Як зробити гідравлічний дровокол своїми руками — огляд з фото

Купити саморобний гідравлічний дровокол: креслення, схеми і розрахунки


Відео: Як зробити гідравлічний дровокол своїми руками

 

Як зробити гідравлічний дровокол своїми руками - огляд з фото

 

Хоч ми і маємо на сьогоднішній день розвинену енергетичну галузь, дрова і тепер користуються величезною популярністю серед власників дач і корінних жителів сіл. Можна зрозуміти, чому так виходить на життєвій практиці. Для будівництва газопроводу потрібні досить-таки великі кошти. Тому в тих місцях, де є велика кількість лісових ресурсів, рекомендується використовувати звичайні і звичні нам дрова. А не думати про непотрібну газифікацію.

Як зробити гідравлічний дровокол своїми руками

Якщо Ви будете далі продовжувати використовувати деревне паливо, то необхідно вчасно задуматися, яким чином зробити легше процес безпосередньої заготовки. Дрова потрібно вміти обережно колоти, і все це вимагає фізичної витривалості і активності. Чи не так проблематично привезти дрова, в тому випадку, якщо в наявності у Вас є спеціальний гідравлічний дровокол, який вважається міцним і досить — таки продуктивним механізмом для дачі. Він дуже простий в роботі, так як при розколюванні дров активно застосовується енергетика стислої рідини.

купити гідравлічний дровокол

Необхідний і підсумковий результат — розколоте поліно, можна з легкістю отримати в результаті поміщення його між ножем і поршнями гідроциліндра. При сильному зусиллі гідравліки розколюється колода абсолютно будь-якої щільності. При такому розкладі заготівля дров може перетворитися на приємне заняття, а не муки.

Для розуміння механізму роботи необхідно вивчити пристрій подібного механізму. Тільки за допомогою цього Ви виберете для роботи найбільш оптимальний спосіб.

Всі види дровоколів класифікують як побутові і професійні

У разі номер один можна розколоти виключно дрова, а другі оснащені спеціальними механізмами для подачі, вивантаження і торцювання.

Професійні гідравлічні дровоколи

Професійні гідравлічні дровоколи

Горизонтальні гідравлічні дроворуби. Поліна поміщаються на спеціальну горизонтальну поверхню. Робота здійснюється за двома розробленими схемами. Перший варіант-фіксація ножа на станині, при цьому штовхає елемент спонукає до нього частину колоди.

В інших випадках поліно вперто стоїть в нерухомому вигляді, а вже гідропровод подає ніж.

Швидкий гідравлічний дровокол GT-5E, горизонтального типу

При вертикальному типі дровоколів поліно встановлюється вертикально, а тим самим ніж подається зверху і розколює колоду.

  • Позитивною характеристикою розбирючих пристроїв вважається велика продуктивність і зручність в установці.
  • Але мінус полягає в тому, що колоду потрібно обов’язково обережно підтримувати руками, через що можна отримати небажану травму. Також існують механізми змішаного типу, які працюють в цих розглянутих режимах. Найчастіше їх застосовують в розвиненій на даний період часу деревообробній промисловості.

 

 

Читайте також: Як зробити конусний дровокол своїми руками

Ще один суттєвий елемент гідравлічних дровоколів — спеціальний двигун. У побутовому гідравлічному дровоколі є електромотор, який здатний грунтовно обертати гідронасос. Такий тип приводу характеризується відмінною надійністю, екологічністю і легкістю в обслуговуванні. Один недолік — постійна прихильність до електропостачання.

Швидкий гідравлічний дровокол GT-5E, горизонтального типу

У професійних дровоколів використовуються бензинові або дизельні мотори. Їх використовують при лісозаготівлі. Лісові господарства і різноманітні підприємства працюють з якісними дроворубами, які працюють в основному за рахунок гідравлічної системи. Також користується попитом унікальний дровокол, який може працювати як від електродвигунів так і тракторних приводів.

дровокол гідравлічний купити

Також вони можуть функціонувати від бензинових моторів і тракторних гідравлік. Вартість побутових гідравлічних дровоколів варіюється від 4 до 12 тисяч грн. Тут враховується фірма, потужність і конструкція. Більш потужна модель може коштувати близько 40 тисяч грн.

дровокол гідравлічний схема

Якщо Ви добре розбираєтеся в техніці, володієте читанням креслень і володієте методикою обробки металевих виробів, то можете зробити якісний дровокол самостійно, своїми руками за три календарні дні. Базові колуни гідравлічного типу — це наявність особливих вертикальних рам, розміщених на спеціальних платформах. На самому нижньому рівні встановлюються домкрати автомобільного типу. На високих перекладинах рами роз’ємні, завдяки чому можна обробляти дерево абсолютно різного розміру. Замінюють плоскі ножі конусними клинами.

Колун з домкрата своїми руками

Колун з домкрата своїми руками

Вони підводяться до дерева із застосуванням центральних гвинтів, тому вже можна почати процес роботи, використовуючи домкрат. Більш важкою конструкцією вважається гідравлічний домкрат, вбудований в стаціонарні та пересувні станини. На іншій станині вбудовується ніж-клин, який має три базисних положення для того випадку, щоб колоти дрова будь-якого розміру. У середніх частинах ставиться ложе, щоб укладати поліно.

Саморобний гідравлічний дровокол

Завдяки поступальним рухам домкрата шток притискає поліно, яким в процесі властиво розколюватися на ножі. Повертають шток в звичну позицію пару пружин.

 гідравлічний дроворуб

Мінус полягає в маленькій швидкості кілки. Для роботи потрібно зробити як мінімум п’ятнадцять рухів домкратом. Робочий процес, на самостійно виконаному верстаті, потребує багато зусиль. Але Ви можете полегшити собі роботу, якщо зробите ніж хрестоподібної форми. У даній ситуації розколюється на кілька частин.

Відео: Саморобний гідравлічний дровокол

Для більш якісної роботи знадобляться електродвигуни, гідроциліндри, бочки, насоси і блоки управління. Часовий проміжок для розколювання поліна при такому способі-п’ятнадцять секунд.

Фото гідравлічних дровоколів

Фото гідравлічних дровоколів

Фото дровоколів

гідравлічний дровокол своими руками видео

гідравлічний дровокол до трактора

гідравлічний дровокол цена

Читайте більше корисної інформації в розділі: Садова техніка.

 

Як зробити гідравлічний дровокол своїми руками - огляд з фото