покришок

Цей тип конструкції має більш складну будову, тому вам буде потрібно більше часу для її створення. Зате в результаті ви зможете отримати пісочницю великого розміру, в якій одночасно зможуть грати відразу кілька малюків. Цей виріб можна використовувати і в якості квіткової клумби, де замість піску наповнювачем служить ґрунт.

дитячий майданчик своїми руками з шин

Використані автомобільні шини прості в обробці — вони відмінно ріжуться гострим ножем

Необхідний інструментарій та матеріали:

 • автомобільні шини невеликого розміру (3-4 шт.);
 • гострий ніж;
 • степлер будівельний;
 • лопата;
 • шланг;
 • фарбувальний склад для обробки.

Покрокова інструкція:

 1. Розріжте автомобільні покришки уздовж на дві рівні частини.
 2. Виконайте обробку зрізів по краю за допомогою садового шланга, розрізаного з одного боку.
 3. Підготуйте зону під будівництво, виконавши в ґрунті невелике фігурне поглиблення, відповідне формі майбутньої конструкції.
 4. З отриманих елементів сформуйте квітку на підготовленій поверхні.
 5. На місці розміщення одної з пелюсток можна встановити зручне сидіння або оброблений пень. Він буде виконувати функцію столика або стільчика.
 6. Щоб закріпити шини між собою, використовуйте будівельний степлер.
 7. Конструкція готова. Вам залишиться тільки розфарбувати її за допомогою фарби та наповнити піском.

Вироби з покришок для дитячих майданчиків: пісочниця з хвилястим бортиком

Пісочниця з хвилястим бортиком може мати різні габарити. Конструкція здатна розмістити відразу декількох дітей. Буде потрібно кілька шин. Їх кількість залежить від діаметра і розміру пісочниці.

Етапи проведення робіт:

 • для початку слід виготовити каркасну підставу з будь-якого підручного матеріалу, який ви маєте в своєму розпорядженні;
 • покришки необхідно нарізати у вигляді хвиль, які займають приблизно третину величини цілого вироби;
Пісочниця з покришок

Пісочниця з покришки з хвилястим бортиком: лінії, за якими потрібно розрізати шини і загальний вигляд готового виробу

Корисна порада! Перед тим як виконати монтаж декоративної частини, всі елементи шин пофарбуйте в різні кольори.

 • поверх бортика на каркасі слід встановити пофарбовані покришки в вертикальному положенні. В результаті у вас вийде кольорове яскраве обрамлення каркаса пісочниці.

Гойдалки з шин для дитячого майданчика своїми руками

Для дітей старшої вікової групи досить буде підвісити цільну шину на мотузці до дерева. Щоб домогтися більш привабливого дизайну, за допомогою ножа можна зробити фігурні прорізи в покришках. Головне при цьому — не перестаратися: опорні частини гойдалок повинні залишитися широкими і міцними.

гойдалки з шин

Гойдалка з цільної покришки, підвішена до гілки дерева

Для маленьких дітей підійде конструкція «люлька». Вона має просту технологію виготовлення:

 • Покришку невеликого розміру необхідно обрізати за допомогою гостро заточеного ножа до середини таким чином, щоб обідки виробу залишилися цілими.
 • Потім потрібно намітити місця для розміщення кріплення, зафіксувати скоби і протягнути через них мотузку або ланцюг.
 • Кінці підвісів слід зав’язати або надійно зафіксувати на обідках з двох сторін.

Гойдалки-качалки сподобаються будь-якій дитині.

 • Для їх створення слід розрізати шину навпіл.
 • Поверх розрізаної деталі фіксується дерев’яна дошка таким чином, щоб округла частина покришки була повернута до землі.
 • Конструкцію слід оснастити ручками, щоб дитина могла зручно і міцно триматися на гойдалках.
 • Для цього досить виконати в дошці отвори, куди буде протягнута мотузка.

Зверніть увагу! Замість мотузки можна використовувати ручки, вирізані з деревини.

Даний варіант виготовлення гойдалок-качалок вважається найпростішим. З однієї шини можна зробити відразу дві конструкції. Якщо ви проявите трохи фантазії і прикладете додаткові зусилля, можна створити більш складні вироби у вигляді фігурок звірів.

Смуга перешкод з автомобільних пшин

Смуга перешкод з автомобільних шин

Смуга перешкод з автомобільних шин, покритих яскравими орнаментами

Рухливі ігри — невід’ємна частина дитячого дозвілля на відкритому повітрі. Щоб забезпечити малюкам цікаві розваги, встановіть на ігровому майданчику смугу перешкод з автомобільних шин.

Способи створення смуги перешкод:

 • вкопати шини одну за одною, поставивши їх в одну лінію, щоб діти могли переступати по ним. Дана смуга перешкод може використовуватися і в якості кольорового огорожі на майданчику;
 • вкопати шини на невеликій відстані один від одного так, щоб малюки могли перескакувати з одного елемента на інший;
Дитячий майданчик з покришок

Дитячий майданчик з колод і старих автомобільних покришок

 • виріжте серцевину покришки так, щоб з кожного елемента у вас вийшла пара кілець. Сформуйте з них сітку за рахунок надійного кріплення і зафіксуйте одну з її сторін на землі, іншу — на високій опорі.

Корисне відео: Як зробити дитячий майданчик своїми руками

Крім основних елементів для дитячих розваг, з покришок можна створити і інші корисні речі на майданчику, наприклад, лавки, ємності для сміття, декоративні прикраси і квіткові клумби. Для фарбування готових виробів рекомендується використовувати нітрофарби або водоемульсійні склад. Сподіваємось, що дана стаття була корисною для Вас і що ваші діти отримають скоро зроблені власноруч дитячі майданчики. Читайте наш сайт Сільське господарство та садівництво і Ваша дача буде найкраща!

Відео: Дитячий майданчик на дачі

 

Як зробити дитячий майданчик власноруч: фото та ідеї для будівництва ігрової зони