Як зробити гідроізоляцію підвалу своїми руками

Гідроізоляція підвалу з середини від грунтових вод


Як зробити гідроізоляцію підвалу з середини від грунтових вод

 

Як зробити гідроізоляцію підвалу своїми руками

 

Якщо волога буде постійно в вашому підвалі, то з часом з’явиться цвіль, а також буде руйнуватися підстава. Гідроізоляція підвалу зсередини від ґрунтових вод допоможе захистити всі приміщення і продовжити термін його служби. Провести якісну гідроізоляцію Ви можете самостійно або із залученням досвідчених фахівців.

Як зробити гідроізоляцію підвального приміщення

Правильно проводити заходи по гідроізоляції під час будівництва. Якщо технологія порушена, то вже згодом внутрішнє оздоблення підвалу буде обвалюватися, на стінах з’явиться цвіль і вогкість. В такому випадку Вам доведеться провести ізоляцію своїми руками.

Читайте також: Циркуляційний насос grundfos для системи опалення

Перед роботою потрібно оглянути всі стики, шви в приміщенні і місця, де облаштовані комунікації. Всі можливі злами і тріщини варто досліджувати, так як від цього залежить спосіб гідроізоляції.

Існує два типи ізоляції:

  • Горизонтальна
  • Вертикальна

Як зробити гідроізоляцію підвального приміщення

Якщо підвальне приміщення знаходиться нижче рівня грунту або заглиблене нижче проходження ґрунтових вод, то доведеться скористатися першим типом. Він також підходить, якщо в приміщенні зроблений поганий дренаж або його взагалі немає. Пол захищається від вологи в будь-яких випадках, адже рівень вод може змінитися або при рясних опадах підвал може наповнитися водою.

Як зробити гідроізоляцію підвалу

Гідроізоляція підлоги в підвалі

Протикапілярний вид гідроізоляції і безнапірний вид призначаються при тимчасових підтоплення, наприклад, паводках або надлишку опадів. Для ізоляції використовується мастика на основі бітуму.

Протикапілярний вид гідроізоляції і безнапірний вид призначаються при тимчасових підтоплення

Найбільш часто використовуваними способами захисту від вогкості є:

  • покриття проникаючим шаром;
  • застосування рідкої гуми або скла;
  • нанесення обмазувальної ізоляції;
  • використання мембран.

При наявності води, перед роботою вона відкачується, так як підвал повинен бути сухим. Тільки деякі види ізоляції можуть використовуватися у вологих умовах.

 

 

гідроізоляція підлоги та стін

Стіни очищаються. Всі тріщини штробятся і ізолюються. На цьому етапі проводиться очистка від пилу, грунтовка, заповнення штроб розчином. Коли розчин висохне, можна братися за роботу. На стіни наноситься грунтовка. При цьому на кути, стики, шви і місця тріщин грунтовка наноситься двічі.

Рулонна гідроізоляція

Рулонна гідроізоляція

У новому будинку при можливій усадці на стіни кріпиться дюбелями м’яка сітка, армована тканина або геотекстиль. Наноситься шар розчину. При двошарової ізоляції, сітка прокладається посередині.

 гідроізоляція погребу

Оброблений ґрунтовкою підлогу засипається шаром щебеню і цементується. Після висихання розчину наноситься ізоляція.

Горизонтальна ізоляція заходить на стіни на висоту від 30 сантиметрів і більше. Бітумна і проникаюча ізоляції можуть наноситися на вологу стіну, інші тільки на суху.

Проводиться правильна система вентиляції приміщення.

Види гідроізоляції підвального приміщення

При виборі матеріалу потрібно враховувати особливості приміщення і обраного типу ізоляції. Так рулонний вид ізоляції має бітумну або полімерну основу. До них відноситься толь, стеклорубероид, руберойд, Ізофоль, гідроізол, бризол. Приклеюються вони на бітумну мастику холодним або гарячим способом, або за допомогою наплавлення.

Види гідроізоляції підвального приміщення

Ізоляція підвалу може проводитися самостійно і не потребує великих затрат, однак, доведеться провести всі роботи якісно. При промерзанні стін поверхня стає ламкою, а при вологості піддається грибку, тому роботи потрібно поводити дуже ретельно без пропусків і зазорів. Стіни для ізоляції очищаються, грунтуються, покриваються мастикою на основі бітуму. Матеріал викладається з нахлестом в півтора сантиметра.

Читайте також: Піч-камін для дому своїми руками

Мембранний вид, є різновидом рулонної гідроізоляції. Ізоляція проводиться найчастіше зовні методом натиску води на мембрану, але є вид матеріалу використовується всередині. Зверху, на підготовлену поверхню, дюбелями закріплюється мембрана і робиться горизонтальна ізоляція всіх швів.

мембранний вид гідроізоляції

Проникающий вид ізоляції діє за типом проникнення і кристалізації всередині матеріалу стін. Ізоляція відбувається на глибину 60 сантиметрів. Для нанесення потрібно: очистити від жиру і бруду поверхню. По поверхні проходиться металева щітка або струмінь води під напором. Суміш змішується з водою. Бетон зволожується і наноситься ізоляція, починаючи з сполук і кутів. Чим більше шарів, тим краще проникнення. Після закінчення нанесення останнього шару поверхню зволожується протягом 4 днів.

Проникающий вид ізоляції

Ін’єкційна ізоляція підвалу є заповнення засверленних отворів гелем. Для цього використовуються: епоксидний, акрілатний, поліуретановий гелі або мікроцемент. Витрата матеріалу при роботі не значний. У поверхні буряться отвори, і нагнітальним насосом з насадкою вводиться гель.

Ізоляція рідкою гумою, має на увазі нанесення полімерів або бітуму на стіни і підлогу. Поверхня для цього очищається, вирівнюється і грунтується. Спеціальною сіткою закриваються стики, щілини. Гума наноситься валиком, або установкою для цих цілей.

Ізоляція рідкою гумою

Ізоляція рідким склом схожа з нанесенням рідкої гуми. Порошок розлучається холодною водою і наноситься на підлогу і стіни. Його можна додавати в цементну штукатурку.

Обмазочна гідроізоляція підвалу

Обмазочна гідроізоляція підвалу

Обмазочна цементна ізоляція буває двох видів, це гнучка і жорстка. Розведена суміш наноситься на підготовлену поверхню валиком, пензлем.

Дивіться відео: Гідроізоляція підвалу, гаража зсередини

При правильному підборі і нанесенні, будь-яка ізоляція захистить підвальні приміщення від вогкості і цвілі. Гідроізоляція від ґрунтових вод підвалу обов’язково повинна бути проведена, незалежно від того, здано будинок в експлуатацію чи ні.

 

Як зробити гідроізоляцію підвалу своїми руками