Як зробити вино з винограду в домашніх умовах — покроковий рецепт на зиму

Як зробити домашнє вино з винограду


Як зробити вино з винограду

 

Як зробити вино з винограду в домашніх умовах - покроковий рецепт на зиму

 

Для тих, хто не знає, як зробити вино з винограду опишемо необхідні правила, оскільки навіть самі елітні сорти винограду можуть не надати незабутнього смаку вину, якщо не дотримуватися важливих моментів.

Щоб приступити до приготування вина слід брати певні сорти винограду, оскільки для цієї справи підходить певний виноград. При використанні столових сортів неможливе хороше і якісне вино. Вина, які мають солодкий смак роблять з мускатних сортів винограду, але вони ростуть тільки в жарких погодних умовах.

Збирати врожай традиційно найкраще наприкінці вересня до морозної погоди. При яскравих сонячних умовах краще не зривати виноград довгий час, а якщо на вулиці весь час поливають дощі, то ягоди краще зібрати, оскільки виноград може почати гнити і використовувати його для приготування вина вже буде не можна. Коли відбуватиметься збір урожаю, необхідно брати тільки сухі грона.

Для приготування столового вина з легкою міцністю вибирають трохи незрілі ягоди, а чим більше часу ягоди залишаються на гілках, тим міцніше виходить вино. Для виготовлення десертного вина використовують виноград в’яленого стану.

Після збору виноград необхідно ретельно оглянути і викинути сухий, підгнилий і зіпсований. Щоб уникнути гіркоти напою, гілочки потрібно теж викинути, оскільки в них міститься танін. Не шкодуйте часу на сортування, адже надалі у напою буде приємний смак і він залишить відмінний післясмак. Слідкуйте за тим, щоб ягоди були чистими, але при цьому залишався білий колір на них, так як це і є винні дріжджі, які дуже важливі при виготовленні вина. Щоб на стінках пляшок не з`явилася цвіль, необхідно попередньо обкурити їх сіркою і тільки тоді наливати сік для подальшого бродіння.

 

 

Як зробити домашнє вино з винограду на зиму

Як зробити домашнє вино з винограду

1. Не можна допускати, щоб відібраний виноград довго лежав, оскільки це може призвести до швидкого його бродіння. Бажано відразу після сортування переходити до подальшої роботи — це роздавлюванню винограду. Для цього береться проста дерев’яна товкачка або призначена для цього дробарка. Після того, як виноград придушать, його залишають на три доби при кімнатній температурі в ємкості з емаллі накритою тканиною. При цьому обов’язково три рази за день майбутнє вино помішують. Не треба переживати, що сусло може прокиснути, при бродінні утворюється вуглекислий газ, який не дає кисню потрапити в ємкість. Далі існує два варіанти дій, дивлячись на отримання якого саме бажаного результату. Або сік через три доби проціджують, або не чіпають ще на шість діб, щоб отримати терпкий смак.

2. Щоб приготувати солодке вино Ви повинні знати, що цукор не додають повністю відразу, його необхідно поступово всипати протягом десяти діб, у яких відбувається бродіння. Результат, досягнутий тоді, коли на смак напій схожий на солодкий чай або компот. Пропорції цукру змінюються залежно від солодкого смаку самого винограду і від смакових побажань самого винороба. Найкращим способом додавання цукру вважається відлив в окрему ємкість невеликої кількості соку винограду і розчинення в ньому цукру. Після чого отриманий сироп вливають назад до решти соку. Коли ж бродіння закінчилося, то додавати цукор не має ніякого сенсу, оскільки тоді він законсервує вино.

3. Сік винограду, який процідили і в ньому вже міститься цукор налийте в пляшки до самого горлечка і закрийте кришкою з капрону, її можна замінити на медичну рукавичку, тільки не забудьте попередньо проколоти її на різних відстанях один від одного і гарненько закріпити за допомогою гумки. Щоб дозволити вуглекислому газу виходити з пророблених дірочок в рукавичці, або з-під закритої кришки. А ось кисню потрапити в пляшку не вдасться.

4. Коли всі наявні пляшки заповнені, їх необхідно поставити в неосвітлюване місце, температура якого не повинна перевищувати 10 градусів тепла. Більш низькі температури будуть сповільнювати процес бродіння. Під час якого, не рідше одного разу на сім діб сік необхідно проціджувати, так як буде з’являтися осад, здатний зіпсувати смак.

5. Через 30 днів, а іноді і два місяці можна помітити, що бульбашки перестали з’являтися. Тепер дозволяється зробити першу пробу, якщо на смак відчувається міцність напою і легка солодкість, але сам цукор зовсім не відчувається, то вино готове і його можна вживати.

Рецепт вина з винограду в домашніх умовах — відео

Отже, тепер відомо, як зробити домашнє вино з винограду. Все насправді досить просто, хоча і вимагає невелику кількість часу для проведення різних маніпуляцій. Але коли на виході виходить прекрасне і ароматне вино з винограду, яке ще й зроблено власними руками, ніякого часу не шкода.

Ось таким інструкціям слід дотримуватися, щоб приготування вина в домашніх умовах вийшло правильним і смачним, ваші гості обов’язково його гідно оцінять.

На цьому все сподіваємося, що Ви зрозуміли, як зробити вино з винограду. Залишайтеся з нашим сайтом «Сільське господарство і садівництво» і у Вас усе буде смачно та корисно.

 

Як зробити вино з винограду в домашніх умовах - покроковий рецепт на зиму